Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #178 üzenetére

    A játékos és a kiadó/fejlesztő között is keletkezik egy megállapodás a vásárláskor, hiszen nem kötelező a Valve EULA-ra építeni. Azt ki is lehet egészíteni. Effektíve a három fél minden irányba szerződik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #182 üzenetére

    A legtöbb nagy kiadónak azért van külső EULA-ja. Erre fel is hívja a Steam a figyelmet.

    A Long Dark esetében ilyen valóban nincs, de a cloud gaming abból a szempontból szürke zóna, hogy ki minek tekinti. Ha platform, akkor a Steam EULA-val szemben is megbukik. Ha csak távoli szerverhozzáférés, akkor átmegy. Na most az NV azért enged az ilyen The Long Darkhoz hasonló kéréseknek is, mert jogilag nem teljesen egyértelmű, hogy hova tartozik a GFN. Viszont ez a szürke zóna addig nekik megfelel, amíg működhetnek. Ha egy fejlesztő elkezd hápogni, akkor kiveszik a játékát és kész. Ugye alapvetően a GFN is levédi magát a saját EULA-ban, hiszen benne van a tartalom megváltoztatásának joga, tehát a user nem picsoghat, ha egyik napról a másikra eltűnik a kedvenc játéka.

    Egyelőre nem sok érintettnek érdeke az, hogy kiderüljön jogilag micsoda a GFN. Az áruházakat addig nem érdekli, amíg a kiadók nem verik náluk az asztalt. A kiadók és a fejlesztők egyelőre inkább elmennek az NV-hez, hogy azonnal vegyék ki őket a kínálatból. Az NV pedig nem érdekelt abban, hogy ez a szürke zóna egyértelmű legyen, mert nyerhetnek is rajta ugyan, de akár kereskedelmi szerződésekre is kényszerülhetnek. Egyelőre tehát jóval kisebb a potenciális nyereség esélye, mint a nagy pofon kockázata. Elvégre, ha nyernek, akkor a külső EULA-s cuccokat úgy sem tudják visszarakni, tehát a nagy kiadók AAA címei (Bethesda, Square Enix, Konami, Capcom, Rockstar, Activision Blizzard, EA, és akik még a jövőben esetleg kiszállnak) már eleve elestek, maximum az ilyen "The Long Dark" esetekben lehet joguk a tartalom újra elérhetővé tételére. Egyelőre tehát egyik fél részéről sem mutatkozik arra bármiféle akarat, hogy egyértelműsítsék például a GFN platform-e. A fejlesztők viszont még külső EULA hiányában is hivatkozhatnak arra, hogy szerintük a GFN platform, és akkor ott a jogalap arra, hogy az adott címet kiszedjék, mert azt a Steam EULA is tiltja, hogy a Steamen vásárolt játékot másik platformon játszhassa a felhasználó. Az NV-nek egyszerűbb és jelenleg logikusabb fejet hajtani, mint megtámadni a bíróságon ezt az álláspontot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #185 üzenetére

    Leginkább a bíróság. De amíg egyik fél sem perel, addig nem valószínű, hogy ez tisztázva lesz. Jelenleg tényleg az látszik, hogy a játékáruházak addig nyugodtak, amíg a partnereik nem őket támadják a GFN miatt, a kiadók/fejlesztők az NV-t előbb megkérik, hogy vegyék le a címeket, míg az NV ezt kötözködés nélkül teljesíti. Ilyen harmónia mellett nincs szükség perelni, mert az nagy költség lenne, és tulajdonképpen mindenki eléri a másiknál, amit akar.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pilóta #187 üzenetére

    Szerintem egyik kiadó sem zárkózik el a kereskedelmi szerződéstől. Szóval, ha az NV akarja azokat a tartalmakat, akkor elkezd velük tárgyalni. Egy ilyen egyezménynél mindegy, hogy a GFN platform-e. Az egyezmény tartalmazza az egyes érintettek felé fizetendő kompenzációs díjakat. Persze értem, hogy az NV-nek mi baja van ezzel. Ha valakinek kereskedelmi szerződést adnak, akkor mindenki ezt fogja követelni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #192 üzenetére

    Azt kell tisztázni, hogy egy felhős szolgáltatás platform-e, mert ha az, akkor már az áruházak alapszerződései lehetetlenné teszik a tartalom elérhetőségét. Ez még mindig nincs tisztázva, egyelőre egyik fél sem erőlködik azon, hogy egyértelmű legyen.

    (#193) Ribi: Jogilag nem egyértelmű, hogy platform-e. Az NV azért nem áll ki, mert ha bebizonyítják mondjuk a bíróságon, hogy a GFN nem platform, akkor visszanyerik mondjuk a The Long Dark jogát, de ettől a top AAA címeknek ugyanúgy külső EULA-ja marad, amelyek jórészt tiltják a távoli szoftverfuttatást, tehát ezek akkor sem kerülnek vissza, ha a GFN nem platform. Viszont ha az derül ki, hogy a GFN platform, akkor bukják a teljes Steam, UPlay, GOG, Epic kínálatot, vagyis lenullázzák magukat. Emiatt az NV lesz az utolsó, amely ezt kezdeményezné, mert csak kicsit tudnak nyerni, de hatalmasat bukhatnak. Egyelőre tényleg az látszik, hogy mindenki elégedett a jelenlegi helyzettel. A nagy kiadók kiszálltak, az áruházak annyira nem törődnek az alapproblémával, a többiek pedig az NV-t keresik meg, ha valami nem tetszik nekik, és az NV azonnal kiveszi a problémás címet, hogy megakadályozzák a vita jogi útra terelődését.
    Jelenleg ezzel mindenki boldog. Akkor lesz itt probléma, ha majd az egyik áruház hoz egy cloud konstrukciót magának (a Valve dolgozik ilyenen). Akkor a GFN konkurencia lesz, kérik majd a kiszállást, és az már túl sok játék elvesztése, hogy az NV engedje, így azon a ponton már érdemes a jogi csatán is elgondolkodni. De egyelőre ez messze van, és senki sem foglalkozik vele.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák