Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz b. #69 üzenetére

    Külön beleírták, hogy bányászni lehet a kommersz kártyával is datacenterben.
    Aki geforce-ot vesz 700 dollárért darabját, az tudja, hogy nem jár hozzá szerver hotline, mert az csak a többszörös árú teslákhoz jár.

    Mi a túróért fizetne bárki 800-2300 dollár felárat, ha tudja, hogy nem fogja igénybevenni a támogatást, tudja, hogy az ő igényéhez, szoftverjéhez a teslához sincsen támogatás, mert nincs benne a felsorolt alkalmazások listájában. Ki lenne olyan bolond, hogy a számára azonos képességet nyújtó két eszköz közül poénból a többszörös árút nenné, ahelyett, hogy ugyanabból a pénzből venne inkább 4 darab kommersz kártyát, ami számára így sokkal több teljesítményt nyújt azonos költséggel.

    Ha én vagyok a kicseszett megrendelő, én fizetek, akkor nem a gyártó fog nekem diktálni, hogy márpedig mit kell megvennem, ahelyett, ami számomra megfelelő.

    Tudod mit, van egy tápkábelem, ragasztottam rá egy post it matricát. Kötelező ezt használnod, 100 forint helyett 10000 utalást kérek ezért. Ha az kell, hogy valaki lehúzzon, akkor miért ne legyek én. Nekem is jól jön a pénzed.

    Én sem veszem meg pontosan ugyanazt a kínai kacatot a magyar boltban 4-10x áron, amit megvehetek 1x áron. Kit érdekel a garancia, mikor vehetek helyette másikat ha elromlik és még mindig olcsóbban jövök ki. Vagy vehetek helyette 4-10 darabot és még mindig nem drágább. Ha erre azt mondaná valami magyar bolt, hogy márpedig neki isten adta joga, hogy én nekifizessek többszörös árat és jogilag akar erre kényszeríteni, akkor hamarabb fogomn felgyújtani a szemetét és a szemébe röhögni, minthogy engedjek a zsarolásának. Persze, ha muszáj azt használni, akkor rövid távon lehet, hogy engedek, de amit lehet más megoldást nézek, hogy soha többé ne kelljen olyan suttyóval üzleti kapcsolatba kerülnöm.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz b. #72 üzenetére

    Ok, de ki akar szerver támogatást a kommersz kártyákhoz? Olyasmin akadsz fenn, amit nem létező probléma.

    Nem jár, nem kapnak. Abu úgy tudja, hogy minden bejelentéssel foglalkoznak, de ez sántít azért, erősen marketing szöveges mondás. Még a játékok esetén sem feltételen oldanak meg bármilyen problémát. Bár nem mai példa, de a gt210 ismert bugját sem javították meg sosem, ami két kijelzővel jelentkezik, pedig triviális lett volna.

    szerk (#74) b.
    Az usában meg nem kell kitalálni, hogy mit gondolsz a szerző, mert simán beperelik a kisembereket is akár, ha az érdek úgy kívánja. Ott nem lehet szórakozni a szerződésekkel, mint itthon.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #69 üzenetére

    Itt meg tudod nézni, hogy a ROCm milyen Radeon hardvereket támogat. [link] - ha valakinek megfelel az egyes gaming Radeonok funkcionalitása, akkor használhatja azokkal is. Szoftveres oldalon teljes értékű támogatás van rá, de bizonyos funkciók csak a FirePro, a Frontier vagy az Instinct hardverekben vannak aktiválva (SR-IOV, Security chip, ECC, stb.).

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #96 üzenetére

    A ROCm nyílt forráskódú: [link] ... Nehezen tudnának bármit is tenni az ellen, ha valaki Radeont akar használni. A nyílt forráskód és a MIT licenc már lehetővé teszi. Akár azt is meg lehet csinálni, hogy xyz cég leportolja a ROCm csomagot az AMD által nem támogatott Radeonokra. Nem tudja az AMD megakadályozni a MIT licenc miatt. De alapvetően ezt akarják elérni, hogy ne érezze magát bezárva egy fejlesztő, hogy a befektetéseik biztonságban legyenek.
    Az AMD esetében a funkciókat fizeted meg a Frontier, FirePro, Instinct, Pro, akármi verziókkal. Például a virtualizáció az AMD-nél teljesen hardveres, így meg tudják oldani, hogy ez xy hardvereken működjön, és zw hardvereken ne. Ugyanez a Secure Processzor, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák