Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Kutatom én is már pár hete, hónapja, hogy miért vannak ekkora ellátási problémák.
    Bár valahol a válasz nyilvánvaló a korábbi lockdown miatt még nincsennek teljes kapacitáson a gyártósorok (de ez csak tipp az én részemről), hivatalos kimutatást még erre nem találtam.

    Itt a VGA-k (főleg az újak), csak a jéghegy csúcsa.Meg lássuk be valahol elhanyagolható is, értem én hogy a végfelhasználók szemszögéből nem, mert ők új VGA-t akarnak venni, de most lássuk be RTX 30xx nélkül is van élet, meg Radeon 6xxx nélkül is van élet.

    Kisebb - nagyobb mennyiségű laptop igényeket sem lehet kielégíteni, ami nekem a nagyobb "talány".

    Példa:
    Közvetlen környezetemben az egyik ismerős egy nagy multi beszerzési osztályán dolgozik és nem tudnak kellő mennyiségben laposokat venni (50-100-1000 db-okról van szó), még közvetlenül a partnereiktől sem Dell, Lenovo,HP nemhogy a nagykertől. Pontosabban felveszik az igényt, de kb 4-6 hónapos szállítási időt adnak rájuk, viszont jelzik rögtön, hogy biztos hogy nem fogják tudni tartani a határidőt, max részben, egy kisebb mennyiséget...talán.
    Nem tudnak garanciát adni a megrendelt termékek leszállítására.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz jerry311 #22 üzenetére

    Hát azért egy multinál ez nem így működik, legalábbis ahol én is dolgoztam anno.

    Közbeszól a biztonság is, meg a teljesítmény.

    Példám alapján:
    Amúgy adott helyzetben nem tudják cserélni ugyanolyan teljesítményű laposokkal a tönkrementeket, hanem kap átmenteti megoldást, hogy majd talán fél év múlva lesz megfelelő alapon. Pl egy H-s procis gép helyett kap a fejlesztő egy U-s, vagy G-s procisat, mert mást nem tudtak beszerezni.
    Az azért egészen más, hogy az RT megy-e Pistikének 80 fps-el is, vagy a 2080Ti-al be kell érnie a 60 fps-t 4k-ban :D

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz flexxx2 #27 üzenetére

    Ohh..valóban, eszembe sem jutott hogy megnézzem :)
    Köszi :)

    Azért nem olyan vészesen magas, ha itt megnézed, a 25 éves grafikont, látható hogy 2008-ban milyen magason volt és milyen nagyot zuhant ugye a recesszió miatt,utána még közelébe sem került annak a feléhez sem. A mostani index az normálisnak mondható.
    Bár lehet én értelmezem félre a dolgot, ha jól tudom, ha BDI ha "alacsonyan" van akkor nincs leterheltség.
    Ha jól tudom a BDI az a tengeri szállítmányozás, az áruszállító hajók kihasználtsági fokát, és költségét mutatja.

    Update:
    De azt milyen szépen mutatja, hogy február - május között megállt az élet kb a tengeri szállítmányozásban is. Rosszabb volt a helyzet, mint 2008-ban

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz jerry311 #39 üzenetére

    Na akkor számszerűsítem, mert nem érted. Jucika nem érdekel.

    Konkrétan 180-200 db fejlesztői gép kellene csak hozzájuk(nem egy hatalmas mennyiség) már ott tartanak hogy jó lenne a gamer is a H procik miatt, csak legyen.
    Nincs ennyi. 20 db sincs. Kb 5 dbosával vadásszák a kiskerektől/nagykerektől havonta, ha van akiknek kifingott május óta a gépe.
    A közvetlen gyártó Dell/Lenovo/HP nem tud szállítani megrendelés esetén, 5-6 hónap talán 20-40 db-ra. Júliusban rendeltek egy adagot, nem jött meg azóta sem.

    Ebből a 200-ból 70 kb új munkavállaló(ez évben jött), a többi régi, de vagy kifingott a gépe, vagy hamarosan fog.

    Amúgy Jucika lapos sincs túl sok.
    Jucika laposból 17 db-ot tudott nekik szállítani a nagyker októberben, mikor 40 dbra lett volna szükségük.

    Nekem ebből az jön le, hogy nincs elég termék a piacon,rossz az ellátás, nem tudják kielégíteni az igényeket

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz jerry311 #68 üzenetére

    Ezt a beszerzés sem érti.

    Leadták az igényt, júliusban, agusztusban, szeptemberen, októberben. Adott számú, típusú gépekre.

    A júliusi még nem érkezett meg, 6 hónapot mondtak rá júliusban, de már az ajánlatban közölték, mikor még a megrendelés sem történt meg, hogy nem fogják tudni tartania a 6 hónapot.

    Más példa: magamnak akartam augusztusban rendelni egy melós laptopot, konkrétan egy munka lapost, nem játékra, bruttó 1,35 M HUF-ért. Ajánlatot kértem nagykertől, kiskertől, a dell shopban is.
    Legkorábbi szállítási időpont amit kaptam, 4 hónap volt, de ehhez is odaírták, hogy több mint valószínű várható a csúszás. 1 db gépre. Ok tudom, hogy nem sűrűn vesz ilyet az ember, de azért 1 db esetén is ez elég durva, pedig csak annyi volt a plussz igényem, hogy ne 16 GB ram legyen benne, hanem 32 GB és 2 db 512 GB-os ssd legyen benne, ne pedig egy :) Szóval nem ritka konfigurációt kértem hanem ami elérhető a webshopok alapján, csak plussz RAM + SSD.

    Aztán úgy alakult, hogy mégsem kellett vennem, de az más lapra tartozik.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák