Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polonic

    félisten

    válasz erdoke #286 üzenetére

    Nem tudom, hogy elfogadható lenne egy 0 % szja. Van azért olyan ország, nem is messze, van közös határunk, ahol x összegig (nem tudom a pontosat, nem akarok hülyeséget írni) adómentes a fizetés, aztán az x+1 összeg fölött pedig már adózik. De ott sem az összes, hanem az x fölötti rész. Aztán jön egy következő kulcs, ott is így van. Egyéni vállalkozóknak is negyed évente kell hozzájárulást fizetni, messze nem annyit, mint itt havonta és a bevételből évi 1x ezer euróig nem kell adózni. Ott elfogadják az emberek.

    A második bekezdésedben írtakkal tudok egyet érteni. Nem feltétlenül biztos, hogy mindig a politikussal van a baj. Hanem a néppel. Linkeltem egy képet ide, amit nagyon helyeseltem. De nem volt kívánatos itt, így nem mutatom meg. A lényege az, amit leírtam fentebb.

    "Ez egy balkáni suttyóország." - Ezzel totálisan egyetértek.

    Ui: A beefjez-hez szóló írásodhoz hozzászólnék:

    Sok olyan ember van, akinek igenis nagy megterhelés havi plusz egy ezrest kifizetni. Év eleje óta is pár plusz ezressel több teher mellett rohadtul nem egyszerű. Az ilyen kijelentésekkel óvatosan szerintem. Nem igazán ismered ezt a réteget, úgy gondolom. Az ilyenek napról napra élnek, nekik minden Ft számít. És itt is a becsületesen dolgózó munkásemberre kell gondolni pl, nem másra, nem etnikumra.

    Az etnikumról meg ne is beszéljünk, az egy külön fejezet. . .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák