Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabor970

    addikt

    válasz Mentolka #3 üzenetére

    150e Ft egy ilyen kicsi TV-ér??? Tényleg hálószobába, meg konyhába való.
    Na de nappaliba????

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Mentolka #88 üzenetére

    Panasonic TX-P42C2.
    DVI-HDMI átalakitóval menni fog minden.

  • Gabor970

    addikt

    válasz Mentolka #88 üzenetére

    ha ragaszkodnál a full HD-hoz (bár 3m-re értelmetlen) ugyan jól meg kell nézni vásárlás elött (beégésveszély!) [Panasonic 42U20]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Gabor970

    addikt

    válasz Mentolka #92 üzenetére

    pont ezt írtam, hogy odafigyelést igényel, nem olyan szimpla, mint egy LCD vásárlás használt esetén. De simán meg lehet látni, ha beégés lenne, csak egy sötétszürke képet kell megnézni rajt lesötétített szobában. Illetve úgy kell menni, hogy tudja az ember a szervízmenü belépést, és le kell ellenőrizni a időt, amit futott a készülék és a bekapcsolások számát is kiírja a szervízmenüben. Nekem van kollegám, aki adott el fél évesen plazmát, az is tuti darab volt, magamnak is megvettem volna, ha még nem lett volna meg a saját.
    Mondjuk ha képben vagy, és neked is tiszta, hogy 3m-re nem érdemes full hd 42"-ban, akkor mindenképp egy akciós 42C2-es panasonicot kell venni, ahogy Sanci38 írta. Az olcsó kategóriában, ha elég a 42" akkor annál nincs jobb vétel.

    Igaz, én ha zsebembe lenne most 120e Ft, akkor inkább várnék két hónapot, fére tennék havi 15e Ft-ot, és 150e ért keresnék egy samsung PS50C430-at. Bizony nagy élmény az 50"!

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • gejala

    őstag

    válasz Mentolka #94 üzenetére

    "minél messzebbről nézem, annál nagyobb képátló kéne"
    Ez szerintem triviális. :U

    "vagy ne FullHD"
    A HD-Ready-nek legfeljebb tévéadáshoz van értelme.
    De én már sokszor leírtam, hogy nem gyártanak jó képminőségű HD-Ready panelt (plazmában és LCD-ben se), tehát ha a képminőség számít, akkor mindenképp FullHD panel kell. Nem számít, ha soha nem is nézel 1080p filmet.

  • Gabor970

    addikt

    válasz Mentolka #94 üzenetére

    Önmagában a full HD és a HD ready közti difit egy adott méret esetén bizonyos nézési távolságon belül tudod megkülönböztetni. 3m-t írtál távolságnak. Ebben az esetben talán a 65" méret lenne az, ahol látnád a difit a két felbontás közt. Ez alatti méret esetén csak a felbontásbeli eltérést szinte kizárt, hogy meglásd. Egy másik topicban le is írta valaki, aki full hd 50"-t vett, hogy próbálta 720p és 1080p-s filmmel, és 2m-en belül kellett nézni, hogy meglássa a minőségbeli eltérést.
    Az természetes, hogy minél messzebbről nézed, annál nagyobb készülék lenne élvezetes.
    Még senki nem panaszkodott vásárlás után túl nagy méret miatt. (ha befért a szánt helyre :DDD )
    SD adásokhoz (a jelenlegi TV adások 95%-a SD felbontású, földi digitálison néha van HD ami MO-on 1440X1080-at jelent, illetve műholdas digitálisban van néhány HD adás, UPC-nél az is csak 720p, saját media playerrel vagy BD esetén beszélhetünk 1080p-s full HD forrásról) Ha nem full HD a forrás, akkor nálamnál tapasztaltabbak szerint szebb képet produkálnak a HD Ready készülékek mint a full HD-sak.
    Régebben bennem is az volt, hogy ha már, akkor már csak full HD-t!

    Tudod mi a nagy büdös valóság? Összecsapkodnám a bokámat örömömben, ha végre minden forrásom legalább 720p lenne. Tisztában vannak azok akik itt okoskodnak, hogy milyen egy jó minőségű 720p ??? 3m-ről 50"-on GYÖNYÖRŰ, leesik az állad olyan!
    Ne a mindenféle tömörített szgépes 720-as vagy akár 1080-as anyagokból induljunk már ki! Tegyünk egy HD Ready TV alá eredeti BD lemezről anyagot, vagy digitális adásból nem agyontömörített 720p-t. Olyan lesz, hogy leülsz, leesik az állad, és megéred bámulni. Viccen kívül, egy-egy természetfilm ami jön nálam 720-ban, hihetetlen milyen szép!

    Ha a kereted a 120-nál befejeződik mindenképp, akkor tényleg a C2-es panasonic 42"-ban.

    Ami még fontos ilyen készülékeknél. KELL A DIGITÁLIS TV !!! Szóval pl ahol van, ott a digi TV FÖLDI KÁBELES digitálisa, amit minden beltéri nélkül fognak ezek a készülékek, vagy ahol nincs digitális kábeles, oda kell T-home, UPC direct vagy Hello HD műholdas. Direkt hagytam ki a műholdas DIGI-t, mert az állítólag nagyon hulladék. Arra is érdemes figyelni, hogy ha beltérit használunk, akkor olyan kell, aminek van HDMI kimenete, sajnos sok olcsó csomaghoz olyant adnak, aminek nincs HDMI kimenete, csak komponens maximum.

    ha valaki nem hiszi, akkor felajánlom: Nagykanizsán szívesen látom egy órára, megmutatom milyen egy 50"-os olcsó alap plazma. Szerintem nagyon meg fog lepődni! Aki eddig nálam járt, és látta, az mind annyit tudott hozzá tenni: "ez kurva jó" Testvérem egyenesen utál bejönni, mert panaszkodik, hogy napokig nincs kedve utána odahaza TV-t nézni. Mindezt kimondottan a kevés pénzből nézzünk "NAGYOT" miatt írtam, természetesen ha a pénztárca engedi, akkor igenis lehet sokkal jobbat is venni, 500-800e körül jobbat és még nagyobbat -pl PS63B850, vagy még több pénzér 65V20 panasonic- én is azt tenném, de én csak az olcsót tudtam megfizetni, abból hoztam ki sztem a maximumot.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Mentolka #92 üzenetére

    120k-ból vegyél egy pana 42c2-t, ennyiért szinte nincs jobb alternatíva. A használt plazmát meg inkább felejtsd el (lcd-t is, mert a régebbi típusoknak botrányosan szar képük van).

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Mentolka #100 üzenetére

    Megvan milyen távolságra milyen felbontás és képméret ideális. Az elég ritka hogy valahol olyan közel üljenek hogy felbontásban mindenképp fullHD kellene. Az igaz hogy a fullHD paneleknek valamivel jobb az általános képminősége, de garantálom hogy jobban örülsz egy HD-s 42"-os tv-nek, mint egy 32"-os fullHD-nek. Hacsak nem 1m-ről akarod nézni:)

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák