Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polemius

    aktív tag

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Nekem ugyan nem Kindle van, hanem egy Sony 505, de pár kérdésre tudok talán válaszolni:

    Az olvashatóság egy LCD-vel összehasonlítva nagyságrendekkel jobb: erős fényben is jól olvasható, szemnek kellemes sok órán át is. A kijelző "felszíne" kissé (szórtan) visszaveri bizonyos szögből a fényt. De ez nem zavaró, és az új készülékek (mind az Amazon, mind a Sony esetében) újabb, kontrasztosabb kijelzőt kaptak. Körülbelül olyan, mintha pauszra nyomtatott szöveg lenne, vagy mintha egy újrafeldolgozott (nem hófehér, kicsit szürkés) papírra nyomott oldal lenne egy vékony műanyag lap alatt.

    A képminőség tudtommal nem romlik az idő teltével, legalábbis én nem vettem még észre és nem is találkoztam ilyennel sem magyar sem külföldi fórumokon.

    Az én készülékem kijelzőjének mérete 6", ez könyvek olvasásához teljesen megfelelő. Hogy el lehessen képzelni, ez körülbelül akkora, mint egy kisebb formátumú papírkönyv nyomtatott területe. Ha valaki kép alapú könyvet akar használni (pdf-be hajigált képek vagy mondjuk képregények) akkor kicsi lehet. Szöveg alapú pdf-et nem tudom jelenleg a Kindle hogyan kezel (vannak készülékek, melyek különböző hatékonysággal képesek ezeket újratördelni).

    Akku: jellemzően ezek a készülékek keveset fogyasztanak (nyilván ha van wifi, 3g, érintőképernyő, az eszi az áramot). A gyártók szeretik lapozott oldalszámban megadni a kapacitást (lévén leginkább lapozáskor fogyaszt), de életszerűbb időben gondolkodni.
    Saját tapasztalatom alapján 2-3 hetente kell megetetni. Mások is hasonló tapasztalatokról számolnak be (wifi, 3g stb nélkül) különféle készülékekről.

    A többi - kimondottan Kindle specifikus kérdésre - nem tudok pontos választ adni.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabás

    addikt

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Aksi nagyon sokáig, sztem úgy egy hónapig kikapcsolt wifivel. Fel lehet pakolni anyagokat adathordozó módban, de csak a mobi és ttx formátumot kezeli közvetlenül, no meg a pdf-et. Konvertálni szöveg formátumot elég könnyen lehet célprogramokkal vagy az Amazon automatikus szolgáltatásával, képekkel már problémásabb lehet (túl kicsik lehetnek az A4-es formátumú képek, el kell őket forgatni, nagyítani, görgetni). Pdf újratördelés nincs, úgyhogy az a4-es pdf-ek inkább elforgatva olvashatók (ennek a képernyője is 6"-es). A kerete elég masszív, a képernyő süllyesztett. Karcolások ellen (könyvként nyitható) bőrtokkal lehet rendelni, sőt LED-es lámpás tok is van:)

    [ Szerkesztve ]

  • shaft72

    tag

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Ahogy Gabás is írta:

    Szeptember óta van meg, képminőség nem romlott, remélem nem is fog. Én eleve LED lámpás tokkal rendeltem: egy az, hogy jól védi az olvasó, kettő meg hogy a tokba ahogy becsatlakozik a cucc, azon keresztül kap áramot a tokból kihúzható ledes lámpa ami nagyon praktikus ha pl. buszon, vonaton, repülőn nincs fény, vagy pl. éjszaka rádjön az olvashatnék és nem akarod zavarni a veled egy szobában lévőket. PDF olvasást szerintem el lehet felejteni, mert nem tördeli újra a sorokat, csak belezoomolni lehet, de hát az meg semmire nem jó, mert akkor meg kicsúszik a szöveg. Az amazon oldalára el lehet küldeni doc-ot, pdf-et hogy konvertálják át, de egyrészt asszem ez fizetős (kb. 50 cent asszem) másrészt ugyanezt megcsinálod magadnak ingyen a Mobipocket Creator c. programmal. Ha kész a cucc akkor a hozzá járó speckó USB kábelen keresztül egyszerűen felmásolod a gépre.
    Ami még fontos lehet, hogy ékezeteket teljesen jól kezeli, nincs ő-ű probléma.
    Aksija baromi sokat bír, ha kikapcsolod a wifit, én vagy 3 héten keresztül olvastam minden nap 1-2 órát rajta. Amúgy meg kb 2 óra alatt feltölt szóval ez nagyon nem szempont. Amúgy poén a wifi része, pl. netezni is lehet rajta, meg Wikipediát olvasni a wc-ről (automatikusan betördeli neked pl. a cikkeket), de azért a képfrissítése miatt eléggé lassú, szóval a ph-zást nem ajánlom :D Amúgy elég masszív, nem ujjlenyomatmágnes stb., de egy tokot mindenképp vegyél hozzá, és akkor nem kell rá annyira vigyázni. Az extra szolgáltatások között nem mondtam még a beépített amcsi oxford szótárt, ami a kurzornál lévő szót automatikusan fordítja neked, a felolvasót ami felolvas angol szöveget, vagy az mp3 lejátszást - ezek olyan kísérleti dolgok amiket a felhasználók visszajelzései alapján folyamatosan fejlesztenek, szóval akár még új feature-ökkel is bővülhet a lista a későbbiekben. Szerintem azt a kis pénzt BŐVEN megéri ez a készülék!

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #18 üzenetére

    "rendes monitor előtt ülve meg én nem tudok hosszabb szövegeket olvasni"

    Csak kíváncsiságból kérdezem... miért nem?

Új hozzászólás Aktív témák