Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Jah, nekem is ez volt az első reakcióm, hogy az már rég nem kényelmes mobil vagy kompakt kütyü, amihez időnként külső, madzagos, sérülékeny adaptert kell csatlakoztatni (és cipelni vele, aztán ha egy táskába akarod zsúfolni, akkor egy véletlen táskát érő hirtelen nyomás után a kis tégla behorpasztja hátulról a papírvékony fedélen át a kijelzőt és "foltos" lesz a kép...).

    ---

    Amúgy meg viszonylag komolyabb notikra is raknak még manapság is direkt csak 100 Mbps ethernet-et, mellé pedig 433 vagy akár 866Mbps AC-s WiFi kártyát...
    (Szinte felvetődik bennem a kérdés, hogy azok tényleg 100 Mbps chip-etk, vagy direkt csak le van bennük tiltva az 1G mód, mert ki gyárt még mindig 100-as vezérlőket mai integrálhatósági igényekre...?)

    (#12) berVi

    Én látom némi értelmét. Nekem most pont egy 10G PtP + 4x1G (két PCI-E kártya a "szerverben"), amiből egyik ilyen 1G porton még ül egy 8x1G switch (a switch-re mennek a lassú 1G vagy 100Mbps eszközök, a gyors 1G-sek dedikált 1G portot kapnak a NIC-ről). Ezt pont ki tudnám váltani ezzel, mert max ~600Mbps-t használok (naponta pár percig) a 10G vonalon. (Persze nem lenne gazdaságos kiváltani ilyenre, drágább ez a switch, mint amennyiből az említett 3 szerver NIC-t összekukáztam ebay-en, de amúgy megfelelne és olcsóbb, mint boltból rendelni ilyen 10G szerver kütyüket)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák