Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #27441408 #13 üzenetére

    Ezért ment csődbe majdnem az Opera is, mert sehova se akartak betörni. Akármilyen kiváló ember is von Tetzchner, böngészőt csak pénzzel lehet hosszú távon fejleszteni. Ahhoz pedig piaci részesedés kell.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #27441408 #15 üzenetére

    Nem az agyonbonylítással van a baj, hanem azzal a hozzáállással, hogy csak egy szűk felhasználói tábornak fejlesztenek. Ha nincs mérhető piaci részesedés, akkor nincs bevétel. Ha nincs bevétel, akkor nincs terjeszkedés. Ha nincs terjeszkedés, akkor csak követni tudják a trendeket, mert nem lesz elég erőforrásuk új technológiákat fejleszteni.

    Nagyon jó, hogy van egy ilyen böngésző, és az is egyértelmű, hogy egyelőre még nem a Chrome megdöntése a cél. De egy idő után muszáj lesz tovább lépni, ha komoly szereplők akarnak lenni. Az Opera most azzal próbálkozik, hogy eladta magát a kínaiaknak nem kevés készpénzért és fehasználói bázisért. Meglátjuk, mi lesz belőle. Nem biztos, hogy ez a helyes út, de az biztosan nem vezet előre, ha "a barátainknak" fejlesztünk. Ezzel egészen addig el lehet éldegélni a nagyok farvizén, amíg valami nagyobb technológiai újdonság hullám el nem indul megint. Ha viszont az bekövetkezik, akkor lesz majd kapkodás, mint az anno az Operánál.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #27441408 #20 üzenetére

    Az Opera is sikeres volt ezzel a mentalitással. A kétezres évek elején majdnem csődbe ment, aztán meg kukázni kellett a Prestót, mert nem tudták tartani a fejlesztési tempót a Google-lel.

    Pont arról beszélek, amit te is írtál. 20 éve még sikeresek voltak az "életérzés" programok, most meg már nem. Mutass három olyan programot, ami jelentős piaci részesedéssel rendelkezik a saját területén, és az emberek azért használják, mert "menő", és nem azért, mert mert valami nagyágyú áll mögötte! A Linux évtizedek óta életérzés. Piaci részesdése desktop fronton gyakorlatilag nincs. Az alternatív böngészők csak vegetálnak. A Libre Office ugyanaz, mint akármelyik Linux. A képszerkesztők, videóvágók terén évek óta be vannak betonozva a nevek. Szerintem sincs ez így jól, de úgy látszik, hogy a Vivaldinál nem is akarnak ezen változtatni.

    Tetzchner fejben még mindig a 90-es években él, amikor ő volt a császár, csak közben elmúltak azok az idők. Azért túrták ki az Operától is, mert ezt nem volt hajlandó belátni. Zseniális figura, ez kétségtelen, de nyitnia kéne a modern trendek felé, és valami egészséges középutat megtalálni, amivel az életérzést is fenn tudja tartani, de közben a statisztikai hibahatárról is el tud mozdulni.

Új hozzászólás Aktív témák