Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sKie^

    tag

    válasz Bici #3 üzenetére

    En kb 2 percig birom, aztan visitva valtok angolra. C64-en nem volt nyelvallitas, igy maradt az angol. Sosem bantam, inspiralo a nyelvtanulasra nezve. :)

    ''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bici #11 üzenetére

    Nyiss meg W7-en egy vezerlopultot. Amit ott látsz azt keresi. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, tudom miről beszél. Hát van ilyen, van, akinek egy piktogram (aminek a lényege, hogy egyből felismerheto és kifejező legyen ugye) nem elég felismerheto és kifejező. Hála az égnek, hogy a mobilok ternyerese által az MS rajott, hogy a szivárványt hányó csillamponi az nem design és így dobtak a picsaba a w7 felületet. Érdekes egyébként amikor valakinek az a gondja, hogy egy oprendszeren (aminek az egyetlen funkciója hogy nyújt egy környezetet a programjaim futtatasara) pl az ablak kerete kevés helyet foglal... Érted, az ember örül neki mert így adott felületen több valóban lényeges infó fér el, de mindig jön valaki aki megmondani, hogy régen minden jobb volt. Utána meg fogja és atall w10re, mert a 7 elhetetlen. Édes.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • VIC20

    őstag

    válasz Bici #19 üzenetére

    Igen, egyszerűbb példákat mondani, mint képernyőképeket mutatni.

    Számomra a Windows 7 felülete jó, de már túl mosottak (túlontúl színátmenetesek), jellegtelenek az ikonok. Mondjuk az XP lehetett a legjobb ebből a szempontból.

    Ez a Szkájlék meg hogy is mondta? Éééédes. Kitalálja az ember gondolatait, ízlését. Meg hogy mit is fog majd csinálni nemsokára. Vagy legalábbis azt hiszi magáról. A lottószámokkal se megy, ugye?

    Merthogy nemcsak ízlésről van itt szó: arról, hogy pl. az ember szeme nemcsak körvonalat lát, hanem színeket is. Én szeretem ezt a képességemet is használni tájékozódásnál. Nem szeretem, ha színvakságra akarnak kényszeríteni.

    Az ablakkeret is mennyi helyet foglal. (A szalagkorlát az út mellett is micsoda fémpazarlás...) Egyébként vicces belegondolni: már a 14 hüvelykes monitorokon, 640x480-as felbontásnál (Win3.x alatt) is voltak rendes keretek, most meg a huszonhüvelykes, FullHD (vagy afölötti) felbontásokon már túl sok helyet foglal...
    Talán az lenne inkább a megfelelő megközelítés, ha azt vizsgáljuk, hogy mi a szerepe a keretnek: a keret elválaszt, hogy ne folyjon össze a tartalom. Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával, hallottam már mástól is.

Új hozzászólás Aktív témák