Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tyrel #2 üzenetére

    Csak abból lehet gazdálkodni, ami van.

    Amúgy legrosszabb esetben marad a matricázás, ha nem megy még a vakon gépelés. Itt egyedül a dedikált "í" hiánya lehet apróbb kellemetlenség, de a magam részéről már azt is mindig AltGr+j/i-vel írom, még magyar kiosztáson is.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Tyrel #5 üzenetére

    Nem vagyunk akkora piac, hogy külön gyártsanak nekünk prémium termékeket...

    Vakon kell gépelni oszt' jónapot :D ... AZERTY-n is ugyanúgy gépelek, a kiosztás számít, nem az mi van a billentyűre gépelve. Váltót se nézem a kocsiban... ;]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tyrel #5 üzenetére

    Dehogy 30 rugó alsóhangon. 15 környékén is lehet kellemes Outemu-implementációkat találni.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tyrel #9 üzenetére

    Egyszerűen ISO kiosztású billentyűzetet kell keresni (kb amit az EU-ba szánnak, az mind ilyen), azon van gomb az í-nek, és bumszli az Enter is.

  • tecsu

    addikt

    válasz Tyrel #2 üzenetére

    Egyetértek. Lehetne egy cikk a friss, magyar felhozatalról.

    Az ilyen billentyűzetekben nekem (esztétikai szempontból) az nem tetszik nagyon, hogy nem csak a billentyű tetején lévő karakter, hanem a bill. alja is világít sőt, ronda, borítás nélküli az alsó rész.

    nyunyu-nak:

    Tehát olyan fenstékkel nem gyártanak, ami nem kopik le? :Y

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tyrel #36 üzenetére

    "De, ahogy látod sokaknak ezen áll vagy bukik"

    Ez eddig is nyilvánvaló volt, csak átérezni nem tudom. Nem is emlékszem, hogy az első billentyűzetem milyen kiosztású volt, de arra igen, hogy akkor sem csináltam ebből létkérdést. Mármint a "í" kivételével a gombok ugyanott vannak a QWERTZ/QWERTY variációkon, maximum a felirat (vagy az Enter alakja - amiből amúgy én sem szeretem az egysorost) más.

    Ennyi év után az ember akaratlanul is megtanul valamennyire gépelni, és onnantól az elvek, bár szép dolgok, de könnyen kontraproduktívvá válhatnak - úgy értem, mondjuk van egy klaviatúra, ami teljesen jó, még olcsó is, de mert nekem kizárólag magyar kiosztás kell, nem veszem meg, hanem mélyebben a zsebembe nyúlok, és jóval többért vásárolom meg gyakorlati szempontból ugyanazt (vagy nem veszek semmit, és akkor maximum magammal szúrok ki, nem mással).

    Persze vannak olcsón, 20 ezer alatt is hun kiosztással darabok, az Outemu/egyéb kópiák és olcsó kupakok ebben a szegmensben hatványozottan élik a reneszánszukat, és bár meglehet, hogy minőségre nem az abszolút top kategóriák, de az áruk is csak törtrésze azokénak és a gumiharangos modellekhez képest így is ég és föld a különbség, ennek ellenére sokak mégis úgy antagonizálják őket, mintha teljesen az ördögtől valóak lennének - ami előtt valljuk be, kissé értetlenül állok.

    Abban viszont semmi fura nincs, hogy sok gyártó nem tartja elég nagy piacnak a magyart ahhoz, hogy külön kupakkészletet gyártasson hozzá, ami a gombmennyiségnek köszönhetően már nem feltétlenül a 2 fillér kategória (főleg, ha nem is a legolcsóbb megoldásokat favorizálják). Aztán elad belőle jóesetben 1000-1500 darabot, érted, úgy meg aztán tényleg nem éri meg.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Tyrel #36 üzenetére

    Konkrétan ott száradjon rá az összes arra, amelyik képtelen rászánni 50 centet pár extra gomb legyártására.
    Az a "pár" extra a magyar nyelv esetében 100%-os billentyűzeten csekély 40 eltérő billentyűt jelent a UK kiosztáshoz képest (TKL-nél 39-et), és az eltérések közül csak kettőt lehet a német kiosztásból áthozni, a többi egyedi. Eltér a 0123456789öüó qwzuőú sdfgkléáű íyxcvbn,. és a numerikus Del, ebből a z. létezik megfelelő formában a német kiosztáson.

    Egyébként külön élmény mert a gyökér Windows-al is küzdeni kell, képtelen felfogni a kicsi agyával, hogy angolul szeretném használni az OS-t, de magyar billentyűzet kiosztással és magyar mértékegység formátumokkal. (pontosabban meg lehet értetni vele, de minden egyes Creator's Update alkalmával fejre áll az egész és állítgathatom be újra)
    Több gépen is így használom, és egyetlen frissítés után sem állította el a Windows. Pedig az asztalin nehezítésnek egy UK változatú Windows 7 lett végigfrissítve 1803-ig, szóval ott még az eredeti UK nyelvi készletet is kukázni kellett a US ellenében.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák