Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz Klinyo #37 üzenetére

    "de nem tudom melyik cég téképeit kapjuk meg"

    navteq, amit 2008-ban vett meg a nokia.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • SpaceboyD.

    csendes tag

    válasz Klinyo #37 üzenetére

    Pontosan így van.

    És én sem értettem elsőre, hogy miért tartalmaz 4 térképalkalmazást a telefon. De később rájöttem, van értelme.

    Navigációhoz:
    Ugye a Nokia elég jó navigációt rakott össze a Symbian telefonokra. Ingyenes, korrekt a térkép ellátottsága, navigál GPS alapján, lehet benne keresni és offline működik. Ez jött tovább Nokia Drive néven.

    Nokia térkép:
    A fenti navigáció alapját képező térképszolgáltatás, Csak online, de elég korrekt. Neve: Nokia Map

    Tömegközlekedés:
    A Nokia Map alapján nyugvó közösségi közlekedést segítő eszköz. Még csak Budapesten teszteltem, de jó. A lényege, hogy GPS alapján megmutatja, hogy a közeledben milyen eszközök megállói vannak, segít eljutni a célállomásra. Az adatokat a BKV szolgáltatja hozzá, az érkezési idők meglepően pontosak. Elképzelhető, hogy egy idegen nagyvárosban simán tudnék rá támaszkodni. Neve: Nokia Transit

    Térkép:
    Ez meg a Bing Térkép telefonos verziója. Hasonlatos a Google Maps -hez, hiszen nem csak térképet szolgáltat, hanem tartalmat is. Neve: Maps

    És bónuszként ott a Nokia City Lens, mely az utcán készített kamera képből és a GPS adatokból lekéri a közelben lévő fontosabb helyeket, vagy megmondja, hogy az adott épületben mi van. Elég izgalmas.

Új hozzászólás Aktív témák