Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #17 üzenetére

    Ez nem a HSA-ról szól. Az csak egy virtuális ISA arra vonatkozóan, hogy a cégek driverei ne saját virtuális ISA-t használjanak, hanem egységeset, így alacsonyabb szinten lesz egy közös pont a hardverek között. Ennek a dark siliconhoz és a dennard scaling végéhez nincs köze.
    A dennard scaling problémája a fizika törvényeiben leledzik. Lemehetsz 10-20 nm alá is, de annyira kevés elektronmennyiségről van szó, hogy azokat nem lehet statisztikailag nagy tömegként kezelni. Egyszerűen azért, mert erre már nem a fizika, hanem a kvantummechanika törvényei vonatkoznak. Tehát viheted 5 nm-ig is a gyártástechnológiát, de kb. ugyanannyi elektronra van szükséges egy tranzisztor bekapcsolásához, mint 20 nm-es osztályon.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #17 üzenetére

    Még annyi, hogy az Intelnek nyilván lesz haszna a kisebb csíkszélből. Ha a MIC-et gondolják jövőképnek, akkor ott nem csak processzorokat kell beépíteni a rendszerbe, hanem 1024-2048-4096 bites gyűrűs buszra fűzött gyorsítótárazást. Ez zabálja a tranzisztorokat. Eközben másnak erre nem lesz szüksége, mert azt, amit az Intel erőből old meg, azt beletervezik az úgynevezett parallel ISA-ba. Egy x86-tal nem fogsz egy magon ~1000 szálat futtatni, mert nem készítették fel erre az ISA-t 40 éve.
    Tényleg nem viccből röhög az iparág a MIC/Larrabee-n. Meg most már azok is, akik elmondták, hogy ez nem fog működni. John Gustafson, Andrew Richards, Michael Abrash ... ők mind dolgoztak rajta, és az iparág legnagyobb nevei. Andrew konkrétan leírta egyszer a gondokat, amit az Intel leszedetett a BSN-ről.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák