Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Fiatal koromban undorodtam a cigitől, azon voltam, hogy sohasem gyújtok rá, mi a jó abban, gusztustalan, büdös, íze sincs. Persze még nem kóstoltam, de a szagát éreztem. Középiskolás korom hajnalán azért egyszer egyszer kipróbáltam de a szálak feléig jutottam, aztán dobtam el, ugye kezdő bagóst jobban ingerli negatívan mintsem élvezné a dolog. Nem is terveztem hogy bármikor is rászokom, viszont érettségi után amikor a szakmát csináltam, rászoktam. Közép kezdete óta bagósokkal vagyok körülvéve és 4 év után "sikerült" rászokjak, de észre se vettem, csak egy egy részegség alkalmával csak elszívtam egy egy szálat, majd a próbákból inger lett, majd szükség. 7 éve hogy rászoktam, de az dolog pikantériája, hogy a koca bagózáson túl nem jutottam. Valahogy sosem volt akkora az ingerem, hogy bemenjek a boltba és vegyek egy doboz cigit magamnak, mindig mindenki kínálgatott(persze előfordult, de akkor is inkább közösbe vettem). Olyan ismerőseim, haverjaim vannak, akik annyit szívnak, hogy ha kértem is, késség nélkül nyomták a számba, azzal az instrukcióval, hogy "ne kérd, vedd ki nyugodtan!" Persze rögtön megfordult a fejemben, hogy ha valakinek ennyire nem számít hogy mennyi szálat veszek ki tőle, az mennyit szívhat? Hány dobozzal vehet amúgy is magának? Borzasztónak tartottam amellett hogy csak piálások alkalmával szívtam.
    Barátnőim is eddig ahány volt, mint dohányzott. Egy volt aki nem szívott sosem, de ha nagyon nagy csajos esték voltak, akkor egyet-egyet elszívott. Szóval még a barátnőktől se azt kaptam, hogy szokjak le, hanem szívták mellettem, a jelenlegi kedvesem is.
    Mielőtt elítélnétek, leszögezem gyorsan, hogy folyton le akarom tenni, de nem azért mert ezt hallom, hogy fú de egészségtelen, fú de büdös, fú de káros, fú de zavarja a nemdohányzókat. Azért akarom letenni, mert vannak tünetei.
    1: Sokat jártam futni és fogok is ha jó idő lesz és érzem a tüdőben, hogy visszafog. Amikor elkezdek egy futási ciklust, akkor első napokban a tüdőm nem bírja, majd utána a lábom fárad, majd pár nap múlva belejövök, csak levegőt nem kapok, persze csak ha azidőtájt dohányoztam. Ha nem szívom 2-3 hétig, akkor iszonyat mit tágul a tüdőm.
    2: Egy ideje elkezdtem érezni, hogy hamarabb elfekszem a végtagjaimat esténként. Nem tudok a hátamon feküdve aludni, sak az oldalamon, ekkor viszont elnyomom valamelyik karom és mára már arra szoktam kelni hogy hidegek. Ezt annak tudom be, hogy a dohányzás elzárja a hajszálereket és így kevesebb vér jut a karjaimba.
    3: Egy ideje nem futni hanem edzeni járok és azt hallottam, hogy a testtömeg növelésben igen vissza tudja venni az ember fejlődését a dohányzás az előbb említett okok miatt, ugyanis a dohányos vére 10-15-20%-al kevesebb oxigént tud csak szállítani, mint az nem dohányzóké.

    Nem tudom ki próbálta dohányosként az e-cigit. Ez sokkal gyengébb mint egy szál normál cigi, viszont nem terheli a tüdőt SEMENNYIRE! Sokan támadják, mert károsabb mint a sima cigi, de ez duma! A dohányosok nem szeretik mert gyenge, a nem dohányosok támadják mert mindenhol azt hallani hogy "károsabb mint a sima cigi" az idősebbek utálják mert túl modern dolog hogy használjon! Én azt mondom egy dolog van amit javítani kell, az a 'health cigarette' megnevezés, mert ez sem egészséges, dohány van benne, viszont a cigarettába kevert kemikáliák, kátrány tökéletesen hiányzik! Nekem futás mellett volt helyettesítő dolog, mert semennyire se terhelte se a tüdőm!!!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák