Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkFater

    tag

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    Hmmm.... Ez a "gagyi" dolog ez olyan érdekes nálunk Magyarországon.

    Ez az ország iszonyatosan MÁRKAIMÁDÓ és konzervatív. :)

    Szakmámból hozva példát:
    IT és telekommunikáció területén kb. 10 éve Magyarországon nem volt más router a piacon csak CISCO! A router eladások 90%-a Cisco volt. Pedig több jónevű gyártó volt akkor a piacon mint ma. Egyszerűen annyi történt, hogy nálunk befutott egy jó név, és onnan kezdve a sok baromarcú memóriája betelt és így lett a router = Cisco.

    Sokat röhögtem anno amikor mondták kollégák, hogy a világ 2. legnagyobb (mellesleg szintén amerikai) gyártójától hoztak egy jobb és olcsóbb modellt egy ügyfélnek, mert a régi Cisco router nem bírta kapacitásilag a terhelést és az új modell árát sokallta az ügyfél. Mikor leszállították a cuccot, és meglátta a dobozokat, akkor megkérdezte az ember: "Mi ez a noname, gagyi? Soha nem hallottam a nevét! " :D
    Ez sajnos az ügyfelet minősítette és nem a céget. :(

    Na ugyanezt érzem én egereknél is.

    Iszonyatosan felkapták nálunk a Razer és a Roccat márkát.
    A Razer még okés, de a szintén agyonsztárolt Roccatnek az elmúlt években voltak olyan modelljei, ahol egy éven belül 90%-os volt az elhullás. (nagyker adat!)
    Megjegyzem Ilyen arányú meghibásodást pedig még a "sok, kicsi olcsó" kínai gyártó közül is csak igen kevés produkál.

    Nekem volt MS egerem, volt Razer egerem is ... szerettem őket.
    Most egy Mionix-ot vettem és szeretem.
    (Ezt a gomblötyögés dolgot egyébként nem értettem pontosan, és megbeszélném egyszer Rudival, mert szerintem nem "lötyög" vagy semmivel sem jobban, mint a régi Razerem)

    Szóval előszörre megtetszett a formája, ezért utánaolvastam vétel előtt, aztán telefonálgattam is.

    A Mionix-ot egy svéd társulat csinálja kifejezetten Razor ellenfélnek pozícionálva. A külföldi teszteken nagyon jól teljesít és igen szép darabszámokat adnak el belőle.

    Amikor rákérdeztem a forgalmazónál a minőségre, akkor röhögve mesélték, hogy a Razer vagy a Roccat? (erre már nem emlékszem pontosan) nyáron vételi ajánlatot tett az egész Mionix cégre. Hmmm.... Akkor mégsem lehet olyan gagyi :D

    Szóval szerintem nyitottnak kell lenni az új dolgokra. Azért mert nem ismerünk egy új márkát, attól az még nem biztos, hogy "gagyi".
    Tegyetek próbát és utána mondjatok véleményt, ne azt szajkózzátok, amit a reklám mond.

    Lehet, hogy a Mionix és az Ozone még csak ÚJ SRÁCOK a játszótéren DE az is meglehet, hogy holnap már ők lesznek a királyok.

    Ne felejtsük: Egyszer régen a Razer is volt újonc. :)

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz DarkFater #50 üzenetére

    Ja!
    Majd elfelejtettem.

    Felhívtama forgalmazót és azt mondják, hogy az Ozone annyira új, hogy csak januárban érkezik az első szállítmány. :)

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz szaszabee #92 üzenetére

    Hmmm az egész teszt szürke eminenciása az egérpadok voltak.

    A nagy vitatkozásban elfelejtettük őket, pedig azok kapták a legjobb értékelést, hehehe :)

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák