Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Hehe, nálam szintén hibrid grafikás TP T500, de én is csak (nagyrészt) az integrált intelt használom. Na és mi mással, mint KDE-vel .p
    Akonadit ki kell kapcsolni, és lemegy a RAM fogyasztás 300 megára. KDE4 persze, ami még nem tudom meddig lesz, de küszöbön van már az 5.

    T500-at használtam már Manjaroval, Gentooval és Debiannal, minden esetben kifogástalanul működött/működik minden extra gomb is. Ez még gép lesz egy ideig. TP X200 szintén.
    Nincs semmilyen sebességbeli probléma, annak ellenére hogy 5400-es vinyóval használom őket ;D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz inf3rno #66 üzenetére

    "Népszerűségben az Ubuntu vonal viszi a kattintások több, mint harmadát distrowatch-on, úgyhogy tetszik, vagy sem, jogosan igazodási pont."
    Azért azt sem árt figyelembe venni milyen igényekkel rendelkezik az ilyen felhasználói bázis.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Lathronos #77 üzenetére

    "Régebben az volt a baj, hogy alig használnak az emberek linuxot. Most pedig, hogy egyre többen látják a linux előnyét a Windows-zal szemben, azért kapja a negatív kritikát a linuxra áttért felhasználó, ha megelégszik az Ubuntu-val."

    Szerintem ennek messzemenőbb oka van. Én úgy látom, hogy a windózos tömeg akik linuxra akarnak áttérni, azok windózként akarják használni a linuxot. Az Ubuntu a példa erre. Régebben (úgy 2008-ban) talán egyedül az Ubuntu volt az a disztró, amit ajánlani lehetett egy kezdőnek.
    Most már rengeteg más is van, és az egyébként korábban professzionális(nak tartott) Debian ma már egyre jobban kezd inkább desktop OS lenni, mintsem pro. Persze ez valahol jó is, meg nem is, de ahogy bambano is írta már, a Debian is kezd windózosodni.
    Próbálnál meg felrakni manapság egy etch-t, szerintem sokaknak beletörne a bicskája.

    No, de nem azzal van a baj, hogy ha egy disztró könnyen használható. Hanem az, hogy ez valaminek a rovására fog menni, lásd, még mindig: Debian.

    Nem az a baj, hogy jönnek át a tömegek linuxra, hanem az, hogy akik átjönnek nem akarnak látni terminált, csilli-villi kell nekik, de azt úgy, hogy egyáltalán ne kelljen hozzá gondolkodni. Ebből meg az lesz, hogy az OS fog mindent megcsinálni a user helyett, kérdés nélkül next next finissel, amiből meg az lesz hogy nem lesz jól konfigurálható a rendszer, hanem max csak korlátozottan tudod állítgatni.

    Mivel a tömeg ezt igényli, egyre jobban fognak eltűnni a valóban sokszínű, bárhogyan állítható, módosítható, gányolható disztrók, legalábbis ennek a rovására fog menni a dolog. Szerintem, aztán ne legyen igazam.

    A véleményem pedig az, hogy aki nem akar terminált látni, az maradjon csak windózon, meg osx-en. Még a végén ki akarják majd irtani a terminált és mindent majd csak gui-ból lehet állítani... Na ezt nem szeretném, meg annyira a gentoora sem vágyom vissza ;]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz inf3rno #82 üzenetére

    A GUI-s programok valahogy nagyobb %-ban bugosak, mint a terminálosok. Meg valahogy konzolban gyorsabban végrehajtja a program a parancsot. Nem azt mondom hogy nem kell GUI, csak nem kell erőltetni.

    Ubuntuék is nagyot akartak alkotni a unity-vel, azt lám hogy pofára estek. Ahelyett hogy az alapvető problémákat pl stabilitást javították volna a befektetett erőforrásból, és akkor most nem létezne olyan hogy Linux Mint...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák