Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz And #6 üzenetére

    Tapasztalataim szerint alig van kulonbseg az N javara, legalabbis abban a kornyezetben ahol en probaltam. Belvaros, teli van wifivel minden szomszed plusz meg a UPC wifi is pazarolja a csatornakat. Mondjuk az UPC sokat tett a szar kapcsolatert az biztos. Persze jol hangzik az 5 giga is, meg is van az elonye amig a router mellett ulsz. Amint at kell mennie egy valaszfalon mar hajamra kenhetem a nagyobb savszelessegu csatornat. Rossz szokasom az, hogy ami meg a router mellett van, azt kabelezem.

    (#4) Amacs: Manapsag inkabb a hirneve es mokolhatosaga miatt veszik, de 5 eve nem igy volt, siman illett a pallettaba az ara. Bar hamarosan a mokolhatosag ugrik az FCC-nek hala, kivancsi vagyok, hogy ezzel a tipussal mi lesz. Szerintem siman felhagyjak a gyartasat es nem vacakolnak a virtualizacioval.

    (#14) jerry311: Budan.

    [ Szerkesztve ]

  • jerry311

    nagyúr

    válasz And #89 üzenetére

    Senki sem állította az ellenkezőjét.
    Viszont ha az N-es hálózatba valami behallatszik G-vel vagy B-vel, akkor az eszközök is visszalépnek arra a sebességi szintre, hogy mindenki értse ki fog adni és mennyi ideig.
    Csatlakoztass B-s eszközt a N-es céges WiFi-re és nézd ahogy az összes kollégád elkezd szentségelni, hogy lassú a net.
    És akkor még nem is volt interferencia, csak az történt, hogy egy eszköz csak a lassabb szabványokat támogatja.

  • FefeeX

    veterán

    válasz And #91 üzenetére

    Az USB 2.0 is bőven elég bármire, dobja ki mindenki a 3.0-át, ha az alaplapon van, akkor reszelje le...
    Meg különben is...
    Ez elég szemellenzős duma.
    Szedjük itt ketté:
    - akinek nincs rá pénze, nem teheti meg, az vásárolhat nyilván használtan g-s routert, de max egy ezresért, mert nem sokkal drágábban már megbízható n-es routert kap használtan. Ilyen esetben is ugyan lehet, hogy sok mindenre elég lenne a g-s neki, de ha olcsóbban kap jobbat, akkor csak azért ne vegye meg, mert neki épp aznap nincs olyan eszköze, ami ki is használná?
    - a vállalati hálón ugyan elég a g, főleg, hogy azért ott akad olyan eszköz, ami csak g protokollt tud. Mondjuk új eszköznek oda sem vennék g only routert, főleg nem drágábban, mint egy ac eszközt. Ehhez megint elvetemültség kell.

    És akkor álljon itt egy példa arra, hogy vannak, akiknek nem feltétlen kell kábel a másoláshoz, már csak azért sem, mert pl a telefonon, tableten alapból nincs ethernet (és mondjuk gyakran előfordul, hogy a 64 gigás tabletre a gyereknek mesét másolok), arról meg már ne is beszéljünk, hogy az Apple közép- és felső kategóriás hordozható eszközein alapból nincs ethernet (ac wifi meg van, amivel 400 megabitet lazán lehet hozni). Persze lehet venni hozzá tízezrekért átalakítót, húzd el a kábeleket, meg ne is folytassam. A mai társadalomban, ahol szinte minden ismerősöm átszokott asztaliról notebookra, a véleményeddel, hogy kábelezzenek a lakás közepére, biztos nagyon népszerű lennél :D

Új hozzászólás Aktív témák