Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #246 üzenetére

    "Kivétel persze a kgfb és casco"

    Miert pont ezek a kivetelek? Mindkettot lehet negyedevente is fizetni ;)

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #249 üzenetére

    Szinte az osszes ilyen jellegu szolgaltatasra igaz az, hogy ha elore kifizeted 3, 6 vagy 12 honapra, akkor olcsobb, mint ha havidijat fizetsz. A PH-fele havidij sem 1/12-e (lenne?) az eves dijnak, hanem 20-50%-kal tobb. Ja, es a casco nem kotelezo ;)

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #259 üzenetére

    Egyszeruen a piaci torvenyszerusegek diktaljak, hogy ne 1/12 legyen. Ha valaki 1 honapra fizet elo, az egyaltalan nem biztos, hogy utana elo fog fizetni me'g 11 honapra, hogy kitegyen annyi bevetelt, mint amennyit egyetlen eves elofizetes hozna a cegnek. Az persze problemas, ha elobb es egyedulikent valaki csak eves elofizetest kinal, mert ugy nehezebb megindokolni, hogy miert lesz a kesobb bevezetett havi elofizetes dragabb, mint az eves 1/12 resze. Forditva egyszerubb: ha hozzaszoksz, hogy 1 honap mondjuk 500 Ft, es utana kapsz 1 eves lehetoseget 4000 Ft-ert, akkor ugy erezheted, jol jarsz az eves ajanlattal. Mig ha a 4000 Ft-os eves dij utan bevezetik a havi 500 Ft-osat, akkor ugy erezheted, az tul draga. Pedig nem az, valojaban az eves dij az olcsobb, mint a 12 db havi dij.

    A casco pedig nem kotelezo, hiszen nem kotelezo hitelt felvenni autora ;) Tehat tulajdonkeppen a hitel dragabb a casco osszegevel. A casco onmagaban nem kotelezo.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #289 üzenetére

    Egy Kft-t badarsag masmilyen szempontbol nezni, mint uzleti. Ez nem egy alapitvany, nem egy kozhasznu tarsasag, de me'g csak nem is egy maganvallalkozas. Kemenyen adoznia kell, jarulekot fizetnie, bert fizetnie a dolgozoknak. Ha ezekhez a bevetel nem adott, nem biztositott, akkor a Kft becsukhat (vagy leepithet). Ezt pedig vegsosoron az emberek, a dolgozok (Abu, Bog es a tobbi remek srac) szivjak meg. A dolgozokra valo tekintettel kapcsold ki a blokkolot, ilyen egyszeru.

    En nem fizettem elo, hiszen alapvetoen reklambol ell az oldal -- de pont ezert nem is blokkolom a reklamokat. Ha kizarolag fizetos tartalom lenne, es realis osszeget kerne erte a lapcsalad (max. evi 60 ezer Ft a teljes lapcsaladra), arra nagyon szivesen elofizetnek. Elofizetnek mas lapokra is, ahol fizetos a tartalom, csak ott nem latom realisnak az arcedulat. Pl. evi 1000 dollar egy adott, most meg nem nevezett IT szakmai oldalnal _szerintem_ nevetseges.

  • #14595328

    törölt tag

    válasz sepsi0 #289 üzenetére

    Amúgy Te előfizettél? ;]
    Nem látom a nevednél?

    El lehet rejteni a prémium előfizetésre utaló dolgokat, ne ebből indulj ki!

  • azbest

    félisten

    válasz sepsi0 #246 üzenetére

    a fizetés sem ingyenes.
    Ha az éves díjat elosztod 12-vel, akkor máris lehet, hogy 12x drágább lesz a technikai háttér biztosítása. (fizetéssel kapcsolatos jutalékok, díjak, könyvelő)
    Akkor pedig az lenne a baj, hogy a havidíjas mondjuk duplájába kerülne, mint az éves/12. Ha százezres díjakról lenne szó, akkor érthető lenne ez az elvárás.

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #332 üzenetére

    Scroll down, oda van irva, hogy "Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft."

    Fentebb tobbszor is leirtam, hogy ez egy ceg, ami bert fizet a dolgozoknak, akik aztan megirjak a cikkeket, hireket, fenntartjak az egesz miskulanciat. Ha letiltod a reklamokat, a ceggel is kitolsz, de legfokeppen a dolgozokkal tolsz ki. Elobb-utobb a ceg tonkremegy vagy leepit, es mindket esetben dolgozok lesznek kirugva. Abu, Bog, a tobbiek, nem nevtelen entitasok ok. De akarhogy is, cegkent mukodik a PH, uzleti tervvel, uzleti erdekekkel. Csak epp a cegek mogott emberek vannak, amit jo lenne nem elfelejteni. Pontosan ugy, mint amikor divat szidni X ceget (pl. kis hazankban a multikat), csak kozben nem kellene elfelejteni, hogy ott is emberek dolgoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #351 üzenetére

    A 2 kerdesnek semmi koze egymashoz. Ha a ceg ugy dont, hogy fogad adomanyokat, az egy resze lehet az uzleti tervnek. Kis hazankban, IT szakmai portal vonalon nincs realitasa annak, hogy a teljes uzleti terv (vagy annak jelentos resze) adomanyokra epuljon. Az nem ritka, hogy egy hirdeto havi 1 millio Ft-ot fizet egy reklamert, de az eleg ritka (ld. feher hollo), hogy havonta 1 millio Ft-ot fizet valaki adomanykent egy PH-csoporthoz hasonlo (vagy ugy altalaban barmilyen) sajto organumnak. Akarmennyire is romantikus otlet az, hogy apro adomanyokbol eljen meg egy Kft kis hazankban, ennek sajnos nincs realitasa. Ha ezt nem fogadod el, semmi gond, nyugodtan alapits egy Kft-t, indits egy PH konkurenciat, epits ki uzleti tervet, es megtapasztalhatod a sajat borodon is, hogy mi a realitas valojaban. Ezzel egyaltalan nem bantani akarlak, csak mondom, hogy ez is egy lehetoseg azoknak, akik nem hiszik el az uzleti eletben mozgo, tapasztalt szakembereknek azt, hogy mi a jarhato ut kis hazankban, es mi nem az.

    A havonta fizetes pedig egy teljesen mas problema. Azt majd Parci meg a tobbiek kiszamoljak, hogy mennyire van ertelme ezzel veszodni. A tranzakcios es egyeb jarulekos koltsegek, valamint az altalam fentebb felvazolt problema (1 honap utan nem biztos, hogy el fogsz fizetni me'g 11-szer) viszont 100%, hogy azt fogjak eredmenyezni, hogy a havi dij magasabb lesz, mint az eves dij 1/12-ed resze. Ez nem buntetes, ezt szinte mindenki pont ugyanigy csinalja. Me'g akkor is, ha a kedvezmenyt _hibasan_ buntetesnek eli meg a juzer. Meg kellene ertened, hogy nem buntetes az, ha a havidij dragabb, mint az eves dij 1/12-ed resze, hanem az eves dij olcsobb, mint ha 12x elofizetsz a havira. Ennel egyszerubben es vilagosabban nem tudom ezt leirni :)

    [ Szerkesztve ]

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz sepsi0 #375 üzenetére

    Attól még hogy fizetsz, a szabályokat és az alapelveket be kell tartanod. Neked kell tenned az ellen, hogy ne tiltsanak ki.

    Live-Die-Respawn

  • Fiery

    veterán

    válasz sepsi0 #375 üzenetére

    "Ha már nekünk kell az már csak "vesződség" van belőlünk úgy is elég nem számít egy vélemény (600000 tag)."

    Azert mert nem lehet 600 ezer juzernel 600 ezer kulonfele igenyt egyeselve kielegiteni, me'g nem jelenti azt, hogy senkit sem erdekel egy vagy tobb forum tag velemenye. Nem kell mindjart megsertodni, ha valami nem ugy tortenik, ahogy Te szeretned ;) Ennyi erovel nem egy, hanem 100+ ezer forum tag orulne egy reklammentes es teljesen ingyenes portalnak, de akkor sem lehet megcsinalni, hiaba 100 ezer ember egyuttes "velemenyerol" van szo.

    "Utalás után én viselem a tranzakciós díjat nem a kedvezményezett"

    Az 1 honap utan 11 honap problemat ez sem oldja meg.

    "Pont ez is a lényeg, ha nem akarok előfizetni, mert kitiltanak, nem azt kapom itt amit eddig vagy bármi más, had döntsem én el hogy előfizetek következő hónapban, hogy működjön a "közösség"."

    Senki sem kenyszerit arra, hogy fizess. Sot, me'g a reklamblokkolok letiltasara se kenyszerit senkit az oldal. A kozosseg akkor is mukodik, ha senki sem fizet. Az eves premium tagsagi dijat nem olyan reg vezettek be. Azt akarod sugallni, hogy elozoleg nem mukodott a kozosseg? En nem igy tapasztaltam :)

    "Pl mi van ha előfizetek egy évre és most kitiltotok? Visszautaljátok a pénzt?"

    En nem a PH-nak dolgozok, ergo nem is tudlak kitiltani :) Nem is ertem, miert nekem cimezed ezt :) Ha kitiltas utan vissza szeretned kapni az idoaranyos premium tagsagi dijat, irj Parcinak, es beleveszik a felhasznalasi feltetelekbe -- ha nincs me'g benne.

    "Kemény üzleti terv van, én előfizetek, kirúgtok és nem kapok a maradék pénzemért szolgáltatást?"

    Abbol a szempontbol jol irod, hogy ez is egy uzleti dontes, egyik vagy masik iranyban. Van nem egy pelda eves dijra, amit aztan idoaranyosan akkor sem teritenek vissza, ha a szolgaltatas megszunik. Bar nem kifejezetten szolgaltatas, de ott van pl. az epitmeny- es gepjarmuado: akkor sem kapod vissza az eves dijat, ha jan.2-an mar nincs a neveden az ingatlan vagy auto.. Sot, me'g **gbe**rasnak is erezheted, ha a jan.2-an eladott auto utan 2 honappal kesobb megerkezik a gepjarmuado kivetesi level a kedves onkormanyzattol :)

    "Közösségben segítjük egymást nem kihasználjuk, szerintem ez így normális :R"

    Mi a kihasznalas abban, ha van egy szolgaltatas, aminek dija van? :) Plane ha nem kotelezo a szolgaltatas.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz sepsi0 #375 üzenetére

    "Pl mi van ha előfizetek egy évre és most kitiltotok? Visszautaljátok a pénzt?" és mi van akkor, ha előfizetek és jön az új rios motor és ordenáré olvashatatlan lesz a site? lásd: sg.hu

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sepsi0 #375 üzenetére

    Pl mi van ha előfizetek egy évre és most kitiltotok? Visszautaljátok a pénzt?
    Kemény üzleti terv van, én előfizetek, kirúgtok és nem kapok a maradék pénzemért szolgáltatást?

    Bocsánat, de ha kitiltanak, akkor nem voltál képes normálisan viselkedni, megszegted a fórum szabályzatát.

    Miért kéne visszautalni a pénzt? Ezt az Sg.hu esetében sem értettem, ahol ugyan e miatt nyafogtak a trollkodás, fórumrombolás miatt kitiltott egyének. Hogyan jut valakinek az eszébe, hogy attól, hogy prémiumra fizet elő, Őneki valamiféle különleges státusz járna. Szó nincs erről. Kap extra tárhelyet, hsz. szerkesztési időt, stb., de ezek is vannak leírva, hogy mi jár a prémium tagság mellé. Nem szerepel mellette az, hogy a moderátorok elnéznek másfele, ha rosszul viselkedsz.

    Közösségben segítjük egymást nem kihasználjuk, szerintem ez így normális

    Te amiatt szólhatsz itt bármihez is hozzá, mert a PH!-sok felépítették és működtették ezt a közösséget. Ha nem érted meg, hogy itt a működést korlátozó tényezőkről van szó, és ezt próbálják áthidalni, akkor valószínűleg minimális rálátásod sincs arra, hogy miként is lehet egy közösséget felépíteni és megtartani...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • idegen lény

    őstag

    válasz sepsi0 #382 üzenetére

    Pedig már kezdtem azt hinni, hogy a prémium tagságért cserébe örökös büntethetetlenséget, és egy 007-es ügynök előjogait kéred. No meg az első éjszaka jogát. :))

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Aktív témák