Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dabadab #33 üzenetére

    Ismerem a Shuriken Rev B-t. Egy CMHK8-8I22A-A2-t használtam előtte, vagy egy Ajigo MF091-096-ot (mikor melyiket). Mind a kettő 60mm magas, szóval semmivel sem magasabbak, mint a Shuriken, sőt, alacsonyabbak. Nem éreztem előrelépésnek a Shurikent, semmilyen szempontból. (El is adtam, lett helyette Zipang. Mondjuk nálam a magasság nem szempont a jelenlegi gépem esetén.) A fenti két coolert simán felraknám egy 125W-os procira. A Shuriken-t nem. Nincs benne annyi tartalék, már a 95W-os procival is érezhetően szenvedett, még idle is szinte állandóan 80-90%-on forgott a ventilátora. És ez egyértelműen a ventilátorra vezethető vissza. Persze LP gépbe nem ilyen TDP-jű proci való. Viszont a kisebb fogyasztásúakhoz elég a két fentebb említett cooler is (főleg ha az ember alulfeszel), és töredék áron beszerezhetőek. intel vonalon nem tudom mi a helyzet, de AMD-re szerintem értelmetlen megvenni bármelyik Shurikent csak ennyi miatt.

    Pedig hosszú ideig kerestem LP coolereket, mert építeni akartam (pontosabban még mindig akarok majd) egy alacsony, kis helyigényű gépet. Soha nem értettem, hogy lehet LP az, ami magasabb a stock coolereknél. Ahogy azt sem, hogy miért kell ebben a kategóriában mindent jelentősen túlárazni.

    Mondjuk valóban kicsi házakat sem nagyon látni normális áron. Nem mindenkinek szempont a HiFi rendszerekkel való méretkompatibilitás.

Új hozzászólás Aktív témák