Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamadd1

    tag

    válasz kleinguru #10 üzenetére

    hát én androidos tabot nem ajánlanék időseknek , fehérképernyő , befagyások és akkor azt hiszi ő rontott el valamit pedig nem , ilyen az android :D

    Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

  • energy4ever

    addikt

    válasz kleinguru #104 üzenetére

    A tobbihez azert kell plusz, mert megerolteti magat a gyarto, hogy egy semmit tudo keszuleket dob piacra!

  • Neck

    veterán

    válasz kleinguru #108 üzenetére

    A cikkben szereplőket mind próbáltam, plusz még jó pár másikat is :B

    Az meg már csak magánvélemény, hogy pont ahogy idegesítő egy Mac - iPhone stb almás tulajnak egy Androidos tablet, nekem pont fordítva, sokkal kényelmesebb az android, ráadásul sok appot én már megvettem androidra, már csak ezért sem vennék almás kütyüt.
    Szintén magánvélemény, hogy almás teló mellé almás pad ajánlott, viszont androidos telefon mellé meg androidos pad. Ha meg így nézzük, egy csúcs Sony telefon plusz tablet jelentősen olcsóbb, mint az almás kombinációja :B

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • energy4ever

    addikt

    válasz kleinguru #148 üzenetére

    Erosen nem ver semmit se, csak kozkodik, vergodik inkabb! Nagyon minosegi cucc lehet, mar tobb kinai gyarto is 2ev garit ad a keszulekeire. Az az 1ev borzalmas.

  • válasz kleinguru #161 üzenetére

    Jogos:R

    Erosen nem ver semmit se, csak kozkodik, vergodik inkabb!

    Fejtsd ki bővebben, hogy mit jelent nálad ez kérlek!

    Az 1 év policy. Nem a minőségével van baj, mert az rendben van, már csak amiatt is, hogy minden tesztben, alma nyer. A garancia minimumával van a baj, amit az EU igazán elintézhetne:K

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • assemble

    addikt

    válasz kleinguru #228 üzenetére

    Megforditanam a kerdest: mi az, amiben nem jobb?
    Amire a nyilvanvalo valasz, hogy cpu-gpu-ban, amibol ezekben kicsit ujabb cucc van, ami nem meglepo, mivel ujabbak is, es itt kb meg is all a tortenet. Azt is hozzatennem, hogy ebben sincs nagysagrendi kulonbseg koztuk, es hogy altalanos sebessegben es folyekonysagban az n7 2013 siman elveri igy is oket.
    Kijelzoben is elveri a legtobbjuket (elesebb az osszesnel, teljes sRGB-t lefedo, kalibralt kijelzoje van, joval nagyobb fenyereje van az osszesnel).

    Es csak random ideznek a tesztbol:
    "mind a három androidos eszköznél tapasztaltunk programleállásokat. Jellemzően a mellékelt Asus, Samsung és Sony programok szálltak el, de olyan is volt, hogy a Play áruház adta be a kulcsot."
    Nos, ilyenek n7-en nem tortennek, szoftveresen letisztult, stabil, folyekony, es mindig a legujabb fut rajta, es garantaltan tobb frissitest fog megkapni, mint barmelyik tesztben szereplo tablet. Es azt raksz ra, amit csak akarsz.
    Tapintasban is sokkal jobb, mint barmelyik tesztben szereplo tab. A sztereo hangszoroi is jobbak a legtobbnel.
    Es akkor meg ott vannak a szokasos extrak, amikbol a legtobbet nem talalod meg ezekben az "elit tabletekben": vezeteknelkuli toltes (Qi), NFC, Miracast, Slimport.
    Ja, es most latom, hogy nem is fele annyiba kerul barmelyiknel, hanem inkabb harmadannyiba (160-180k vs 60k), es 2 ev gari van ra, ami szinten nem mondhato el mindegyik 'elit tabletrol" ahogy elnezem.
    Szoval ennyit errol.

