Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

(#1) Male

Male
(PH! nagyúr)

15.6" és 5W, úgy hogy a fényerő sem rossz (legalábbis az adat)? Ezt meg hogy csinálták?

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#2) szigmat

szigmat
(tag)

Mágia! :D

[ Szerkesztve ]

(#3) lujó55

lujó55
(PH! addikt)

Pffff, még ilyet! :Y
"A monitor alapértelmezetten klón módban működik..." ezen nem is akarnak változtatni? Mert ha primary lenne akkor tényleg világ 8-ik csodája!

(#4) kenwood3

kenwood3
(őstag)

azért én megnézném azt a képminőséget :U , de a fogyasztása tetszik :K

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#5) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

ezt korábban is kitalálhatták volna szerintem

ha valaki netán értene csingcsangul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6) Degeczi válasza lujó55 (#3) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

semmi újról nincs szó!

a Displaylink évek óta létező technológia, pl. sok HP laptophoz is ilyen megoldású "dockoló" járt: ott is egyetlen USB 2 csatlakozón megy át minden, a kép is

az lehet fő monitor, vagy kiterjesztett asztal is

(#7) lujó55 válasza Degeczi (#6) üzenetére

lujó55
(PH! addikt)

Értem. Mindenesetre én még nem találkoztam ilyennel. :U

(#8) Degeczi válasza lujó55 (#7) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

nekem sajnos ilyen USB-s dockhoz csatlakozik a céges laptopom
(jobban örültem volna hagyományos megoldásnak, ott nem kell driverrel kínlódni)

(#9) Syl válasza lujó55 (#3) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Szerintem ha egy ilyet primary monitornak használnánk, akkor az oprendszer betöltődéséig nem adna képet. Legalább is a mai BIOS-okkal nem.

Words cannot express how much i don't care

(#10) smkb

smkb
(őstag)

Van benne valami okosság ami a virtuális gpu-ban tömöríti a képet/streamet a monitor oldalon meg dekódolja? Enélkül diashow lesz rajta, mint az összes másodlagos monitornak használható képkereten usb 2.0-án keresztül, főleg 1366*768-ban... még 800*480-hoz is kevés az usb 2.0 sávszélessége a 25 fps-hez :(

(#11) 7

7
(PH! addikt)

USB3-mal izgalmasabb lenne.

(#12) Degeczi válasza smkb (#10) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

persze, biztosan tömöríti
ugyan csak 1024x768-as külső monitor van a laptopomon, de azon megy a teljes képernyős filmlejátszás, pedig még a hangja is az USB dockolón szól, tehát az is onnan veszi el a sávszélességet

(#13) shteer válasza Degeczi (#6) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

nekem is azzal megy a Samsung UbiSync7 :) bár a drivere jól megszopatott először

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#14) shteer válasza smkb (#10) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

sztem filmre is alkalmas. sorozat mehet rajta háttérzajnak :)

(#15) nyunyu válasza Syl (#9) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Szerintem ha egy ilyet primary monitornak használnánk, akkor az oprendszer betöltődéséig nem adna képet. Legalább is a mai BIOS-okkal nem.

Ez nem olyan nagy kunszt, fogj egy nV kartyat, dugj ra egy HDMI monitort/TV-t, aztan azzal is csak a Win7 betoltodesetol van kep, BIOS egyaltalan nincs.

Alaplapi integralt Radeonnal bezzeg nem volt ilyen gond, az a BIOS kepet az osszes kimenetre kitolja, nem csak az elsodleges csatira, annal a HDMI csak kepfreki valtaskor hulyult meg.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) TOM-202

TOM-202
(senior tag)

Ez a cucc akár még érdekes is lehet. Arra gondoltam hogy az AIDA64 futhatna rajta a monitorozó paramétereket megjelenítva mint egy másodlagos megjelenítőn. Szerintetek meg lehet vele csinálni?

(#17) gV válasza nyunyu (#15) üzenetére

gV
(őstag)

Ez nem olyan nagy kunszt, fogj egy nV kartyat, dugj ra egy HDMI monitort/TV-t, aztan azzal is csak a Win7 betoltodesetol van kep, BIOS egyaltalan nincs.

ez nem igaz, Samu HDTV-m és GTX 460-am van HDMI-vel összekötve és látom a Biost, kilépve belőle, a bootolás folyamatát (pl. Win töltőképernyő)

[ Szerkesztve ]

(#18) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Mindenesetre nem egy ócsó mulatság :F

You'll Never Walk Alone

(#19) fatallerror

fatallerror
(PH! addikt)

de fura cím

don't tell me what i can't do!

(#20) FeRRaR1 válasza gV (#17) üzenetére

FeRRaR1
(őstag)

Másodlagos kijelzőre gondolt szerintem...

(#21) kidpepi

kidpepi
(kvázi-tag)

Nem világos, hogy erre hol van szükség. Minden normális/nem ősrégi videókártyán van legalább 2 kimenet. Laptopokon szintén van egy. Alaplapi videókarin mondjuk nincs, de akkor meg olcsóbb egy buta vga + hagyományos monitor. Harmadik kijelzőnek tudom elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#22) cimabue

cimabue
(tag)

Gondolom ez is valami led háttérvilágítású kütyü, felbontása nem túl nagy, a kontraszt/fényerő az egy dolog, sztem itt a lényeg a 18bit, ez "csak" 262.000 színt képes megjeleníteni, szemben a mai 24bites monitorokkal, ahol ugye ez a szám 16.7m. Szerintem ezzel is spóroltak. Kb olyan képe lehet, mint a legelső TN monitoroknak, amik még ditherelni sem tudtak. Tehát valszeg a képminőség kaka, ettől függetlenül irodában még jól is jöhet egyszerűbb feladatokra. De az is lehet hogy tévedek... Mindenesetre az energiatakarékosságnak ára van...

(#23) adamka16 válasza cimabue (#22) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

szerinted a mostani TN monitorok mennyi színt képesek megjeleníteni? 16,7 m ? Az IPS panel esetleg...

(#24) zazahoho

zazahoho
(őstag)

sok ember csak netezésre használ asztali gépet,arra ez tökéletes,ill a zöldek is örülnek :K ,na meg a villanyszámla is csekélyebb valamivel .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#25) 7 válasza kidpepi (#21) üzenetére

7
(PH! addikt)

Kettő helyett egy kábel, és az se olyan bumfordi, mint a hagyományos monitorkábelek.

(#26) shteer válasza 7 (#25) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

és fogyasztása szinte nulla :)

(#27) Angel1981 válasza kenwood3 (#4) üzenetére

Angel1981
(PH! nagyúr)

+1 :K
De ha beválik, és fejleszthető, akkor fényes jövője lehet!

[ Szerkesztve ]

(#28) shteer válasza TOM-202 (#16) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

hogyne lehetne :) de arra elég a samsung 7"-osa is - az pedig olcsón beszerezhető

(#29) Chaser válasza Male (#1) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

A technológia évek óta jelen van :P Nem ismerős valahonnan 15.6" 1366x768-as felbontáson? Sok notebookban ez van régóta, mióta áttértek a 15.4-ről. Elég egyszerű kiszámolni mért fogyaszt ennyit. Egyrészt led világítású, másrészt nincs benne AC-DC veszteség mivel usb-ről megy. Csak szimpli DC feszen megy, ez notebooknál kb átlagosnak is mondható fogyasztás. Ezek fényében az ára igencsak elszállt, értelmét nem igazán látom egy normál dsub/dvi-s megoldáshoz képest. Ennyiért -pontosabban olcsóbban- lehet venni 21.6" fHD monitorokat, amik alacsony fényerő mellett 12-13W-ot esznek, max fényerőn 19-20-at.

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#30) Male válasza Chaser (#29) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Igen, gyanúsan noti kijelző "alapú". Azért csodálkoztam, mert még a green-nek nevezett monitoroknál is 20-25W szokott lenni a gyári adat 250cd/m2 mellett, aminél ez alig kevesebb (jó, a felület kisebb, ezzel nyernek sokat), a táprészen meg azért nem hinném, hogy az eddigiek 50%-os hatásfokkal mentek volna.
A notik felől megközelítve viszont tényleg nincs benne semmi meglepő.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#32) Chaser válasza Male (#31) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Én mértem már elég sok monitort meg tv-t. Már ccfl-es 32" tv-k közül is sok mai beéri 40W-tal, ha nem magas a fényerő, erősebb nappali megvilágosításhoz szükséges fényerőhöz kell 60-70W. És az ccfl és 32" + a tv tuner része + hangszórók, bár nem túl sokat fogyasztanak utóbbiak de sok kicsi sokra megy. 15.4-es ccfl kijelző a notimban kb 6-7W-ot fogyaszt, szóval én nem estem hasra ettől a 15.6-os ledestől ami 5-öt. Mint mondtam sok fHD-s monitor 21.6"-on 20W alatt beéri és ott van AC-DC veszteség is. Főleg ennyiért akarják adni, nagyon vicces, ez tömegtermelésben megy, a legolcsóbb panelek egyike.

(#33) Syl válasza Chaser (#29) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

nincs benne AC-DC veszteség mivel usb-ről megy

Arra célzol, hogy USB-ről kapja a tápot? Kétlem hogy onnan kapna megfelelő tápot, hisz még egy 3,5" vinyó sem megy róla, csak a 2,5"-ös.

(#34) Srodney válasza lujó55 (#7) üzenetére

Srodney
(senior tag)

én sem láttam még ilyet mivel pc-n kívül más nem érdekel...

(#35) Chaser válasza Syl (#33) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

"A GH-USD16K típusjelzésű megjelenítő külsőre teljesen átlagos, 15,6 hüvelykes modellnek tűnik, ám az interfészek tekintetében csak egy USB 2.0-s bement* található rajta.
Az 5 wattot fogyasztó készülék a megjelenítendő információkat és a működéshez szükséges energiát is innen szerzi, vagyis másodlagos monitornak keresve sem lehet jobbat találni, amennyiben a felhasználónak szüksége van ekkora kijelzőre."

Nem céloztam rá, a cikkben van :P 5W mért ne mehetne usb-ről? Egy 2.5-es hdd is ehet annyit rackben mikor "darál".

szerk: Ha már itt tartunk, bemenet lesz a *-os rész.

[ Szerkesztve ]

(#36) ^Clown

^Clown
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Jó ötlet betenni egy notikijelzőt egy moncsi keretbe :)

(#37) cimabue válasza adamka16 (#23) üzenetére

cimabue
(tag)

Azért az évak alatt a TN sokat fejlődött. Papíron simán rájuk írják a 16,7m színt, de ugye ezt komoly emulációval, ditherezéssel érik el, ami biztosan jobban megdolgoztatja az elektronikát, ergo valszeg többet is fogyaszt. Ennek az adatlapján meg maximálisan a 260.000 szín szerepel, mint a legelső TN monitoroknál, ahol a színátmenetek állati sávosok voltak. Ezért gondolom, hogy a képminőség alaposan meg van nyírbálva.

(#38) LW válasza 7 (#11) üzenetére

LW
(őstag)

Ahogy mondod.

(#39) dew28 válasza Chaser (#35) üzenetére

dew28
(tag)

gondolom 2 usb csatija lesz, mert egy valoban keves(5V*500mA=2.5W)

(#40) Male válasza Chaser (#32) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Mérni én is mértem.... és visszavett fényerőn persze hogy kevesebbet eszik (nekem 20W környéke a 23"-os Samu), de ez az 5W nem a visszavett fényerő melletti fogyasztás.

Syl: Pedig de... egy Y kábellel elmegy simán, mert csak 5W.

szerk: Ahogy látom, ez utóbbit Chaser is leírta már :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Alchemist

Alchemist
(PH! addikt)

Van-e ilyen, kb. 10" méretben, érintésérzékeny képernyővel?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) geezer válasza adamka16 (#5) üzenetére

geezer
(fanatikus tag)

A csingcsang az japán, és köze sincs a csingcsanghoz, mert az kínai. Sima "g" hang nem létezik a japán nyelvben.
És egy kis tiszteletet megérdemel az a kultúra, amely már száz (vagy épp ezer) évvel azelőtt is létezett, mielőtt mi egyáltalán megjelentünk itt, ahol vagyunk. Na. Ezzel pont.

Ami átjött, az az, hogy semmi konkrétat nem írnak a világmegváltó technológiáról (vagy én nem találtam meg a szövegben), de egy darab USB kábellel kapcsolódik, van klón módja és dual-display módja, egy gépre akár 6 ilyen monitor is ráköthető, és, japánokhoz híven, tételesen, szájbarágósan felsorol csomó felhasználási területet. Hurrá. :P

(#43) Entryy válasza shteer (#28) üzenetére

Entryy
(senior tag)

Igen, és hol?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#44) Syl válasza Chaser (#35) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Igen, azt írja: interfészek tekintetében csak egy USB 2.0-s bement található rajta.
Azaz nincs rajta DVI, HDMI, csak egy USB. A tápcsatlakozót mióta hívjuk interfésznek?

(#45) kidpepi válasza Entryy (#43) üzenetére

kidpepi
(kvázi-tag)

Itt hardveraprón is láttam, 8 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#46) dew28 válasza Syl (#44) üzenetére

dew28
(tag)

egy mondattal alatta van h az usb-rol szedi az aramot is. tehat nincs tapcsatlakozo, amirol beszelhetnenk..

(#47) Chaser válasza dew28 (#39) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Vagy csak olyan lapokhoz lehet használni, ami powerover. Mindenesetre láttam már olyan 2.5-es racket ami beérte egy kanóccal és vinyó is volt benne:) 3-5W-ot meg egy 2.5-es hdd meg tud enni. A cikkben egy darab usb csatlakozó van említve, más nem.

Syl: Idéztem az ominózus részt, ki is emeltem vastaggal...ha vakon vagy majd megvilágosodsz..de ha nem az se az én bajom :P

(#48) Syl válasza Chaser (#47) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Érdekes, hogy a gyártó weboldalán semmi ilyet nem ír. De lényeg hogy személyeskedhetsz.

(#49) blackrulz válasza Entryy (#43) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

hardverapróban mint mondták akad

de a névre googlizva már újat is kapsz

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#50) Chaser válasza Syl (#48) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

A cikket olvastam, nem a gyártó honlapját, ha szted fals valami kopogtass abunál, ne nálam:) Ha neked ez személyeskedés volt akkor sajnálom...

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.