Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XuChi

    addikt

    Régebben az "erre szakosodott vállalkozásnál...." választ jelöltem volna be, de az előző munkahelyemen hozzájutottam egy Samsung scx 4500 nyomtatóhoz, amiben gyári toner van és most már csak 90%-os. A készülékkel eddig úgy 100 oldal lett összesen kinyomtatva az élettartalma alatt. Magyarán, vadonat új volt amikor megkaptam. Fel van téve a nappali szekrény tetejére, meg van osztva hálózti nyomtatóként, így akármiről tudunk itthon nyomtatni. Ha amúgy nem kaptam volna meg ezt a nyomtatót, akkor valszeg még mindíg a fentiekben is jelzett opciót választottam volna.

    Egyébként, meg nagyon sokat veszünk neten színház, múzeum, szállódai szállás, és étel voucher-eket, amiket minden egyes alkalommal ki kell nyomtatni, így lehet amúgy is vettem volna egy alap lézer nyomtatót e miatt, mert nekem lenne kényelmetlen ezekkel rohangászni a copy general-hoz :D

    Réges régen, mikor még volt CD/DVD íróm, és írtam is magamnak a lemezeket, akkor volt egy profi tintasugaras színes fotó nyomtatóm, ami lemezre is tudott nyomtatni. Na abba kellett 5 tinta patron (yelow, cian, magenta, black, photo black), és kb hetente vehettem újabb és újabb garnitúrát hozzá, annyit nyomtattam a lemezeimre, és a boritókat is ezzel nyomtattam magamnak. Kb 2 év alatt a nyomtató széthullott, a fogaskerekek és görgők elkoptak, a lapot nem húzta be, állandóan elakadt benne a lemezre nyomtatás. A végén a veszélyes hulladékban végezte. :C Soha többet nem lett tintasugarasom és nem is lesz!!!

    Még ennél is régebben úgy a 90-es évek eleján, tűs matrix nyomtatónk volt otthon. Apukám könyveket írt, és leporelo papírra nyomtatott, több 10000 oldalt. Az a nyomtató a mai napig menne, ha apum idő közben nem halt volna meg. Sosem volt a nyomtatóval baj. Egy Gemini márkájú volt. Egy valami volt eszméletlen idegesítő benne. A HANGJA. Amikor Apukám nyomtatott, zengett az egész ház. Fúúúú, utáltam a hangját. Kb 1-3 oldal volt a percenkénti teljesítménye, és volt hogy 100-200 oldalt nyomtatott vele. Nah akkor mentem is ki a kertbe :D

Új hozzászólás Aktív témák