Hirdetés

2018. december 12., szerda

(#1) Brett001

Brett001
(fanatikus tag)

Inkább a Spotify HiFi jönne már.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#2) ronson

ronson
(őstag)

Erre azóta vágyok amióta használom.

(#3) haxiboy

haxiboy
(PH! kedvence)

És aki az ingyenes verziót használja az a saját dalai mellé is megkapja majd a reklámot?

Igazából ideje volt már ennek is így végre nem kell még egy alkamazást használnom.
Bár én nem vagyok kifejezetten Spotify-os, ide-oda táncolok ahol éppen kapok kedvezményt. Most épp Google Play musicot használok, a kedvenc előadóim mindenhol ott vannak, így számomra minimális a különbség.

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#4) GoldhandRent válasza ronson (#2) üzenetére

GoldhandRent
(senior tag)

+1.
Én azért NEM használom, mert ezt eddig nem tudta :U

i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming

(#5) sheratan válasza Brett001 (#1) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Így van! Már másfél éve ígérgetik. De most a Deezer HiFi kicsit bővült, hátha mások is lépnek az ügy érdekében...

(#6) Juhaszatti válasza haxiboy (#3) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

"És aki az ingyenes verziót használja az a saját dalai mellé is megkapja majd a reklámot?"

Vagy az ingyenes verzióban ez a funkció nem is lesz elérhető.

(#7) Aweriot

Aweriot
(PH! kedvence)

Mert tényleg ez a legnagyobb probléma jelenleg :U

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#8) Baskiria

Baskiria
(őstag)

Még ki lehetne bővíteni egy torrent klienssel és egy keresővel, akkor tökéletes lenne! :D

(#9) Necroman_Mk2

Necroman_Mk2
(senior tag)

Külső számok importálását és lejátszását már a WinAMP is tudta! ;] (tudom)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) htc07

htc07
(PH! addikt)

Évek óta tud ilyet pc-n, nem tudom mitől olyan nagy kaland ez ;]

(#11) ATL válasza htc07 (#10) üzenetére

ATL
(újonc)

Èn is kb egy ève használom az "új feature-t". Mobilra is syncel.

(#12) proci985 válasza Brett001 (#1) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

van high quality varians, igaz csak premium elofizetessel. annak teljesen jo a minosege.

Baskiria: a spotify pontosan arra van, hogy ne kelljen a torrenttel szorakozni. spotify kb magaban kivaltotta a discogsot is.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#13) noPublicFG válasza ATL (#11) üzenetére

noPublicFG
(senior tag)

Nekem viszont tényleg új, így utána is nézek.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) daa-raa

daa-raa
(Jómunkásember)

Kell is ez a feature, igy legalább tudja pótolni az ember a folyamatosan eltünedező albumokat.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#15) nzozz válasza proci985 (#12) üzenetére

nzozz
(fanatikus tag)

Hát azért a 320kbps meg a lossless nem egy kategória, pláne ha valaki kimondottan zenekedvelő / "whitefül" :D / stb.

(#16) Brett001 válasza nzozz (#15) üzenetére

Brett001
(fanatikus tag)

No ez az. :) Nekem is prémium előfizetésem van nem mondom, hogy rosszul szól, de azért nagyon tudnám díjazni a lossless-t.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#17) dabadab válasza nzozz (#15) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Hát azért a 320kbps meg a lossless nem egy kategória"

Lényegi különbség nincs köztük, a zenekedvelőségnek meg ehhez túl sok köze nincs, leginkább az tudja a kettőt megkülönböztetni, aki direkt megtanulja, hogy milyen artifacteket tud produkálni egy veszteséges tömörítés és kifejezetten azokat keresi.

DRM is theft

(#18) dabadab válasza Aweriot (#7) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Miért, szerinted milyen, ennél komolyabb probléma van a Spotify használatával?

DRM is theft

(#19) nzozz válasza dabadab (#17) üzenetére

nzozz
(fanatikus tag)

Én nem igazán tudom megkülönböztetni az esetek többségében vagy legalábbis alapból biztos nem tűnik fel. De valószínűleg aki sok-sok pénzt fektet DAC -ba, fejhallgatóba, stb., az azért csak szeretne minél jobb forrást használni az eszközeihez illetve komolyabb rendszereken hallgatva valószínűleg jobban hallható is a különbség. Persze esélyes, hogy ezzel a veszteségmentes megoldással se a Spotify lenne a csúcsok csúcsa, mint zeneforrás, de talán egy jelenthetne egy minőségbeli pluszt annak, akinek van erre igénye.

(#20) Aweriot válasza dabadab (#18) üzenetére

Aweriot
(PH! kedvence)

Nézz be a Spotify topikba, az utóbbi pár hétben nem kevés érkezett az androidos alkalmazásra.

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#21) Xero válasza nzozz (#15) üzenetére

Xero
(PH! nagyúr)

Annak ott a Tidal. Anno használtam egy ideig autóban (komolyabb épített hifivel), de ahogy öregszem úgy menet közben már elég a 320 is és aftermarket hifi sincsen már, így nem érzem indokoltnak az 5x-ös árat.

(#22) Yodafon

Yodafon
(fanatikus tag)

A Sopitfy fejlesztői ugyanis egy olyan funkción dolgoznak

Woaaaaaa képzelem milyen brainstorming lehetett hogy kitalálják hogy kerüljön bele a cucc... :C

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#23) sheratan válasza Xero (#21) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem 5x az ár azért, ha csak lossless kell (és nem MQA). Viszont sajnos nem azonos a kínálat, van ami itt és van ami ott van fent csak. Bár ezzel a feltöltős dologgal pont ki lehetne egyenlíteni.

(#24) GhostPetya válasza Brett001 (#1) üzenetére

GhostPetya
(őstag)

+1, igényelném én is nagyon. :K

七転び八起き - Legutóbbi AMV -m: https://www.youtube.com/watch?v=obYCXZgQn3c

(#25) Balazs_

Balazs_
(fanatikus tag)

Ez meglévő funkció volt 2013-2014 környékén asztali és Android kliensben, ha jól emlékszem. :C

(#26) proci985 válasza nzozz (#15) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ket, egyenkent 600-1000 eur kozotti fules lancot hasznalok es "vakon" is kb 5 percen belul kiszurom, ha a spotify elfelejti, hogy neki most magas minosegen kene dolgoznia. tetejeben evekig audio cdztem / losslesseztem es megvolt a japan audiofil gold plated ultimate remaster / SACD / DVDA / 192/24 / foobar-jetaudio korszakom is.

egy jol tomoritett (nem 2003 szint) 320kbps egy jol sikerult masterrol jobban fog szolni, mint egy gyenge masteru cdrol keszult lossless. namost kiadasok kozott kulonbsegek szoktak lenni. emlekszem arra amikor 10 evvel ezelott a Beatles kapcsan nem volt konszenzus, hogy a mono vagy a stereo master jobb egyes szamokbol. vagy ott volt a Karajan fele Beethoven, a Spotify fele 2014es Warner kiadas a kilencedik szimfoniabol egesz biztosan jobban szol, mint a 10-15 evvel ezelotti elerheto legjobb lossless kiadas (bar a noise floorja eleg magas). igaz, hogy minden osszemosodik, de egy nagyzenekarnal eloben egy kifejezetten jo akusztikaju koncertteremben is boven ossze fognak mosodni a hangszerek.

artifactok alapjan loudness waros helyzetben egyebkent tenyleg eleg konnyen meg lehet mondani, hogy valami nem stimmel, pl Rihanna Antijanal a Woo tipkusan ilyen. de ott is tudni kell, hogy mit kell keresni.

az a minimalis kulonbseg, meg ami van nekem mar nem indokolja, hogy szorakozzak negy eszkozzel, hiaba ebbol harom boven hifi kategoria.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#27) Xero válasza proci985 (#26) üzenetére

Xero
(PH! nagyúr)

Én is azon kaptam magamat, hogy igaz megvan még a kb 150-200GB lossless gyűjtemény, mégis csak akkor veszem már őket elő amikor kifejezetten erre érzékeny téma van terítéken (jazz, klasszikus gitár, Stofkfisch kiadások), sőt ezekből is már a 96/24+-os anyagokat csak. Igaz jelenleg nincsen komolyabb láncom sem házban, sem autóban ahol zavarna a dinamikai különbség annyira szignifikánsan.

[ Szerkesztve ]

(#28) Melorin

Melorin
(PH! addikt)

Sopitfy? :D

(#29) nzozz válasza proci985 (#26) üzenetére

nzozz
(fanatikus tag)

Rendben, én teljesen elfogadom. Ahogy mondtam én nem nagyon tudom megkülönböztetni őket. Időnként olvasok magyar meg külföldi fórumokat audio témában, ott elég gyakran rá vannak feszülve erre a dologra (is), ezért írtam.

(#30) secretgarden

secretgarden
(tag)

Hát igen, pl Sarah Brightman dalainak ugy 2/3-a nincs Spotify-on... Meg tobb eloado egyaltalan nem, pl Fox Amoore.

De amire en a leginkabb varom, es mar ot eve kerik az emberek a Spotify-tol: hogy vegre emlekezzen a Spotify az egyes playlist-ekben a poziciora! Azaz ha van egy rakat tobb szazas playlistem, es az egyikbol atmegyek a masikba majd vissza az eredetibe, akkor azt ne elorol kezdje, hanem onnan folytassa ahol abbahagytam. Nemigaz hogy nem lehet egy data fajlt csinalni, Playlist - Song - Position in song, ennyi adatot kellene eltarolni...

[ Szerkesztve ]

(#31) ithuriel

ithuriel
(lelkes újonc)

Én pont emiatt a feature miatt váltottam a Google Play Music szolgáltatására, mert ott fel lehet tölteni 10.000 saját zeneszámot ,amit felhőben tárol és azokat beszinkronizálja mindenhova. Ha Spotify-nál is lesz hasonló, akkor váltok is vissza.

(#32) htc07 válasza ithuriel (#31) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

és te megvásárolsz 10000 saját zeneszámot, vagy komponálsz?

(#33) sztanozs válasza htc07 (#32) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)

Természetesen megvan neki CD-n, csak begrabbelte, hogy lemez nélkül is halgathassa...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34) ithuriel

ithuriel
(lelkes újonc)

Vannak zeneszámok, amik elérhetőek például SoundCloud-on, amiket a szerzőjük feltett oda és ingyen letölthetővé tett. Gyakran pl. egyedi mix-ek, amik se Spotify-on, se Google Music Play-en nem elérhetőek. Nem 10 ezres mennyiségben kell gondolkodni, hanem mondjuk pár száz körüliben. Lehet félreérthető volt a 10 ezres szám, az a szolgáltatás limit-e, nyilván nagyon kevesen használják ki olyan mennyiségben.

(#35) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

Upmixet tud-e már? Mert addig haszontalan az egész...

(#36) sheratan válasza Pinky Demon (#35) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Zenéhez minek?

(#37) gurabli válasza proci985 (#26) üzenetére

gurabli
(senior tag)

Csak is a mono master :)

Nekem is volt ilyen korszakom, de kezdett a zene valódi élvezetére menni, így leálltam.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#38) Gabbbb

Gabbbb
(senior tag)

.m3u és .pls rádió stream lejátszást raknának az alkalmazásba, akkor lehet gyakrabban használnám, még akkor is, ha közben pingpongozó macskás reklámokat kellene időnként hallgatnom.

(#39) ElEvEn11 válasza Gabbbb (#38) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

Rohadtul agree that!
+1

Én spec iszonyat durván rá voltam cuppanva a Winamp-ra mert éjjel-nappal azon hallgattam a rádióstream-eket, amikor itthon még nem is hallottak róla. A mai napig nem találtam olyan alkalmazást, ami akárcsak hasonlóan gördülékenyen kezelné és ne akadna meg a stream rendszeresen. Nálam több száz online rádióstream van beállítva. Hangulattól függően váltok. Van, hogy klasszikus zenére, van, hogy gyerekelhajtó metálra stb. Most éppen MusicBee-vel hallgatom a zenéimet és a rádiókat, de a Spotify nekem sok szempontból nem opció. Sok olyan ritkaság van, ami ott nekem nincs fent (igen kerestem) és valahogy az egész nem fogott meg. Talán majd egyszer, de addig is reménykedem az új Winamp-ban.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#40) r3dsnake

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Ezt évek óta tudja, PC-n, és mobilon is. Local Files

[ Szerkesztve ]

(#41) dabadab válasza r3dsnake (#40) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

De elég bénán, csak és kizárólag a maguk playlistjében jelennek meg, az albumoknál és az előadóknál nem.

DRM is theft

(#42) r3dsnake válasza dabadab (#41) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Igen, de attól még ha nagyon kell van.

Engem sokkal jobban zavar, hogy nem lehet a playlisteket mappázni, vagy valahogyan rendszerezni. Egy hosszú káosz az egész.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.