Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Az rendben van, de öt éve nem 4K, HDR, okos OLED volt a felső/csúcs modell. Nézd meg, hogy az akkori csúcs OLED tudását ma milyen áron kapod meg... Mert szerintem közel sem kerül annyiba, mint anno a felső kategória. Van haladás, csak lassú. :(
    Mi is majd OLED TV-t szeretnénk barátnőmmel, mire oda kerülünk talán lesz is elérhetőbb áron, nekünk megfelelő (nem okos) modell.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz oszi666 #47 üzenetére

    Van Motorola és Samsung telefonokban, és kínai gyártók is használják.
    A Samsung már adott ki AMOLED kijelzős táblagépeket, és már van AMOLED-es subnotebook-juk is (12,5-13,3"-es méretben). Haladnak az egyre nagyobb méretű kijelzők felé, ahogy forrja ki magát a technológia: nagyobb kijelzőn sokkal nehezebb hozni a megfelelő minőséget AMOLED kijelzőknél. Ráadásul a Samsung által gyártott AMOLED panelek pentile mátrixosak (megosztott kék szubpixelek vannak két képpontban, mert a kék szubpixel alacsonyabb élettartamú az AMOLED panelekben), emiatt a képük "szőrös", ha nincs megfelelő képpontsűrűség, azt meg csak kisebb kijelzőknél tudják egyenlőre hozni.
    Szóval ezért nem volt eddig nagy OLED kijelzős eszköz, de szépen szivárog be oda is, csak most még általában aranyáron mennek az AMOLED-es notik.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz tecsu #67 üzenetére

    Igen, mondom!
    Más a top, és amire 5 éve csorgatták az emberek a nyálukat, na az a tudásszint már megfizethető kategóriába csúszott. Ettől még persze lehet csorgatni a nyálat a mostani high-end cuccokra, de ami 5 éve jó volt, az miért ne lenne ugyanolyan jó ma is? Ennyire szerintem nem nőnek az átlagember igényei, simán lehet venni amire vártál és már belefér anyagilag. Mert ha mindig csak a felsőkategória tudását vágyod, de az árát nem vagy hajlandó kifizetni, akkor sose lesz TV-d. Mert mire a neked megfelelő áron lesz, addigra már nem az a high-end, már nem kell...
    Én tudom, milyen TV-t szeretnék (OLED, nem ívelt, nem okos, 55" bőven elég[akár kisebb is], ha a HDR elterjed filmekben, TV-adásban akkor jó lenne, ha tudná, és a 4K felbontásnál sem kell több). Amint ez a tudásszint nekünk megfizethető lesz, akkor veszünk. Nem arra fogunk várni, hogy az akkori csúcs legyen olcsón... :N

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák