Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Doky586 #255 üzenetére

    Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam, az ellentmondást nem az OS tárhely igényében látom (ilyen szerintem nem is mondtam). Hanem abban, hogy a DJP megalkotói a társadalom rászorulóinak olyan módon akarnak "segíteni", hogy 2 Mrd-ért fognak egy ISO fájlt (ami egyébként eddig is elérhető volt millió és egy forrásból), kivágják a netre, aztán ezzel elintézettnek is tekintik a dolgot. Kisegítették a rászorulókat. "Nesztek, itt a jólét!"

    A rászoruló meg csak hallja a hírt (olvasni nem tudja, hiszen nincs számítógépe vagy net elérése), hogy volna lehetősége digitális jólétben élni. Ez nagyon jól hangzik, nosza, szerezzünk valahonnan egy gépet meg egy pendrive-ot, hiszen ez a követelmény. Aztán mi lesz?

    Eleve, ha valaki annyira rászoruló, hogy már az operációs rendszer ára fogja a DJP irányában terelni, az nem fog tudni magától gépet szerezni. De tegyük fel, mégis szerez egyet. Hogyan tovább?

    A rászorulónak valószínűleg a szomszédja, sőt az ismerősei is rászorulók, tőlük tehát nem számíthat segítségre a telepítésben, hiszen ahhoz kellene egy már működő gép internettel. Akkor hősünk bekopog az önkormányzathoz? De ha mégis lenne, aki segít neki, az valószínű, hogy rászólna hősünkre, hogy ne ezt a kópiát telepítse fel, hiszen van jobb/frissebb/könnyebben kezelhető stb. Akkor minek is jött létre ez a program?

Új hozzászólás Aktív témák