Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz sepsi0 #15759 üzenetére

    Szia!

    Kész az umurmur cakli-pakli. Készítettem hozzá start szkriptet is. :) Kicsit sokat szenvedtem vele, mivel maga a protobuf fordítás ~4 és fél óra volt, ezzel majdnem megdöntve a rekordot, amit az ffmpeg és libav tart a maga 7 órájával. :) Aztán kellett nekem libconfig is. Ezt egész egyszerű volt lefordítani. Majd kiderült, hogy nem elég a protobuf, kell még nekem protobuf-c is... :/ Jó, az is meg van, már csak a polarssl-ért vinnyogott... De a polarssl megszűnt, helyette lett belőle mbedtls és természetesen az elérési utak is másak lettek benne. Na ekkor lett elegem az umurmurból és újraírtam egy elég nagy részét a kódnak, hogy menjen openssl-lel is.

    Mivel elég nagy részét átírtam, így elég gyors és kompakt is lett a cucc, mivel közvetlenül a nasra készült. :)

    Arra kérlek, hogy telepítéshez próbáld már ki a slacker repómat, mivel még semmi visszajelzést nem kaptam, hogy megy-e másnak. És nem tudom, hogy van-e értelme ennyit szenvedni vele így... :U

    Tehát, ha még nincs bent a repók között, akkor elsőként tedd be:

    echo -e "mrdini\thttp://users.atw.hu/mrdini/packages/" >> /ffp/etc/funpkg/sites

    Majd add ki ezt:

    slacker -UaA mrdini:protobuf mrdini:protobuf-c mrdini:libconfig mrdini:umurmur

    Illetve ha régi az openssl-ed, akkor frissítsd azt is:
    slacker -uiA br2:openssl br2:openssh

    Ezután le kell generálni a kulcsokat a murmur szerverhez. Ehhez írtam egy szkriptet, hogy egyszerű legyen:

    /ffp/etc/umurmur/genkeys.sh

    Ezután kérdezni fog mindenféle adatot. Mind1 mit adsz meg neki, de e-mailből pl érdemes valósat megadni, mert ezt fel fogja dobni a kliensek első csatlakozásakor.

    Ezután, ha óhajtod, szerkeszteheted a konfigját a saját szájízed szerint. Az alap openWRT-s konfigot meghagytam, csak kiszedtem belőle 2 fölösleges dolgot (mivel ezt a kódból is kiszedtem, mert a nason az öreg kernel miatt nem működne) és az elérési utakat lecseréltem. Tehát így tudod szerkeszteni:

    mcedit /ffp/etc/umurmur/umurmur.conf

    Majd adj futtatási jogot a start szkriptre és próbáld meg elindítani:

    chmod a+x /ffp/start/umurmur.sh

    /ffp/start/umurmur.sh start

    Ha hiányolna még vmi függőséget, akkor azt a repómban, illetve a többi slacker repóban fellelheted.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák