Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz Meridian #33 üzenetére

    Jézus... (mondom, hogy csak az első pár sort olvastam). De akkor már bekapcsolom a gépet, bemegyek a BIOS-ba, majd kihúzom a 220-as kábelt, aztan készen vagyunk, nem?

  • dugo_

    veterán

    válasz Meridian #33 üzenetére

    A gépet a művelet előtt fél nappal ki kell húzni a konnektorból

    Elképzelem a nagyobb szervizeket, ahol sorakoznak a tápegységek felcímkézve, hogy ezt 8-kor húztam ki, amazt délután kettőkor, már csak a holnapi műszak szedheti szét. ;]

    Úgy van, ahogy írod.

    _________

    Egyébként észrevettétek, hogy az ünnepek közeledte hozza elő az ilyen posztokat? Tavaly is volt valami hasonló gépválasztós agymenés.

    [ Szerkesztve ]

  • Meridian

    senior tag

    válasz Meridian #33 üzenetére

    "...de ha van ki/bekapcsoló gomb a tápon, még ne húzd ki a gépet konnektorból szétszedés előtt..."

    Hú, most látom, ebből kimaradt az a rész, hoyg a tápegységet kapcsold ki ezzel a gombbal, miután már leállítottad a géped... aztán kikapcsolt - de még a konnektorba csatlakoztatott - táppal próbáld meg bekapcsolni a gépet... a bekapcsológombot vagy többször nyomni, vagy hosszabb nyomva tartással. Én így szoktam "feszteleníteni".

    Amúgy volt egy FB-s vita (egy őrült az állítja, tönkre teszi az alaplapot - há' persze...!), hogy ha már takarítunk akkor szükséges-e lerögzíteni vagy lehúzni a gépek és tápegységek ventillátorait... mivel ha megpörgeted kompresszorral, akkor azok generátorként áramot (feszültséget) gerjesztenek... sztem nem érdemes ezzel vacakolni, mivel egyrészt eleve ez akkor is fennáll amikor működnek, tehát azok az áramkörök el fogják ezt viselni, hiszen üzem közben is átmegy annyi áram rajtuk, amennyi a venti 800-8000 -es fordulaton megpörgetik. Másrészt, ha le van kapcsolva a géped, konnektorból kihúzva, tápegységed is kikapcsolva, akkor hol lesz egy zárt áramkör, hogy folyhasson az áram? Ha ugyanis nincs áramkör akkor elektromos áram sem lesz. Feszültséget mérhetsz a ventillátorok kivezetésein miközben azok prögnek, de egy megszakított áramkör esetén nem lesz áram - csak egy szabadon lódó generátorod... ami önmagában nem csinál semmit sem. (amúgy két ventim ledes, de ezek ledjei sem világítanak, hiszen nincs kapcsolt áramkör.)

    1996 óta van olyan PC-m amiben legalább egy darab nagyobb venti is van (kezdeti időkben ugye ez csak a tápegység volt), a mostani konfigom 2011 óta van meg, és 4-6bar-al szoktam tisztítani a gépemet... úgy kb 30-40 alkalom már biztos volt... de 1996 óta sokféle konfigom volt, egy sem ment tönkre. Igazából egyszer volt egy problémás CPU-m, az FPU-ja hibázott. Ezenkívül két Samsung HDD-m volt gariban cserélve, de az szektorhibás lett (ugyanabból a szériából vettem, az akkoriban egy tömeges hiba azaz széria hiba volt)...
    Szóval ezen gyakorlati tapasztalat alapján állítom, hogy a kompresszoros tisztítás nem árt meg a gépnek akkor sem, ha megpörgeted vele a ventiket. Persze azzal vigyázni kell, hogy a levegő messzebbről kell ráfújatni a gép alkatrészeire, mert a fúvóka közelében hatalmas erőt tud kifejetni a 6 bar nyomás... saját tenyereden teszteld csak le, olyan mintha kalapáccsal odaütnének. De már 50-60 cm-ről már nem okoz gondot.

    [ Szerkesztve ]

  • dugo_

    veterán

    válasz Meridian #37 üzenetére

    Én már rázattam meg magam olcsó kínai 5V-os USB-s hálózati töltővel, az sem volt kellemes. :D

    A ventilátorokat inkább azért érdemes rögzíteni, mert egy kompresszorral könnyen az üzemi fordulatszámuk fölé lehet őket pörgetni, ami már károsodást okozhat.
    Szerk. ja közben tovább olvastam, messziről kell a ventit fújni, az is egy megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz Meridian #42 üzenetére

    Alátámasztom. 10 éve dolgozok PC boltban, azóta 100% csak kompresszorral takarítunk. Tápot, ventiket, alaplap slot-okat, MINDENT. Évente kb 1000-2000 PC-t fújunk ki kompresszorral.
    SOHA egyetlen egy gépnek sem lett semmi baja. Pedig ahogy kikapcsolom a gépet azonnal viszem ki akár -10 fokba porolni, utána meg vissza, és 2 perc múlva már kapcsolom is be...
    Kompresszor úgy kitakarítja fél perc alatt a tápot hogy felesleges szétszedni...
    Intel gyári hűtőket kell néha szétszedni mert 2 év alatt úgy megtelnek porral hogy a kompresszor se szedi le rendesen, konkrétan egyben lejön az egész porréteg, mint egy fél centi vastag szivacsréteg...

    Szóval ez hogy nem szabad kompresszorozni, meg várni kell BULLSHIT. Csak akkor nem kapcsolok be gépet azonnal, ha az ügyfelek az autótól a boltig esőben hozzák a gépet. Amúgy minden más esetben ez is tökmindegy...

    Sőt 10 év alatt egyszer sem földeltem le magam ilyen statikus szarokkal, meg kesztyűt sem használtam sosem, sima kézzel fogdosok mindent, proci érintkezőt, VGA nyákot, alaplapot, RAM érintkezőket..., stb... Soha nem volt még semmi kisülés, vagy bármi probléma... (nagyfesz kondit mondjuk azért nem fogdosom...)

    [ Szerkesztve ]

  • #43680768

    törölt tag

    válasz Meridian #33 üzenetére

    Ezt magyarazd el egy amatornek :)
    25 ev tapaszt alataval huzza csak ki nyomkodja a gombokat es varjon utana par orat ha tapot szetszedve akar portalanitani

Új hozzászólás Aktív témák