Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MacCaine

    őstag

    válasz rt06 #29 üzenetére

    "hogyan kivanod eloallitani a hozzafuzendo file tartalmat"

    Ugyanúgy, ahogyan te. Azt kifogásoltad, hogy a kártyáról egy algoritmussal könnyen generálható az a 148480 jelszó, amit az egyszeri user választana. Legenerálod, mi meg hozzáfűzzük a szótárfájlhoz. :DDD

    "mas, aki masik kartyat hasznal, vagy random generalja a jelszavat, miert ne hasznalhatna ezt a jelszot?"

    Miért kellene másik kártya? Elég sok a lehetőség. Egyébként meg az is megoldható akár scriptből is, hogy a user először legenerál egy kártyát, majd ebből a te algoritmusoddal legenerálja a gyenge jelszavas fájlt, majd hozzáfűzi a szótárhoz.

    "igen, megegyszer le kell irnod (megintcsak, lasd a post elso reszet)"

    1., 2., 3., 4.

    "pusztan az erdekesseg kedveert"
    "de hogy tiszta legyen a dolog, a jelszavak erossegere vonatkozo informaciot lehet kapni a /etc/pam.d/ egyes file-jaibol: minimalis jelszohossz, megkozetelt karaktertipusok"

    Szóval mégsem csak az érdekesség kedvéért...

    "tobbszor leirtam, hogy ez egesz addig nem fog megtortenni, amig nem kapok 100+ kartyat 1000+ jelszo hash-sel (felreertesek elkerulese vegett: a tesztbe be nem avatott 100+ kulonbozo ember 1000+ kulonbozo jelszavarol van szo, melyeket tetszoleges idopontban reprodukalni is tudnak)"

    Egy rendszer egy jelszavának a feltöréséhez nem kell 100 kártya meg 1000 jelszó. Általában tetszőleges időpontban sem kell reprodukálni a jelszavakat, csak addig, amíg érvényben vannak. Gondolom te sem emléxel a tavalyelőtti jelszavaidra. Találj ki olyan feltételeket, amik nem nyilvánvalóan a feladat megoldásának az elkerülését szolgálják. Ez kb. olyan lenne, mintha azt mondanám, hogy itt vannak a kártyák emg a hash-ek, van 45 perceda törésre.
    Én minden kérdésedre válaszoltam, minden felvetett problémádra adtam egy lehetséges megoldást. Kettőnk közül te vagy az, aki önmagát ismételgetve gerjeszti tovább a vitát és lehetetlen feltételeket szabva próbál meg kibújni a feladat alól.
    Nagyon kíváncsi vagyok, milyen álproblémát találsz ki következőre. Kicsit igyekezhetnél, mert az eddigi érveid elég haloványak voltak...

    Egyébként meg ígértél egy olyan számot, amit nem tudok jelszónak megadni és ígértél egy olyan szót is, ami benne van a szótárban, de nem tudom jelszónak megadni.

Új hozzászólás Aktív témák