Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grisa_kvr

    tag

    válasz dezz #50 üzenetére

    Ez addig igaz, amíg nem találnak ki valami olcsó rom technikát (innentől nem is konkrétan flashról beszélnénk), amit sd formába lehet önteni (pendrive-ot esélytelenebbnek tartom ezügyben, ráadásul most már se szg. házat, se notit nem adnak el már sd foglalat nélkül). Ez főként azért esélyes, mert eléggé a mobilizálás felé mozdult el a számítástechnika és az azt környező iparágak, amiben 12cm-es forgó korongok nem sok eséllyel játszanak (még ha csak a fogyasztást és a zajt vesszük figyelembe).

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #50 üzenetére

    Tévedsz, nekem a Blu-rayjel és a körülötte menő kavarással van/volt személyes problémám. A Sony-val közvetlenül semmi gondom nincsen, ha így vesszük. Mellesleg teljesen lényegtelen igazából, hogy mi a személyes probléma forrása, én egy személyes véleményt írtam, nem egy világigazságot.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #50 üzenetére

    ha 1db adathordozóban gondolkodsz, akkor jobb a pendrive. De ha 100-ban...
    Akkor ott a vinyó.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #65 üzenetére

    Kedvesen eldöntöd, én mivel és hogyan állok :)

    Mellesleg az összehasonlítási alap teljesen marhaság. A cédé, de még a dvd sem egy olyan piaci állapot közepette jelent meg, mint a blu-ray. Az, hogy mennyivel volt lassabb a cd-re való átállás, még csak messziről sem mentesíti a blu-rayt a csigalassú kezdeti termelésről, a két év után is ócska lejátszóktól (ja tudom, vegyek ps3-at blu-ray lejátszónak... hm, mintha lenne itt némi csel), az eleinte akadozó filmellátástól, a zérus hatékonyságú reklámkampányoktól. Őszintén, nagyjából a Laserdisc-re emlékeztet az egész.

    Az meg engem nem érdekel, hogy miben mennyi technikai újdonság vagy gyártási nehézség rejlik. Én használni akarom, nem csodálni a "nagyszerű technikai fejlődést". Jelenleg számomra még az sem nyilvánvaló, hogy a br úgy meg fogja vetni a lábát, mint a dvd tette.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dezz #92 üzenetére

    Jobban szeretem a szinkronos filmeket, de nem ragaszkodom hozzá. Moziban például a tökmind1, de itthon a 82-es TV-n azért jobb a szinkron.

    Viszont ennek utána fogok nézni. Mert ez érdekes lehet. Hol kell nézni az ilyen filmeket? Mert gondolom nem az amerikai webshoppokban árulnak magyar felirattal filmeket.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #92 üzenetére

    Jahh, hogy azért baromság, mert téged nem érdekel a technikai héttér?

    Nem, azért baromság, mert ez egy szórakoztatóipari termék elsősorban. Ergo teszek rá, hogy kitől származó és milyen technika van benne, én nem a technológia-hódolati mániámat akarom kiélni, hanem használni szeretném a cuccokat. Ezt annyira nehéz megérteni, vagy mi? Szerintem nem.
    De nem nagy hátrány, ha magunkra hagyjuk egymást, az egy dolog, hogy nekem is megvan a magam stílusa, de Sony-s kérdésekben veled sem lehet aztán dűlőre jutni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #97 üzenetére

    Hogy még túl drága? A DVD sem onnan indult, ahol most van, és a CD sem. Várni kellett azokra is.

    Éppen erről beszéltem, hogy a blu-ray nem éppen cédé, és nem ugyanazon a piacon. A Floppy-CD váltás kicsit durvább volt, minden tekintetben, főleg úgy, hogy az akkori piac (főként az otthoni szórakoztatás) közel sem volt annyira kiépült, mint most. Lehet mondani, hogy jaj, a cédére is várni kellett, meg az sem pikkpakk ment stb., de én úgy gondolom, hogy a jelenlegi piaci körülmények között sokkal jobb váltást is lehetett volna generálni, mint amit a Sony (& co.) a blu-rayjel csinál.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #113 üzenetére

    Ha a magánvéleményemet közlöm, annak mi köze egészen pontosan a te általad "tényeknek" nevezett dolgokhoz?
    Nem értem, te mindent személyes támadásnak veszel, esetleg meg akarsz győzni arról, hogy azonnal vegyek blu-rayt? Merthogy normál esetben egy magnávéleménybe nem nagyon szokás belekötni, főleg, ha ki is fejtettem, hogy az.

    Amúgy engem nem győztél meg olyan tekintetben (sem a tények), hogy ha a HD_DVD szekere indult volna be, akkor mára ugyaitt tartanánk.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #115 üzenetére

    Nem tudom, észrevetted-e, hogy baromságnak nevezted az én véleményemet.

    Egészen pontosan baromságnak tartom úgy összehasonlítani a két dolgot, hogy a két piacnak semmi köze egymáshoz sem vásárlóerőben, sem struktúrában. Mintha azt mondanád, hogy a lovaskocsiról T-modellre való váltás ugyanolyan, mint X autóról Y-ra.

    Egyébként meg bocs, hogy próbálom/próbáltam megérteni, pontosan mik is ezek, de nem nagyon akarod elmondani, arra hivatkozva, hogy csak egy (de úgy látszik, kikezdhetetlen) magánvélemény.

    De, elmondtam, csak ez neked annyira nem tetszett. Én úgy gondolom, hogy a blu-ray technikai felsőbbrendűsége megbukott a HD_DVD gazdaságosságával szemben, és formátumháború kimenetele nem a fogyasztók által lett eldöntve ebben az esetben, ami engem - ha a magánvéleményem az érdekes - zavar.

    Az, hogy a blu-ray technikailag mennyire előrébb mutató a HD_DVD-vel szemben, azt azért tartom lényegtelennek, mert 1. engem, mint fogyasztó nem érdekel, hogy min van a filmem, én nézni akarom a filmet 2. az egész lemezes rendszert elavultnak tartom, és szerintem a HD_DVD egy sokkal könnyebb és simább átvezetést kínált volna fel (a későbbiekben) egy más alaphoz.

    Továbbá nem volt szimpatikus a blu-ray lejátszók alakulása, ahol a mai napig szinte abba vagyok belekényszerítve, hogy ha valamilyen szinten színvonalas eszközt akarok, akkor vegyek PS3-at, ami egy konzol, nem pedig BR-player. Szakmailag teljesen megértem az árukapcsolást, magánszemélyként k_rvára nem tetszik.

    A teljesen nulla-értékű népszerűsítő kampányokkal semmit nem értek el, a nagyobb áruházak (nem a magyar TESCO) továbbra is úgy árulják a blu-rayt, hogy kb. egy áron a dvd-vel, de nem előtérben hirdetik, hanem a dvd mögött... nekem ez a bajom. Ha már kiizzadták magukból a győzelmet, akkor tenyereljenek bele, tegyenek meg mindent. Én ezt sem látom.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #121 üzenetére

    Mint már jeleztem, én a technikai háttérről beszéltem

    Én meg csak erről nem. Nyilván ezért beszéltünk el egymás mellett.

    Sajnos ez a része pont "nem érdekel" téged... (No, én esetleg ezt nevezném baromságnak -- ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a kifejezéshez --, amikor valaki úgy nyilvánít véleményt a másik véleményéről is, hogy egyoldalúan és hiányosan szemléli a kérdést.)

    Nézd, nyugodtan nevezd baromságnak, a te szemszögedből nézve talán az is. Én meg azon a véleményen vagyok, hogy nekem van egy célom, ami a nagyfelbontású filmek nézése a lakásomban, nem milliókért. Hogy ezt úgy érik el, hogy kis manók diavetítőt forgatnak vagy gőzgép hajt egy tárcsát, vagy űrtechnika van a polcomon, az engem nem érdekel, mert ezek nálam csak eszközök, a cél a használatuk.

    Egyébként meg a piaci törvények szerint ami kevésbé keresett, az éppen hogy drága lesz, és amiért kapkodnak, annak tud lemenni az ára.

    Ennek ellent mond a BR filmek mesterséges olcsóbbá tétele, vagy a kapcsolódó termékek áron alul kínálása (mint pölö a PS3). De persze ez tökmindegy, csak pont ennél a témánál nem jön ide.

    Igen, ez az egyszeri fogyasztó álláspontja, akit nem érdekel semmi, csak hogy 5Ft-ért luxust kapjon. Szóval nem egy szakmai szemlélet...

    Én otthon nem szakmai szempontból házimozizok, nem tudom, nálad mi hogyan merre. Én nem fogom PS3-on nézni a filmjeimet csak azért, mert "az a technikailag felsőbbrendű". Nem is értem, egy home entertainment eszközben mit kéne szakmailag néznem (főleg, hogy nem ez a szakmám ;) )?

    Majd akkor lesz elavult, ha lesz olcsóbb alternatíva a magas bitrátás full-HD-s filmdisztribúcióra...

    Ez természetesen jogos, de én úgy gondoltam (és most már nehezebb lesz erről beszélni, mert már csak füst), hogy a HD_DVD sokkal hamarabb lett volna képes kifutni magát (éppen a gyártósorokkal való problémázás hiánya miatt), éppen ezért a DVD-hez hasonlóan gyorsabban tudta volna megvetni a lábát (most arról ne is beszéljünk, hogy már csak a neve miatt is könnyebb dolga lett volna). Én 4-5 év múlva már simán esélyesnek tartanék pölö egy flash-alapú hordozókkal operáló rendszert.

    Ez már jó ideje nem így van: a PS3-nál olcsóbban vannak Profile 2.0-ás lejátszók.

    Amik 80K-ért kb. annyit tudnak, hogy "play". Én erről beszélek.

    Ezt megértem, én is hiányoltam a nagyobb népszerűsítést. De talán azért nem erőltették, mert akkor az emberek úgy érezték volna, hogy megint rájuk akarnak kényszeríteni valamit. Másrészt, mint már írtam, a HD_DVD-t még ennyire sem népszerűsítették.

    Amikor volt maga a formátumháború, akkor egy bizonyos miliőben mindkét fél nyomult. Amióta véget ért, ülnek ölbetett kézzel. Számomra ez felfoghatatlan és nevetséges egyszerre. Rendben, nyert a BR, oké. Akkor érjék el, hogy lassan 2009-re a fogyasztók legyenek tisztában az opcióikkal, nyomják a kampányokat, akarom látni, hogy "XY movie on BR is only 9.99€". Ehelyett még mindig csak dvd-ben látom ugyanezt, aztán két weblappal vagy polccal arrébb a BR-t.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dezz #131 üzenetére

    Az 5 millió alatti BR-player fogyással nem csak én döntöttem el.

    Mellesleg egészen pontosan milyen tényt kaptam az arcomba? Ja:

    Én: Nem jók a mostani BR-lejátszók
    Ti: De.

    Most komolyan, ti ugye tanultátok az érvelést, igaz? Na meghajoltam, és tényleg hagyjuk abba.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák