Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Lord Soth #7 üzenetére

    Kicsit ki is fejtem Neked a dolgot: a hatályos jogszabályok szerint Magyarországon minden elektronikai termék használtnak minősül, ha magánszemély adja el őket, a használt elektronikai termékeken pedig nincs áfa — lám, ennyivel olcsóbbak a bolti árnál, cserébe áfát jóváírni ezek után a termékek után nem lehet, de a cégek költségként elszámolhatják őket. Ez a boltok részéről egy teljesen legális dolog, az viszont elgondolkodtató, hogy hogyan üzemelhet itthon ennyi nagyker magánszemélyként — mert a boltok nem Kovács Jóskától veszik a telefonokat, hanem nagykerektől, akik magánszemélyként vannak bejegyezve, szerintem ez már egy egészen más, kevésbé jogszerű valami, de ez nem a boltok sara, ők csak kihasználnak egy jogi kiskaput. A különbözeti áfa lényege, hogy ha te boltként magánszemélyként veszel egy telefont mondjuk 10.000 forintért, azután nem kell adóznod, de ha eladod drágábban, a különbözet után kell. Tehát ha 15.000-ért megy el a teló, a bolt az 5.000 forint után adózik.

    Hogy miért olcsóbbak egyébként is, mint a márkaboltokban lévő telók, azt nem tudom, nyilván kisebb haszonnal dolgoznak, ami érthető, elvégre egy Nokiáéhoz hasonló bolt és szervizhálózat fenntartása nyilván nem kis összeg.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák