Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amacs

    aktív tag

    válasz GIJoe #1 üzenetére

    Haswell Celeronom teljes terhelésen nem megy 30W fölé, normál használat mellett pedig 11-15W az átlag általában. (hasraütésszerű adatok)
    Desktop kategóriában nem azt jelenti a TDP, hogy maxon annyit fogyaszt az adott processzor hanem, hogy az alatt van minden körülmény között.

    Mindemellett SSD-vel pillanatokon belül reagál bármire, és használat közben smoothabbnak tűnik, mint a korábbi 3200 MHz-re beállított négymagos Q9505-ös (95W TDP) konfigom, holott abban volt dedikált vga, ebben pedig az integrált számolja a pixeleket.

    Személy szerint várom már, gyanítom jó választás lesz ez is H110-es alaplappal.
    Kicsit reménykedtem, hogy az évek óta zajló trend eljut odáig, hogy lesz 3 GHz-es celeron. Folyamatosan emelkedtek a pentium és celeron cpu-k órajelei, de valószínűleg az Intel-nél tudják, hogy még ma is van értéke ennek a szép kerek számnak, így azt meghagyják a drágább kategóriás pentiumba.

    [ Szerkesztve ]

  • Amacs

    aktív tag

    válasz MK VII #12 üzenetére

    Valóban nem sok előrelépés van a celeronok között, viszont a legalsóbb kategóriában szépen fejlődnek a pch-k. Új pch-hoz pedig új cpu is dukál, és mivel ebben a kategóriában igen alacsony az értéktelenedés, ezért nem nagy dolog a platformfrissítés.

    Persze tudom, hogy ezeket pont nem azoknak találták ki, akik évente-kétévente cserélnek pocit, alaplapot, ramot, de ha már minden lehetőséget számításba veszünk, akkor ez is benne van.

    Szerintem egyáltalán nem rossz, hogy minden architektúrához adnak ki celeront-pentiumot. Ha nem így lenne, akkor az lenne a baj, hogy a legalsóbb kategóriában csak az előző generációs cpu-kat lehet elérni.

    Egyébként meg új foglalat.

Új hozzászólás Aktív témák