  • assemble

    addikt

    válasz kleinguru #233 üzenetére

    Van a hazban retina ipad is, es az en szempontjaim szerint, arra amire en hasznalom ezeket, annal is egyertelmuen, sokkal jobb az n7, sokkal jobban szeretem. Gyakorlatilag amiota megvan az n7, az ipad csak porosodik az asztalon. Egy ideje veletlenul felkerult ra az ios7, azota nem lehet jailbreak-elni sem, igy szamomra alig hasznalhato mar barmire is. Raadasul lassabb, es rondabb is lett a frissitestol, es lehetetlen visszamenni korabbi verziora.

    A gorgetes egy bongeszoben egyaltalan nem jelentektelen dolog, es nalam nagyjabol mindig teljesen folyamatos chrome-ban, abszolut nincs komoly kulonbseg ipad-hez kepest. Altalanos gyorsasagban es tudasban pedig a chrome pedig joval jobb, mint a safari. Biztos valami regi verziot probalhattal, minden egyes frissitessel egyre jobb/gyorsabb lesz, es akar hetente is frissitheted ha beta channel-en vagy. ios-en meg bele van drotozva magaba az os-be, es csak azzal egyutt frissitheted - raadasul mas bongeszo ott gyakorlatilag nem is letezik - nevetseges.

    Az n7 soft touch muanyag, igen. Szivesen nyulok hozza, szivesen hasznalom, kenyelmes, tapados. Az ipad fem boritasanal meg mindenre gondoltak [ami parasztvakitas], csak arra nem, hogy azt egy humanoid ember a kezeben tartva hasznalna is. Arra jo, hogy a plakatokon jol nezzen ki, hogy tudjak verni ra a melluket hogy az fem, hogy amiatt is jobban karcolodjon, nehezebb legyen, ne lehessen antennakat tenni ala. De arra mar sokkal kevesbe jo, hogy az ember a kezebe veve kenyelmesen hasznalja. Nekem meg ez szamit, de biztos csak nekem vannak ilyen morbid igenyeim, hogy meg hasznalni is akarom :)

  • assemble

    addikt

    válasz kleinguru #235 üzenetére

    Igen, az volt, es?
    Az egyik 2012-ben jott ki, a masik 2013-ban, nem latom a problemat ezzel. Hogy ugyanabban az evben ki is futott, amelyikben kijott a nagy "idotallo" apple termek, arrol nem hiszem, hogy en tehetek :U Az uj n7 elott max eggyel lehetett volna frissebb (4), ami pedig kozel teljesen ugyanolyan minden szempontbol azon kivul, hogy erosebb, amit pont nem is hoztam fel egyaltalan. Minden emlitettt hibaja ugyanugy megvan, ami a 3-nak. Es ez az 5-re is igaz lenne. Szoval ezekbol a szempontokbol teljesen lenyegtelen, hogy konkretan melyikrol beszelunk.

    Annak pedig amit mondasz, a szoges ellentetet tapasztaltam egyertelmuen meg tobb eszkozon is: minden egyes iOS frissitessel minden modell egyre lassabb lesz. Minden tovabb tart, minden lassabb, olyan helyeken akad meg, ahol korabban nem. Tapasztalom ezt az ipad-en is, volt iphone-om is, amikor megkaptam, kb minden ment gombnyomasra, 2 frissites utan egy beallitasok megnyitasara is 10 masodpercet kellett varnom.
    Android-on mar mas a helyzet, ott tenyleg igaz, hogy a legfrisseb a leggyorsabb es legjobban optimalizalt, ezt is szinten tobb eszkozon, tobb verzioval tapasztaltam meg. Majd 3 eves a telom, es sosem volt olyan gyors, mint most kitkat-tel.

    "Egyáltalán nem karcolódik a fém, ha vigyáznak rá"
    Ha egy porcelan vitrinben tarolod, es hozza sem nyulsz, ugy biztos, hogy egyaltalan nem karcolodik :)
    Komolyra forditva a szot: eleg konnyen meg tud karcolodni onmagaban attol, hogy lerakod neha az asztalra. Mondjuk a legtobb fajta muanyag is szepen karcolodik hosszutavon, de azokon legalabb joval kevesbe latszik meg altalaban.

    Azt pedig epp az iment fejtettem ki, hogy miert tartom egyrertelmuen jobb cuccnak az n7-et, szoval abszolut nem ertem, hogy ez utobbi amit mondtal hogy jon ide, vagy hogy mit akartal mondani vele ugy egyaltalan...

    kondás: nagyon jo, hogy jobban tudod, hogy milyen cuccom van, mint en magam, es hogy egybol nyiltan azt feltetelezed, hogy hazudok, mert nem dicsoitem az egekbe a mennyei almas cuccokat. A bongeszos temaban pedig szinten jobb lett volna, ha meg sem szolalsz: okosnak akartal tunni, kozben pont elarultad, hogy azt sem tudod, hogy mirol beszeltem/mire utaltam egyaltalan.

    FefeeX: ne haragudj, de semmi mast nem csinaltam, mint kulturaltan leirtam a velemenyemet. Ha ez neked "gyuloletbeszed"-nek minosul (jezus, megis mit mondtam amitol "gyuleltbeszed" lett? :U ), az valoszinuleg inkabb teged, es a te "elfogulatlansagodat" jellemzi :) Hogy pedig te vagy zsinorban a masodik, aki azonnal azt feltetelezi, hogy hazudok, az nagyon jol jellemzi azt a begyoposodott csolatasos rozsaszin felhot, amibol a legtobb alma-rajongo ki sem lat. :)

  • assemble

    addikt

    válasz kleinguru #240 üzenetére

    "Mit hoztál fel konkrétan?"
    Ott van leirva feketen feheren, ha kicsit feljebbscrollozol. Mit tudok segiteni? Irjam le ujra? Utazzak el hozzad, es olvassam fel neked szep szelid hanggal? :) Tenyleg nem ertem, hogy megis mire gondolsz. :U

    Es nem ertem milyen altalanositasrol beszelsz, az egesz mondanivalom kb ugy kezdtem, hogy szerintem, szamomra melyik jobb es miert. Az altalanositas inkabb pont az, amit most csinalsz amikor azt mondod, hogy az ipad tobbek igenyeit szolgalja ki jobban - ami egyebkent szerintem alig lehetne tavolabb az igazsagtol. :)

    FefeeX: nyilvan nem mondok igazat, vagy nem tudok rola semmit. Mas lehetoseg nem letezik, nem letezhet, mert nem magasztaltam az egekben a szent apple szent tablagepet.
    Es akkor most mar irigy is vagyok, egyre jobb.
    Es nyilvan egy honap alatt irtam le az egesz termekpalettat, egy nappal sem tobb.
    Akkor lelovom a poent: elarulom, hogy egyik feltetelezes sem sem talalt.
    Csak a kedvedert levettem az asztalrol, es be is kapcsoltam hetek utan: [link]
    (az also vilagito poharalateten rajta pedig egy eleg fasza tablet lathato :) )

    Itt pedig egy bonusz kep az "egyaltalan nem karcolodo" femrol: [link]

    kivlov: ahogy mondod, es ahogy fentebb is lathatod, tuti nincs ipad a kezemben. :DDD
    Gyerekek, ez valami orulet ami itt megy. En befejeztem.

    Az azert remelem most mar vilagos, hogy itt nem en vagyok, aki hazudik, es aki hulyesegeket beszel :C .

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz kleinguru #295 üzenetére

    "Nem vagyok benne biztos, ezért megkérdezem, hogy mi garantálja a több frissítést, a többinél"

    Az iPad 2 már biztos, hogy az ősszel, azaz 3,5 éves korában megkapja az iOS 8-at, amivel jövő őszig támogatott lesz. Magyarul 4,5 éves koráig kap frissítést. Ezzel szemben az első Nexus tablet most hány éves, és meddig garantált a frissítés? Csak a hülyeséget magyarázta...

    (#296) KeFe
    Nem minden fájlkezelő tud FTP-t, de nem is az FTP az egyetlen átviteli protokoll, még NAS-ra sem. :N

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák