Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lgjoe

    újonc

    Tökéletes, kompromisszum mentes, meg minden szempontból legjobb gép nincsen! Használhatóság, képminőség, tudás, ár paramétereken menve úgy érzem ez a gép egy kiváló alternatíva. Én simán engedek a képminőségből, annyit amivel kevesebb ( ha kevesebb...) ez egy EPL 3-tól 14-150-es lencsével, mert annál összehasonlíthatatlanabbul kisebb, nem mellesleg fényerősebb, és egy nem gyenge 60 000 Ft-os kereső is benne van! Aki azt gondolja a nagyobb szenzoros jobb mondjuk dinamikában vagy zajban, az nézze meg a képeit, és látni fogja, hogy az is elég korán beégeti a felhőket és egy efféle kitzoom se éppen borotva éles nyitott rekesszel. Mivel pedig sötétebb a lencséje, folyamatosan magasabb ISO-n kell mennie mint ennek.
    Amúgy az emberek döntő többsége képeslap mértre hívatja elő a fotóit, vagy képernyőn nézi, ahol a különbségek nem drámaiak egy komolyabb géppel összevetve sem. Ez nem a pixeleket nagyítóval nézegetők gépe, hanem akik komolyabban fotóznak (tehát maguk döntik el mi hogy nézzen ki a képen), és egy örömmel kezelhető, nagy tudású gépet akarnak, ami mindig náluk lehet egy viszonylag pici tokban. Ilyen szempontból nagyon jó még a Nikon P7800 is, de pl épp dinamikában kissé elmarad ettől. A Sony Rx 10 jobb az oly-tól, de sokkal drágább, és nagyobb is. A pana FZ 200 már gyengébb képet ad, de megértem aki inkább azt venné, nem részletezem.
    A gyártók helyében én, egy Ilyesmi 1/1.7-es szenzoros f/1.4-1.8-ig tartó fényerejű 28-150-es esetleg 24-120-as átfogású, ISO 25-ről induló gépet terveznék, XZ-2 méretben pici EVF-el. Na az lenne az igazi csúcskompakt!

Új hozzászólás Aktív témák