Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    Sosem bányásztam..nem is érdekel a dolog. De amit nem értek, hogy mindenki aki bányászik, névtelenül milliomosnak hirdeti magát. Aztán azt olvasom mindenhol, hogy bányászfarmokat már lassan a sarkkörre telepítenek, meg naperőművek mellé mert ott hideg van, olcsó a hűtés, a termelt hőt eladják, és a felhasznált villanyáram ingyen van, .... ott éri meg. Idehaza meg nagynéha elkap a rendőrség 1-1 embert aki lopja a villanyt és azzal bányászgat, mert ha rendesen fizetné, már nem nagyon lenne haszon. Személyesen 2 kollégám ismerem aki bőszen bányászik, és erősen misztifikálják a dolgot idegenek előtt. Hogy mennyit és mit, nem tudom, de bevallásuk szerint több milla volt a bányászcuccuk. Egyik egy sz@ros Renaultal jár, amiről évente hagyja el autópályán hol a szervo szivattyút hol a kipufogódobot. Másik egy Segway büszke tulajdonosa. Persze értem én hogy a hipszter életérzés része, és számláik dugig lehetnek ettől még pénzel, csak sajna egyiken sem látszik -hja a nonkomformista életmód. Saját agyamból kiindulva, ha nekem 30 évesen termelné a bányászgép a pénzt, ahogy jön, költeném ingatlanra, vállalkozásra, meg persze ésszel magamra, és nem parkoltatnám 5 percet sem bitcoinként a számlán, imádkozva hogy menjen feljebb az árfolyam és ne lejjebb. Szóval elhiszem én hogy vannak páran akik régen kezdték és mára tetemes a TÉNYLEGES vagyonuk,(nem a bitcoin számlán lévő) de kíváncsi leszek, ha véget ér, hogy hány ember lesz idehaza aki ebből bizonyítottan milliomosként kerül ki és egy laza mozdulattal kihajítja a szemétbe az okafogyott bányászgépeit, és nem kezd filléreskedni és alkudozgatva videokártyát árulni hogy legyen haszna? Kínában már van pár "elhagyatott" bányászfarm amit a tulajdonosok egyszerűen magára hagytak a tiltás hatására mert így volt olcsóbb nekik. Hogy mikor fog elkezdődni az hogy a bányászok a videokártyákat a piacra öntik, az kérdéses, de mindenki szerint csak idő kérdése. Én meg kíváncsi leszek, hogy a 20xx vagy akár a 30xx széria mennyiért fog menni használtan. Elnézve a világban zajló változásokat. Gondolok itt arra a "hiánygazdaságra" ami már a nyakunkon. Lassan hiába van pénze valakinek, csak 30 liter benzint vehet, 2 liter étolajat, cukrot már sok helyen csak pult alól és az építkező rokonommal aki 1 raklap (56 zsák) cementet vett volna, közölték az Építőanyag telepen hogy 9 zsák személyenként naponta a max. :DD Szóval 2022 egy érdekes év lesz. Sok német nyugdíjas fog virágcserép alá rakott gyertyánál melegedni, és sok digitális pénzt fognak újra millpengő és billpengő módjára az "utcán seperni". 1 kiló húst meg majd csak aranyfülbevalóért kap az ember. De ne legyen igazam! Mindezek ismeretében szánalmas vergődés az LHR elbukása vagy az Nvidia részéről elbuktatása. A nagy Casekingnél rengeteg kártya elérhető már és német fizetésekkel nem is drágán. Aztán valahogy mégsem fogy...Kobiolka szerint a durva infláció miatt mélyrepülésben a piac.

Új hozzászólás Aktív témák