Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Leatherface #107 üzenetére

    "vettem egy Popcorn Hour A110-t. Avi-tól Mkv-ig bezárólag mindent visz."

    Hazugság.

    Egy HTPC visz mindent, persze sok szenvedés árán.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Leatherface #137 üzenetére

    Használd nyugodtan, csak ne írj le olyat, hogy "mindent visz" ;)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz grandtour2 #144 üzenetére

    ION halott ügy HTPC-nek, akkor már inkább egy popcornhour. Sajnos az ATOM gyenge, hogy a CPU dekodoljon 1080P-t, ám az nvidia VGA nem képes mindent megcsinálni helyette - ergo lesz pár film, amit nem tudsz megnézni rajta. És akkor pont ottvagyunk, mint a célhardvereknél, csak sokkal több szenvedés/konfigolás után ;)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz grandtour2 #166 üzenetére

    jogos.

    kicsit lemaradtam, utánaolvasva tényleg sokat javult a helyzet! laptopomban csak egy 8500GT van, nem ION, ráadásul nem is teljesen up2date (driver)

    ezekszerint MINDEN megy, ha mindenből a legfrissebbet használod? (csak őszintén!)
    (szigoruan windowson)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz dabadab #176 üzenetére

    CUDA nem járható út, ott állitolag 15 ref_frame a határ, pedig ugye 16 kellene :)

    MPC_HC-n (DXVA-n keresztül) 'állítólag' megy az 1920x1080 16ref_frame-el, sajnos kell hozzá új driver, de azt most nem tudom feltenni (laptop, meló)

    ATI-n viszont csak 4ref_frame támogatott, ami = bluray spec

    legujabb mphc: mpc_hc - ha valakinek van hozzá kedve és 190.xx drivere van, lehetőleg Win7 alatt

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz dabadab #178 üzenetére

    win alatt is hekkelni kell, de a registryvel, directshow-al nagyjábol képben vagyok

    linux alatt viszont semmivel, alapvető dolgok sem mennének :(

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #180 üzenetére

    ""állitolag 15 ref_frame a határ, pedig ugye 16 kellene "
    Ezt a hülyeséget hol tanítják?
    16 ref_frames kellene? Mihez?"
    Igaz, hogy van egy olyan megengedés, hogy max. 16 lehet x264-nál a --ref paraméter 1280x405 felbontáson, de őrült, aki 1080p-nél 16 ref-et használ.""

    nincs megkötés a felbontás/ref_frame viszonyára - de ez most hogy jön ide ? h264 megengedi a 16 ref frame-t? igen. CUDA képes dekodolni a 16 ref framet? nem. mit írtam én? hogy mindent ref16-al kell kodolni?

    nem bántásból mondom, de komoly szövegértési nehézségeid vannak ;)

    ""ATI-n viszont csak 4ref_frame támogatott, ami = bluray spec"
    "bluray spec"? Te most csak úgy beszélsz vagy tudod is, mire akarsz kilyukadni ezzel? :F
    Most nem leszólni akarlak, de ennek a hsz-nek zöldség szaga van nagyon. :("

    a bluray speckoiban le van irva, hogy az 1920x1080as H264 videoanyag maximum 4 ref frame-t használhat a korongon. ATI ezért ennyit támogat a drivereiben és kész, mondván ők bluray lejátszást támogatnak csak. ez viszont nagyon sok netszerte fellelhető ilyen-olyan MKV-ra, MOV-ra nem igaz. ha ez szerinted zöldség... :C

    "Ha nem megy a HD lejátszás, van rá topik, nem kell hack-elnni semmit hozzá."

    ha semmit nem kell hackelni hozzá, minek topik? kattintasz és megy nem? ezzel senkinek nem lehet gondja, ugyebár .........

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #182 üzenetére

    A levelekhez a DXVA-nak semmi köze, nincs leirva, hogy DXVA-n keresztül nem lehet 1080p/16 ref frame-t kodolni ... ! Kissé kevered a dolgokat. Az ATI és az NVIDIA kártyái különböző level-eket képesek kódolni DXVA-n, mely level ugye függ a ref_framektől is. Ergo a két cég NEM a DXVA-hoz igazodott, hanem a H264 szabványhoz, ill. az ATI sajnos a szigorubb bluray speckokbanban definiált kodolási "megkötésekhez".

    (a h264 szabvány valoban nem emlit bluray-t, de a bluray szabvány "emlit h264-et")

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #189 üzenetére

    "Megkötés nincs, de ember nincs, ai 16-ot használna 1080p felbontásban... ergo teljesen lényegtelen"

    biztosan újat mondok, de léteznek ilyen videók :D

    "Amire nem igaz, az nem is DXVA kompatibilis."

    nincs olyan, hogy egy video "DXVA kompatibilis". egy video megfelelhet a h264 szabványnak, egy videokártya pedig vagy képes ezt dekodolni (DXVA-n keresztül) vagy nem.

    "Kb. 2 perc belőni... néhány beállítsá és kész."

    továbbra is érdekelne, hogy akkor miért van neki topik szerinted?

    "Az elég baj lenne... ugyanis az egyes levelekhez vannak megdva a kódolás paraméterei, amik még DXVA kompatibilis kimenetet eredményeznek."

    ezt a blődséget nemtom értelmezni :)

    ""Az ATI és az NVIDIA kártyái különböző level-eket képesek kódolni DXVA-n, mely level ugye függ a ref_framektől is. Ergo a két cég NEM a DXVA-hoz igazodott, hanem a H264 szabványhoz, ill. az ATI sajnos a szigorubb bluray speckokbanban definiált kodolási "megkötésekhez"."

    Ne keverd a CUDA és a PureVideo HD működését. De, igenis a DXVA-hoz igazodott az UVD és aPureVideo HD is, mert hogy ez a Win egyik API-ja a hardver felé. A CUDA más tészta... de valóban igaz, hogy a CUDA támgatásával az nV bővebb körben mozoghat a dekódolásnál."

    - hol irtam én CUDA-t és Purevideot? az idézetedben sem szerepelnek e szavak :)
    - tévedés, nem a DXVA-hoz készültek a kártyák, eleve a képességeik kiaknázásához DXVA-n kívül vannak más járható "utak". a DXVA api is csak egy alternativa a sok közül.
    - az utolsó mondat újabb tárgyi tévedés: jelenleg CUDA-n keresztül kevésbé kompatibilis a h264 dekodolási képesség (max 15 ref_frame határ), mint DXVA/VDPAU-n keresztül

    "Mivel a Blu-Ray alkalmazta a szabványt, nem meglepő... de ennek sincs köze az AMD vagy nV cégekhez. Ha nincs a CUDA, ugyanazt tudja mind a kettő."

    Ha nincs CUDA, akkor windowson a DXVA az alternativa, ahol nem ugyan azt tudja mindkettő: az nvidiáé sokkal "kompatibilisebb". Az ATI pedig CSAK és kizárólag a BluRay h264 implementácioját támogatja - miért mondod hogy nincs hozzá köze???

    "Szerintem ezt itt fejezzük is be. Értelmetlen és lényegtelen."

    amiket irsz, sokhelyen tényleg értelmetlen :N

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz lacaplaca #193 üzenetére

    felirattal is megy a DXVA win7mc alatt? mert mediaportal és mpchc alatt van rá lehetőség...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #200 üzenetére

    - nem "direkt csinálom", de nem tudok elmenni a zagyvaságok mellett. engem is kijavítottak már fentebb és "okultam" belőle ... ;)

    - nem én kódolok 1080p-t 16 ref frémmel, de ettől még léteznek ilyenek és ha a kezembe kerül, szeretném, ha a VGA-m dekodolná nem pedig egy akadozo valamit kapnék

    - a "DXVA kompatibilis video" pontosan mit jelent? hogy az ATI kártyák képesek dekodolni? hogy az nvidia kártyák képesek dekodolni? hogy az nvidia kártyák a legujabb driverekkel képesek dekodolni? hogy a legujabb nvidia kártyák, legujabb driverekkel, legujabb MPCHC-vel képesek dekodolni? windowson? linuxon? hol olvashatok róla, hogy mi az a DXVA kompatibilis video?

    - nem olvastam a "szabvány-t", mert "nincs" ilyen (DXVA). egy _API_ van, amit többé-kevésbé kezdenek használni/támogatni...

    - windows alatt van DXVA1-2, CUDA, STREAM. ezekhez egyfelől igazodnak a gyártók (ATI/nvidia) és a szoftvereket készítők (pl. cyberlink, mpchc fejlesztői, stb), segítségükkel a H264 is (többek közt) dekódolható a GPU-n is. ATI linuxon halott ügy, de lásd windowson sem az ajánlott gyártó - szigoruan video lejátszásra.

    - a CUDA az alma, a purevideo pedig a körte - hol érintettem én pl. az utobbit?

    - üdv....

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #203 üzenetére

    Sajnos van és valóban "direkt" (hibásan!) lettek úgy kódolva, de ez nem vigasztal - menjen minden, mintha csak a CPU dekodolná, nem érdekel hogy van kodolva! :)

    A "DXVA kompatibilist" még én is használtam régebben - helytelenül! Hiszen amit akkor nem lehetett DXVA-n keresztül dekodoltatni, ma pl nvidián már megy ... ergo pongyola megfogalmazás és semmi értelme :)

    A "purevideo" a marketinges neve a dekodolo áramkörnek a kártyán (ha van egyáltalán ilyen ...) és képes 16 ref_frém dekodolására. CUDA-n keresztül ez a képesség nem kihasználható, DXVA-n keresztül igen. Tehát a hw képes rá, de az API-k közül nem mind támogatja.

    ATI esetén nem tudjuk mivan, mert ott DXVA-n keresztül nem megy a dekódolás, Stream API-t meg semmi nem használja (najo, talán a cyberlink programjai) ... a hw lehet, h képes lenne rá.

    dabadab: killah sample megy ion-on? :D

    hati: szerintem nem birja! komolyabb post-processt az athlon x2-m is alig birt el, egy atom meg nagyságrendekkel gyengébb ... (én ffdshow-al méretezek, élesítek, zajosítok divx esetén, ez avisynth-en keresztül pedig még erőforrásigényesebb lenne)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz stevve #212 üzenetére

    idézet a linkedből:

    "PureVideo (HD) is a general term for NVIDIA video playback technologies (hardware/software)."

    aka marketing kitalált valami hangzatos nevet, hogy a laikus is "értse", az értő számára semmit nem jelent, hiszen össze visszaa kavart nv (is) a támogatással/generáciokkal! röhej, h táblázat kell hozzá, h lásd adott kártya mit tud...

    Egyébként félreértettél, én se örülök, hogy mindenféle videokkal van tele a net (ref16) - de ha már televan, ugyan támogassa az ATI is "őket" ! Lehessen építeni arra, h MINDENT visz a GPU.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák