Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Mercel #48 üzenetére

    Next Business Day gari nem adott márkára jellemző, hanem adott gyártók kínálnak ilyen szolgáltatást, általában nem olcsón, ezt tegyük hozzá. A Dellnek egy időben sosem sikerült másnap kiérnire a céges gépeinkhez :)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • arty

    veterán

    válasz Mercel #48 üzenetére

    acer notim billentyűzetét és hddjét (pár bad sector) bejelentettem weben, másnap elvitte a futár, egy hét mulva hozta, az 500as helyett 640es hddvel, új klaviítúrával

    hdd a garivesztés nélkül(!) cserélhető ssdre, egyetlen burkolati elem eltávolításával (support mondta, hogy cserélhetem, de gariba hddvel küldjem)

    lehet nem általános a fenti, nekem tavaly nagyon pozitív tapasztalatom volt velük :)

    ---

    (#73) sb - mármint a 3D MVC hardveres dekódolási képesség nincs meg az atomban?!

    " #34/kicsee. Nem igazán értem a technikai problémát mert nem szoktam feliratozni de elméletben is vicces: " írása egyébként azért is vicces, mert egyrészt az atomokban is ott a h264 enkóder, tehát megfelelő dlna server képes lenne realtime feliratosra kódolva adni a filmet, de egyébként aki dlna serverként használ egy fullintegrált lapot, ahelyett, hogy a lejátszó is ez lenne... hátnemtom, nem épp optimális felépítés :) persze lehet szenvedni az atombéna dlna player implementációkkal a tévékben, én nem tenném.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • e-newsee

    addikt

    válasz Mercel #78 üzenetére

    Nagyrészt biztos így van, ahogy írod.
    De az, hogy nálunk a cégnél az üzleti Dell laposok másfél, két év alatt alaplaphibákkal, kijelzőhibákkal, usb vezérlő hibákkal, BIOS!! hibával (igen, erre is volt egy példa) kerülnek cserére a hivatalos csereperiódus előtt jóval, az akkor is kiábrándító. És ez nem egy széria, hanem 5-6 éve folyamatosan gond van a céges laptopokkal. Lötyögnek a portok, kontaktos a dokkoló csati, stb. A legújabb, két kolléga év elején kapott gépében az akksi már haldoklik. Ez ám az akkumenedzsment. Akkor is illene kibírnia egy évet, ha óránként fel-le pakolná a dokkolóra. 10 gépből egynek tuti lesz valami baja egy éven belül. Az IT is szidja őket, de persze a vállalat (multi) a Dell-el van szerződve, így kipróbálni sem lehet mást. Szívunk, nyelünk. Szóval azért az üzleti szférában is vannak problémák. Lehet, hogy jó a support, de ilyen hibaszázalékhoz kell is! ;]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Mercel #78 üzenetére

    és e-newsee :
    Nemtom, nekem Döll és Levonóval csak jó tapasztalatok vannak. Vannak rosszabb szériák, és minden el tud romlani; de alapvetően hihetetlen ezek mit kibírnak. Munkahelyen korábban Lenovo volt (és Fujitsu, na az gáz, ennek ellenére van Fusi gépem otthon), most Döll. Utóbbiakkal nekem nincs folyamatosan bajom, alig kellett az 5 év alatt gariztatni bármit is.

    A Dell garanciális dolgaiba egészen belelátok (munkahelynek köze van hozzá ;) ), annyi, hogy a magyar egy ideig másképpen működöt,a NBD gari itthon nem mindig volt NBD. És persze, hogy szerződött szerivzek technikusai végzik a javításokat, de azoknak ugye megvannak a követelményeik (nem úgy, mint pl. a Samsung + Telemax párosnál).

    A konzumer gépekről nekem is lesújtóak a tapasztalataim, az Acerről az újabb tapasztalatok is rosszak... most raktam össze egy emachines-t, egyben van, stb., de látni rajta, hogy nem az a tartós, ágondolt dolog.

    Nekem meg most egy T410-em van, ami 5 éves, a teljesítménye tök elég, a háza egyben van (le van pattanva a sarka, stb, ezen kívül semmi), és kapok hozzá mindent (csak még nem elég olcsón). És felébe került egy alsókategóriás új konzumer gépnek, amik nem szoktak 5 évig menni.

    És új gép? Új autó? Max. a szalonból kihozási felárat fizeted ki :) Funkcionalitásban a legtöbbszörm elég a kissé használt, de sokkal olcsóbb vas.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák