Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Ez szomoru hir. :(
    Plusz szerintem Phil Spencer logikajaban van egy aprocska hiba: Ha valakinek van egy olyan eros PC-je, hogy valos alternativa neki a PC-s VR, akkor megis mi a francnak venne XBOX-ot? Van meg ra egyaltalan olyan exkluziv jatek, amivel PC-n nem lehet jatszani?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz cinemazealot #25 üzenetére

    A PSVR pont ezt tudja most. Ott a problema inkabb azzal van, hogy a vas annyira gyenge (maga a PS), hogy hiaba az olcso VR, nehez kiaknazni a benne rejlo lehetosegeket. De most jon a next gen, en nagyon drukkolok neki, mert szerintem a VR konkretan az egyetlen igazan nagy, jelentos es jovobemutato valtozas az elmult 20 evben a jatekpiacon. Engem teljesen rabul ejtett, hogy vegre tenyleg "ott" vagyok, benne a jatekban. Persze, a jelenlegi PS generacio meg kezdetleges, a PC-s meg draga es szenvedos, de En nagyon bizok benne, hogy ki fogja magat noni.
    VR utan egy sima kijelzon jatszani az olyan, mint egyszerre 5 extra vastag gumival dugni. Ott van, ott van, vegulis tortenik valami, de valahogy nem az igazi.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz csizo13 #42 üzenetére

    Filmet lehet vele nézni most is. Simán elindítod, és olyan lesz, mintha valami rohadtnagy vásznon néznéd. Én pl a foci vb-t is néztem vele, bár arra volt külön app, nagy élmény volt.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz kalmani #54 üzenetére

    Erdekes, mert En eddig barkinek mutattam, mindenkinek az volt a velemenye, hogy ez valami nagyon kiraly, es nem ritkan mar elso alkalomra orakat szorakozott vele.
    Egyetlen srac volt, aki nagyon beszedult tole, de az hulye volt, hiaba mondtuk neki, hogy rossz otlet, azonnal az autoversenyes jatekkal kellett kezdeni, es hiaba szedult meg minden, nem hagytra abba a verseny vegeig... De 20p-el kesobb meg O is ujra akarta probalni, annyira bejott neki.
    Valami telefonos kartonpapiros baromsagot probaltal?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #79 üzenetére

    Igen igen, En is gyulolom, amikor valami vizualis es/vagy audio ingerrel probalnak meg rakenyszeriteni, hogy valami olyan helyre meg vilagba kepzeljem magam, ami nem valosagos, csak valami gyenge utanzata a valosagnak, de sokszor meg az sem, hanem teljesen fantazmagoria az egesz.
    Es ez ugye a VR! Ja, varj, meg a konyv. Meg a filmek. Meg a zenek. Meg a festmenyek. Meg a szinhaz. Meg amikor a haverokkal sportoltok, es elkepzeled, hogy ezt egy szurkolo tomeg elott teszed. Meg amikor fadarabokkal "lovoldoztok". Meg az osszes tabletop jatek. Meg amikor gugyogo kisgyerekkent apukad feldob es egy pillanatra azt hiszed, tudsz repulni.
    Nem szoltam. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #83 üzenetére

    Nem, csak tobb eszunk van annal, mint hogy a mai, kezdetleges VR-t hasonlitsuk ossze a fantazmagoriak 20-30 ev mulva talan letezo AR-javal, es errol messzemenoen levonjuk a kovetkeztetest, hogy mennyire szar a VR.
    Ami AR jelenleg letezik az konkretan meg szarabb, mint az a VR, ami jelenleg konkretan letezik. Miert? Mert ahhoz, hogy tudj jo AR-t csinalni, ahhoz elobb tudni kell jo VR-t csinalni. Amit sajat bevallasod szerint se tud senki.
    Es akkor a mi ervelesunk szalmabab. Ilyen alapon mondhatnad azt is, hogy a mostani S osztalyu merci mekkora fos, mert a 300 ev mulva talan letezo uberfasza urhajonak sokkal nagyobb a hatotavja.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #85 üzenetére

    Az a gond, hogy tovabbra is baromsagot beszelsz. Azt mondod, hogy a VR baromsag, az AR meg a jovo. Egyreszt VR nelkul nincs AR. Masreszt az AR jelenlegi formajaban konkretan zsakutca. Harmadreszt amerre a fejlesztesek mennek nem lesz olyan, hogy VR, meg AR, hanem olyan lesz, hogy VR szemuveg, kamerakkal.
    Ertjuk, mit szeretnel mondani, csak hiaba mondogatod, hogy a jovo a repulo trabant, akkor is baromsag marad, ha szerinted mindenki hulye, csak Te vagy helikopter.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #87 üzenetére

    Meselj, miert ostobasag?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #89 üzenetére

    Jaaaaa, hogy most arrol az AR-rol beszelsz, amikor lengeted az iphone-t, es tud mufaszt rajzolni a homokozoba es ennek orulunk? Akkor tenyleg felreertettelek, ahhoz valoban nem kell semmi. Azt hittem, komoly dolgokrol beszelgetunk, nem ebedloasztalon 10fps-el kruzolo rozsaszin T-Rexekrol, az En hibam, elnezest. :R

    Ha viszont a hozzaszolasod masodik fele: Muhahaha. Kedvencem ez a "nem kell hozza nagy hardverigeny" baromsag. Persze, ha a cel a hololens szint meg par vonal, esetleg egy pattogo labdacska, akkor nem kell. Amugy meg ha komolyan vesszuk a dolgot, akkor viszont konkretan tobb kell hozza, mint a VR-hoz. Nem nehez belatni, hogy miert, ha vegiggondolod.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #91 üzenetére

    Igy mar ertem, mirol beszelsz, de ez konkretan a jatek kategoria, ne hasonlitsuk ossze a komoly VR-al, semmi ertelme.
    Amirol En beszelek, amikor azt mondom, hogy AR es haszna is lesz neki, az az, amit anno az MS is demozott, hogy a szemuvegben ranezel a valamire, es szet tudod virtualisan kapni darabokra, megnezni, megerteni, ilyen alapon mernokok egyutt dolgozni, atlag embernek navigaciot konkretan az utcara vetiteni, stb. Ettol sokkal messzebb vagyunk, mint az igazan fasza VR-tol, tobbek kozott azert, mert egy csomo problema amit meg kell oldani konkretan kozos. Szerintem az az AR, amirol En beszelek, meg minimum 20 ev, de inkabb 30. Az igazan jo es professzionalis VR meg, ha igy folytatja a fejlodest, ~15 ev.
    Az igazan tenyleg nagyon profi meg a kevert lesz, ami olyan VR szemuveg, aminel tudod valtani, hogy VR vagy AR legyen, es termeszetesen konnyu, sokaig birja akkurol, es vagy sajat SoC dolgozik benne, vagy vezetek nelkuli. Na EZ a cucc lesz az igazi kanaan, ha nagyon nagy mazlink van, ~30-40 ev mulva. Az viszont biztos, hogy a VR es a profi AR is hatalmasat tud valtoztatni a vilagon a jo es a rossz iranyba is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz martonx #104 üzenetére

    "el tudom képzelni, hogy az XBox Next-hez végül bármelyik PC-s VR készlet simán jó lesz"
    Meglepodnek, konzolos okoszisztemaban ennel nagyobb baromsagot csinalni direkt is nehez, es az MS tudja ezt.
    "hiszen az XBox is mára már csak egy win10-et futtató PC"
    Fix hardware-el, nagyon low level API-kkal, egyeb fejlesztest es optimalizalast nagyban segito tool-okkal. Ezert tudjak kihozni ezt a latvanyvilagot boxon es ps-en is egy piritossutobe is csak kompromisszumokkal valo hw-csomagbol.

    Egy olyan verziot siman el tudnek kepzelni, hogy tamogatnak egy fajta pc-s hmd-t, es az amugy nagy otlet, minimalis befektetessel lehet nagyot nyerni, de altalanos kompatibilitas biztos (ok, ok, szemelyes velemeny szemelyes, konzolfejlesztoi -raadasul a konkurencianal- tapasztalat alapjan, de akkor is 90%), hogy nem lesz, senki nem nyerne vele semmit.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz martonx #106 üzenetére

    Igen, igy, hogy atfogalmaztad, igy mar nagy otlet. Nem is ertem, miert nem ezt csinaljak alapbol amugy, ha mar egyszer eszebe jutott az embernek, annyira trivialis, zsenialis es akkora fricska lenne a sony-nak.
    Annyi lenne a dolguk, hogy odamennek Immersion Bela-hoz, hogy a mar kiadott HMD-det akarjuk, aztan bejelentik minimalis driverreszeles utan, hogy TA-DA, xbox vr, tessek gyermekeim, fogyasszatok egeszseggel!
    Penzbe, szakemberbe, fejlesztesbe nem kerult nekik, vagy epszilon es megis ott van a fontos feature, aztan kockazat nelkul nezhetik, hogy mi lesz az egeszbol.

    Aztan lehet, hogy amugy is ez (vagy valami hasonlo) a tervuk, csak nem kotik az egysegsugaru halando orrara.

    Tegyuk hozza, ha egyszercsak bejelentenek, hogy amugy megis lesz xbox vr, es amugy lesz hozza egy halo VR, masnapra itt pihenne a konzoljuk a nappalimban. :U
    Igy meg, ahogy most kineznek a dolgok, egy PS5-re benevezek aztan annyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz kvojnovics #108 üzenetére

    Ha ilyesmi erdekel es a grafika nem szempont, csak a jo szorakozas, akkor lehet egy Wii-vel se losz nagyon melle, arra is van rengeteg megmozgatos jatek, amit egyutt tudtok csinalni es garantalt a vigyorgas meg az uvoltozes. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák