Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Anaren91 #42 üzenetére

    Kijött az egyik heti update 1903-ra, ThinkPad-en telepíti, újraindít. Aztán bootloopba ragad... Helyreállítás nem tudja megcsinálni.
    Ekkor friss telepítés, mert biztos elkutyult valamit a tulaj. Az updatek nélkül még tökéletes. Adok neki netet, települnek a frissítések, újraindít, majd megint bootlopban ragad. Helyreállító nem tudja megcsinálni.

    Megint friss telepítés, net nélkül fasza. Sikerült megtalálni a felelős frissítést, ekkor megint újraraktam, hogy majd kitiltom azt az egyet, aztán boldogság lesz. Na kitiltani nem lehetett, csak halasztani. Mondom WTF?
    Van letölthető célprogramja az MS-nek a frissítések egyéni kezelésére, de a kérdéses frissítést azt se tudta kitiltani.

    Örülök, hogy neked minden fasza, kék az ég és zöld a fű. Mi vagyunk a hülyék, ha nem megy a Win10 hibátlanul :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Anaren91 #42 üzenetére

    A logikáddal az a baj, hogy egy hiba meglétét könnyebb bizonyítani, mint a hiányát. Ha csak egyetlen embernél is fellépett egy hiba, akkor az a hiba benne van az oprendszerben. Ez attól még nem jelenti azt, hogy mindenkinél jelentkezni fog a hiba.

    Viszont ha egy embernél nem jelentkezik egy hiba, az nem jelenti, hogy a hiba nincs benne az oprendszerben. Másnál simán előfordulhat. Ez ugye a jellemző "Én még nem láttam személyesen a kínai nagyfalat. Akkor a kínai nagyfal nem létezik?" gondolatmenet.

    Nekem konkrétan frissítéssel kapcsolatos gondjaim sose voltak a windows 10-el. Ettől még nem mondom azt, hogy akinek voltak, az b...ott el valamit. Függhet ez sokmindentől. A hardvertől, a területi beállításoktól (ugye nem mindenki egyszerre kapja a frissítéseket), és hasonlók. Viszont volt már sok más bajom vele. Én személy szerint megelégeltem, és Linuxra váltottam.

    Pár dolog, ami személyesen feltűnt:

    - Jobb háttértár kezelés: Torrentnél tűnt fel, hogy windows-on mindig erősen le kellett korlátoznom a letöltési sebességet, mert ha nagyon használta a kliens a lemezt (másodlagos, tárolásra használt lemez, nem ezen van az oprendszer), akkor elkezdett akadni az egész rendszer. Még az egér is szaggatva ment. Linuxon ilyen gondom nincs. Teljes sebességgel jön a letöltés, és közben akadás nélül nézek 4k filmet akár.

    - Jobb hardverkihasználtság: Nekem elég gyors gépem van, de a fateré nem egy erőmű. Linuxal érezhetően jóval gyorsabban tölt be, és futtat mindent. A legszebb, mikor windows-al elkezdett frissíteni, és teljesen megállt az egész rendszer, nem reagált semmire, amíg be nem fejezte. Linuxon még nem sikerült úgy leterhelni, hogy megakadjon a gép, pedig mindent csinál rajta, amit eddig.

    És akkor az egyéb dolgokat, ami nem hiba, csak egyszerűen jobban tetszik Linuxon, most nem is említem.

    [ Szerkesztve ]

  • niof

    addikt

    válasz Anaren91 #42 üzenetére

    Nekem otthon 3 gépemen van W10. Kettőn a világon semmi baja, tök jól működik minden. A harmadik egy régebbi Dell i7-es laptop, amit főleg zenehallgatásra/szerkesztésre használok. Ugyanaz a legfrissebb verzió, updatelve mindegyik. A laptopon 1809 óta pattog a hang. Előtte tökéletes volt. Kezdetben szörnyű szinten csinálta, nem lehetett vele dolgozni vagy csak zenét hallgatni sem. Különböző trükközésekkel sikerült egy elviselhető szintre visszaszorítani a jelenséget. Jöttek az új W verziók, javult tovább a helyzet, de még mindig pattog. Rengeteg embernél előfordul, teljesen random gépek esetén, a MS állítólag dolgozik is a javításon, de ez egy sokadrangú probléma náluk.
    Aztán ott van a meló. Nagyjából 500 gépet üzemeltetünk. Egyszerűen van olyan, hogy kitol az MS egy update-et, és hiába van a wsus-ban egy héttel eltolva a frissítés, és próbáljuk előre tesztelni, mikor kimegy, egyes gépek egyszerűen összefossák magukat tőle (persze nem minden esetben, nyilván...). Ez-az nem működik, vagy rosszul működik, bootloopban ragad, teljesen random hibák jelennek meg addig tökéletesen üzemelő gépeknél, és találd ki, hogy mi baja! A legszebb az egészben, hogy mondjuk 2 egymás mellett lévő tök egyforma konfigon az egyiknél előjön, a másiknál nem... Szóval, azért van vele gond, üzemeltetés szinten bőven.
    Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy nem rossz rendszer, jobb, mint az ezt megelőzők. Azt tartom problémának, hogy az MS nem törődik megfelelően a frissítések tesztelésével, hogy mit okoz egyes konfigokon, illetve csak utólag kenegetik szét a sz@rt a javításokkal. Nem patchelgetni kellene, hanem olyat kiadni, ami hibátlanul működik! Szerintem...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák