Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predatorr

    őstag

    válasz Cifu #12 üzenetére

    A szar, agyontömörített, sokkal kisebb hangtartományú, túlvezérléssel dinamikatartományt pótolni próbáló digitális zenékre sokkal nagyobb a kereslet, mégis a kazetta jobb minőség, már ha megfelelőt használ az ember. (Lásd: légy esete a rehénszarral.) A kazetta illata ráadásul sokkal kellemesebb, és nem vész el róla semmi egy rendszerösszeomlás esetén.

    Egyéb: jó és karbantartott (tisztítás, görgőcsere) dekk sosem gyűr be jó mechanikájú szalagot, keresgélni sem kell, ha felírja az ember a számlálót, főleg, hogy a keresgélés nem tesz jót a szalagnak. Nem mindegy, hogy az ember tdk/basf/sony/maxell/fuji metal/extra króm kazettát vett, vagy sima vasrozsdás polymert.

    [ Szerkesztve ]

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Predatorr

    őstag

    válasz aujjobba #17 üzenetére

    Hamarabb veszít adatot egy írt dvd, mint egy kazetta legmágneseződne, ami ráadásul csökkenthető időnkénti lejátszással. A több évtizedes, gyerekkori felvételeim is köszönik szépen, remekül megvannak. Nem kell a kamu antimarketing.

    Tigerclaw: Egy alap walkman semerre sem tekert, csak simán lejátszott. A csévélés már extra volt, és legföljebb megfordítottad a kazit, ha a másik irányba akartad, később már forgófejesek is voltak oda-vissza lejátszással, tekeréssel, majd jöttek az eq-sok még a kihalás kora előtt.

    [ Szerkesztve ]

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Predatorr

    őstag

    válasz #00137984 #22 üzenetére

    Én is írtam. Nekem külön dekkem volt felvenni, +1 lejátszani/másolni, 2 kazettást igazi hi-fis nem használ.
    Nekem 2*3 utas hangfalaim voltak + 2*2 spéci surround. 30% hangerőn ringatott ágyastul. ;] Szerintem a szomszédok nem a hangerőtől tartottak, hanem a ház összeomlásától, amikor valamelyik igényes nekiállt valami olcsó muzsikcenteren lakodalmast bömböltetni. :DDD

    Cifu: Magad is idézted, mit írtam, megértened mégsem sikerült. :D (Látom, nem vagy vele egyedül.) Okfejtésed mindezért fölösleges. Segítek: a szar, tömörített digitális zenéről írtam, nem a stúdióminőségről. Kazettán is volt szar, hordozható rádiósmagnókon gyorsmásolt vasrozsdás kazik pl., de igényes ember nem használta, ahogy spotifíy-t, mp3-at és egyéb vackokat sem.

    Egy digitális verzióból viszont eleve hiányzik az analóg hangtartománya és dinamikája, mert a legmagasabb mintavétellel sem lesz teljes, a zene legalább 80%-át elvesztő mp3-ról és társairól nem is szólva. Alhangok, felhangok vesznek, nem mintha a mai oktatás mellett bárki tudná, mik azok. Mindent hallgattam: a bakelit jobban szólt a CD-nél, az meg a legkirályabbnak tartott tömörítésnél. A hifimben -44dB CD hangerő felel meg -40dB kazettának, de tömörített zenében már -28dB kell ugyanahhoz. A tömörített fájlok meg 2 zöld csíkot mutatnak hangszerkesztőben még emellett is, mert azt tolta fel a szerencsétlen kódoló, hogy ellensúlyozza a dinamikavesztést ,vagy nincs hangerő, és a töredékre tömörítés miatt össze-vissza ugrál a vezérlés. CD-n vagy metál kazettán szépen látható az egyenletesen telt vezérlés a teljes hangtartományban, CrO2 is 18kHz-ig.
    Tudtommal az igazi stúdiókban ma is analóg rögzítenek, az meg, hogy a digitális anyagot kazettán tolják ki, valóban nem sokat jelent, főleg, ha valami vasrozsdás szaron.

    Duracellm...: 19 éves hifim van, problémamentes. Akkor még kihagyták a minőségi cuccokból az avultató ellenállásokat.

    i2k: Nem vagyok egyedül! :R

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák