Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz bullseye #125 üzenetére

    Nem merem leírni, hogy szűklátókörű, buta egyének kijelentései közé tartozik a pénz-összeesküvés-jogalkotási ügyeskedés-zsidók összefüggések bármilyen formája. Egyrészt néha tényleg igaz, másrészt csak jót röhögök a dolgon, ezért nekem vicces. Valamint magukat elég okosnak gondoló, befolyásos, tiszteletbeli ismerőseim is elkövetik, hogy ilyet mondjanak.

    Közben eszembe jutott, hogy biztos szóba került már, de ha nem, akkor ismételjük: a torrentben lévő adatokat, ha nem egy fájl segítségével kapom meg, hanem a felhasználóktól közvetlenül, akkor is letöltök-feltöltök, tehát itt nálunk mindegy, hogy trackerről van az info vagy egymástól szerezzük azt is. Van ez a magnet linkes piratebayes dolog, sok országban az ottani törvények vitorlájából ezzel kifogták a szelet egy időre. Érdekes, hogy nálunk ezen hamar túllendültek és nem a torrent fájl feltöltőket és a trackereket vadásszák közvetlenül, ebből is látszik, hogy nem a torrenttel van baja a törvényhozásnak és a jogvédőknek. Lehetne itt normális, egyértelmű helyzet, ha valaki akarná is azt, az érdekelt felek közül.

  • Huma

    addikt

    válasz bullseye #162 üzenetére

    A lényeg az hogy csak a potenciális vásárló okoz kárt a letöltéssel. Az aki egyébként sem venné meg, nem okoz semmilyen kárt. És ez az a tény amit a jogvédők elhallgatnak illetve az átlag emberek fel sem fognak ésszel. És épp ezért kell a hozzám hasonlatos, magasabb intelligenciával ellátott embereknek felszólalni az ilyen abszurd elméletek ellen. Nélkülünk mindent képesek lennének lenyeletni a néppel.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Boond

    addikt

    válasz bullseye #162 üzenetére

    d. Egy csomó mindenről azt se tudná, hogy létezik egyáltalán :P (nem vicc)

  • EmberXY

    addikt

    válasz bullseye #247 üzenetére

    Ha ajándékba adja, akkor a tiéd. Nyilván az ajándékozásról dokumentum is készül, a felelősséget majd ő vállalja.... :DDD
    De ha "csak úgy letöltöd" és nem fizetsz érte, akkor nem a tiéd... :DDD

    Nagyon kisarkítva, szerintem ez a tiéd / nem a tiéd analógia egyébként használható lenne (nem csak a torrentezés kapcsán), ha nem lenne minden túlbonyolítva az értelmetlen érthetetlen rizsával, amit jó esetben még a jogalkotók sem egyféleképpen értelmeznek...
    Lényegében az egész torrentezés dolog valahogy visszavezethető a lopáshoz (kivéve, ha egyébként is ingyenes dolgok letöltéséről van szó), ami pedig büntetendő, szóval nem értem, hogy miért nem tudnak egyértelmű állást foglalni ez ügyben... (Tán azért nem, mert amúgy lehetetlen ellenőrizni, hogy kik (nem) követték el a turpisságot? (A kollektív kriminalizálás elkerülése......) :F :DDD)

    morgyi: Nyilván nem vagyok jogalkotó, csak egy "ötletem" volt, természetesen önmagában nem állná meg a helyét.... :DDD
    De azért azt remélem érzed, hogy attól, hogy találtál valamit, még az nem feltétlenül a tiéd, valaki azt valahol keresi.... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák