Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz somogyib #46 üzenetére

    A sportolással kapcsolatos "kultúra" idehaza pont az alapoknál rohad, de nagyon. Az alapok ugyanis a testnevelés óra, ahol alapvetően mindent elkövetnek a tanárok azért, hogy megutáltassák a nebulókkal a mozgást. Már eleve nem fektetnek elég nagy hangsúlyt a bemelegítésre, a nyújtásra meg még kevésbé.

    Gyakran mindenféle értékelhető bemelegítés nélkül kizavarják a gyerekeket Coopert futni, ahol a többség megutálja a futást. Coopert eleve nem szabad edzetlen emberrel futtatni, mert baj lehet belőle. Nem mellesleg a Cooper pontosan az a teszt, aminek akkor van haszna ha már valaki legalább EGY éve rendszeresen(!) fut.

    Soha nem felejtem el, hogy középsuliban úgy küldtek el futóversenyre, hogy előtte SEMMILYEN tanácsot és felkészítést NEM kaptam! A tanár el sem jött a versenyre, pedig 2km-re volt az iskolától. Hab a tortán, hogy egy agyonhasznált futócipőt adott, hogy mégse tornacipőben menjek oda.

    Nem is értettem mit keresek én ott. Amikor odaértem már ment a futás, de mondták, hogy semmi gond, csak fussak. Futottam... aztán kintről szóltak egyszer csak, hogy elég lesz, majd elköszöntek tőlem. WTF?

    A mai napig azt sem tudom, hogy hány km-t futottam, azt sem tudom milyen verseny volt, azt sem tudom, hogy hányadik lettem. A tanár utána azt mondta, hogy lesznek még ilyen versenyek, jó lenne, ha mennék rájuk én meg kvázi elzavartam a picsába... évekig nem is futottam utána, mert annyira értelmetlennek és céltalannak tűnt az egész, hogy feldolgozni sem tudtam. Ja és a verseny végén, jól le is esett a vércukrom, lószar frissítést se kaptam, se tanácsot, se semmit... utána szakkörön már a látásom kezdett elmenni, meg zsibbadtam keményen. Hipoglikémia erősen elkezdődött.

    Röviden: Nem motiváltak, nem törődtek velem, ugyanakkor elvárták volna, hogy vegyék részt valamiben, ami valamiért nekem kellett volna, hogy fontos legyen. Nem adtak semmit. Se célt, se elvárást, se limitet, se értelmet. Rémes volt.

    Igen, a hozzáértő edző nagyon jó dolog, de csak ritkán kivitelezhető. Vagy drága, vagy túl elfoglalt, vagy kapzsi és túl sokat vállal, így rád nem marad elég idő és figyelem.

    Ezért volt nagyon jó az Adidas miCoach telós appja... az mindent tudott, amíg az idióták fel nem vásárolták a Runtastic-ot, mely fapadosabb, szarabb és közölték, hogy a miCoach megszűnik. Pedig az tényleg egy személyi edzőt kiváltott!

    Én már csak tudom... szó szerint 0-ról felhúzott odáig, hogy 2 deci vízzel dobálom egymásra a félmaratonokat.

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák