Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz bambano #39 üzenetére

    ,,csak hogy tudd, az nmhh olyan szolgáltatóknál is kiverte a hisztit, akik ugyanezt meglépték, mint a cikkben szereplő, ÉS pontosan teljesítették az összes jogszabályi előírást is."

    Ez a konkrét esetben nem érv. Mi köze egyik szolgáltató gyakorlatának a másik ügyéhez?

    ,,a cselekedetével valójában (a hatósági propagandával ellentétben) nulla forintot szerzett."

    Már hogy szerzett volna nulla forintot? Ugyanannyit kasszírozott, ellenben kevesebbet fizetett be az államnak.

    ,,azért ökörség, mert arról is van törvény, hogy egyoldalú szerződésmódosításra jogot ad, ha a jogszabályok változnak. tehát ha törvényt változtatnak, vagy a hatóság rendeletet hoz, akkor a szolgáltatónak milyen logikus lehetősége van rá, hogy ezt végrehajtsa? csak az egyoldalú szerződésmódosítás."

    Értem: tehát ha egy szolgáltatás közterhe csökken (amit valóban értékelhetünk a jogszabályi környezet változásaként), akkor erre a logikus és adekvát lépés a szolgáltató részéről a szolgáltatás díjának emelése.
    ,,És még én vagyok itt benn." - ahogy Hofi mondaná... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák