Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szép munka Microsoft, álleejtős konzol lett! Azt hiszem a PC játékosok készíthetik a pénztárcájukat, ha tartani akarják a lépést ezzel a hardverrel. :D

    -Xbox Series X joined the chat.

    -My PC has left the chat.

    ;] :DD

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz opr #114 üzenetére

    Akkor marad a PC! :P

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz opr #117 üzenetére

    Én megmondom őszintén nemrég beszereztem egy Steam Controllert és ki is próbáltam azonnal egy régi klasszikuson, a Return to Castle Wolfenstein játékon. Úgy érzem a Steam Controller az, hogy ha nagyon muszáj, akkor azzal hajlandó lennék FPS játékot játszani, mert eléggé ment a célzás meg mozgás is vele. Persze szokatlan volt meg nem voltam olyan ügyes ill. nem volt olyan kényelmes, mint egérrel, de nagyjából játszható volt vele.

    Viszont bonyolultabb FPS játékoknál illetve multinál nem nagyon tudom elképzelni. Van Playstationom, kipróbáltam a Battlefield 1-et rajta és elszörnyedtem, hogy az a sok funkció amit a játék igényel és PC-n mind mind külön gombra van rábindelve, kontrolleren sokszor 1 gombot kellett használni 2 funkcióra, függően attól hogy röviden vagy hosszan nyomod. Aztán a másik hülyeség ami volt, hogy pl. járműbe beszállva már teljesen átvariálódott az előre, hátra, lövés, stb. - de ezt tudjuk be a default beállítás hülyeségének. A lényeg hogy ahányféle különféle jármű, ló, hajó, stb., annyiféle kontroller mapping. Elkezdtem beállítgatni magamnak egyenként, de féltávon meghülyültem tőle, mert mindig rájöttem, hogy az adott gombhoz már egy másik funkció van hozzárendelve. :O

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz arty #184 üzenetére

    Konzolon úgyis megoldják, ahogy eddig is. A konzolnak jóval hatékonyabb a memória menedzsmentje, mint PC-nek. Ráadásul itt a szupergyors SSD is, amit kvázi lehet virtuális memóriának használni, ha nincs más. Ha igény van rá, akkor látszik, hogy a kis Nintendo Switchen is meg lehet oldani a Witcher 3-at, hogy valahogy beleférjen a memóriába. Én nem látom azt a játékot, amire 16 giga memória ne lenne elég, ha még PC-n is egy jó ideig elégségesnek néz ki. :U

    Szerintem a konzol olyan koncepció alapján működik fejlesztői oldalról, hogy mit kell csinálnom a játékkal ahhoz, hogy beleférjen a rendelkezésre álló memóriába.

    Ezzel szemben PC-re írt játékoknál meg másik oldalról közelítik meg a dolgot, tehát mennyi memória kell a PC-be, hogy a játékom beleférjen.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz arty #193 üzenetére

    akik a mostani generációban is leszarják, ha nincs meg a 30fps se...

    Ne haragudj, de ha nézel Digital Foundrys videókat, akkor tudod hogy ez nem igaz. Pont hogy az látszik, hogy az utóbbi időben egyre inkább arra törekednek, hogy meglegyen a stabil 30 FPS, mert tudják ők is, hogy a szaksajtó már ilyen dolgokat is fontosnak tart és mérni is tudja, s ha nem üt meg a játék egy játszható szintet, akkor csúnyán lehúzhatják a játékot. Épp hogy a régi időkben nem volt ennyire fontos a konzisztens teljesítmény, mert régi kisebb CRT TV-n nem tűnt annyira fel meg annyian nem is foglalkoztak vele. De azóta fejlődött a technika, jobban elterjedt az internet, megjelentek az influencerek na meg a szakmédiumok is fejlődtek ami a tesztelést illeti, szóval nem lehet egy játékot akárhogy kiadni.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz arty #213 üzenetére

    Már ne haragudj, de te ezzel most mit akarsz bebizonyítani? :W Hogy konzolba ugyanannyi memória kell mint PC-be, mert pár kisebb fejlesztő nem tud rá optimalizálni?

    Te megint fordítva fogod meg a dolgot, nem úgy kezdik majd el tervezni a játékot, hogy megírják a legerősebb PC-re és utána rájönnek, hogy jaj több memória kéne a konzolba, mert amire terveztük abban több van...nem, hanem megnézik, hogy mennyi van az Xboxban, mennyi a Playstationben, ráadásul ha Switch portot is akarnak, akkor mennyi abban és azután(vagy mellett) esetleg kapunk egy PC portot.

    A konzol meg valamilyen szinten mindig kompromisszummal járt, valahol meg kell vágni a kiadásokat. Itt most "csak" ennyire tellett, szerintem az árához képest így is szép kis csomagot kapunk. És azzal kell gazdálkodniuk a fejlesztőknek, ami van benne. Szerintem egyébként a fejlesztőknek elég volt a 16 giga ha annyi került bele végül, mert a devkitekben tudtommal több volt és senki sem hangoztatta, hogy kevés lenne bele.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz arty #218 üzenetére

    Alien: Isolation - PS4 vs Xbox One Frame-Rate Test

    Talán még kéne rajta optimalizálni? :U

    Amúgy az Ori miért játszhatatlan Xbox One X-en? Mert nem tudja tartani a folyamatos 60 FPS-t? Ezek a konzolok az AMD Jaguar processzorokkal nem 60 FPS-re lettek első sorban tervezve. Persze ha elérhető távolságba kerül a 60 FPS, a fejlesztők megpróbálják kihozni belőlük a maximumot, néha több, néha kevesebb sikerrel.

    Ideális esetben minden atomstabil 30 vagy 60 FPS lenne konzolon. De szerintem az optimalizáció sok tényezőtől függ, pl. fejlesztői környezettől, fejlesztő kompetenciájától, határidőtől, büdzsétől, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz b. #228 üzenetére

    Ja, ha van kedve felcseszni magát a hülye onehites clickereken, akkor játssza csak. :N Nem fair a játék, mikor rádugrik az a szar és lerázni sem tudod. Ilyenkor lehetne használni a csítet PC-n, de konzolon nincs ugye.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Chaser #233 üzenetére

    Arról beszél szerintem, hogy PC-n egyes játékok memory leakesek és hajlamosak lassan felzabálni a memóriát. Az új Call of Dutynál még a bétában egyeseknek jelentkezett a dolog és összeomlasztotta a programot. Nem tudom azóta megoldották -e, mert nem vettem meg.

    (#230) b. Lehet nekiugrok legkönnyebb fokozaton újra, de 2 éve egyszerűen félretettem a játékot és azóta sem volt kedvem hozzányúlni. Meg egyébként is elkezdtem nézni a végigjátszást zsozeatyától, és olyan jót a saját végigjátszásom alatt úgysem szórakoznék, olyan jó beszólásai vannak. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák