Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz #90088192 #49 üzenetére

    Kérsz popcornt? :DDD

    Én sem érzem az erőt a koncepcióban. :N
    És nem csak azért, ahogy mások is írták, mert a fejlesztők hanyagolni fogják a gyengébb magokat. De az egyetlen értelme a fogyasztáscsökkentés. Telefonoknál minden milliwatt számít. Laptopokban viszont más az aksiméret/energiafogyasztás aránnyal (üzemidővel) szembeni elvárás. Telefonokon értelemszerűen legalább 24 óra üzemidő az elvárt, hiszen mindig aktív állapotban van készen hívásfogadásra. Laptopoknál 10-12 óra az elvárás. Egy hosszú munkanap töltés nélkül, ha nem használja az ember, akkor hibernálja. Teljesen más a használati kultúra. Ráadásul van vagy fél tucat életképesebb alternatíva a laptopok fogyasztáscsökkentésre, amiket az Intel eddig is használt.
    Új utakat keresni dicséretes, de ennek a próbálkozásnak leginkább olyan "jobbhíján" szaga van.

    Persze lehet a koncepcióra külön tesztprogramot írni, aztán fanboyoknak rázni véres rongyként mint az AVX 512-t, mert az nélkül nincs ám élet. ;]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák