Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Igazából a Samsung is le van maradva az LG-hez képest. Ugyanis (a Samsunggal és más gyártókkal ellentétben) az LG már nem az OLED telefonoknál is megtalálható vörös/zöld/kék fényű OLED anyagokat használ a szubpixelekhez, hanem kizárólag fehér fényt adót, amik elé színszűrőket tesz. Ez így kicsit komplikáltabb, de hosszabb élettartamot biztosít.

    Más kérdés, hogy hogyan érik el a fehér fénykibocsátást? Az ember azt hinné, vörös+zöld+kék fényű OLED anyagok keverékével. De még ha így is van, ez is előnyösebb, mert így legalább (nagyjából) egyenletesen "fogy" a kék szín az egész képernyőn, amit a fehéregyensúly (akár a használati időtől függő automatikus) utánállításával kompenzálni lehet. A beégést persze így sem lehet teljesen kiküszöbölni.

    (#13) mzso: Véletlenül nincs egy kis halogénlámpa a monitorod fölött? Pár éve megtapasztaltam, hogy az bizony elég rendesen irtja az LCD-t... Valószínű van benne egy kis UV. (Egyébként a teló képernyőjét se sokat érje napfény! Főleg, ha OLED...)

    (#5) lcee79: Pfff, ezeket a barmokat! Mármint Digitalkó... :DDD

    "Háttérvilágítás: OLED: (mátrix organikus fénykibocsátó diódák)", "Megjelenítési technológia: OLED LCD"

    De jó, hogy tudják, mit árulnak... :W

    (#20) Dany007: Jól mondod.

    (#23): Itt viszont nem. Más a válaszidő és az input lag. De amúgy a gyorsabb monitorok (vagy ha van game mode [nem csak a nevében]) input lagja sem több 10-15ms-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz mzso #26 üzenetére

    "Ilyen szűrősdi csak rosszab színfelbontást/helyességet eredményezhet."

    Nem mondanám. Pl. egy széles-spektrumos fehér fényből olyan színeket tudnak kiszűrni szűrőkkel, amilyet akarnak, miközben az R/G/B OLED fényhullámhosszak adottak és nem feltétlen a legoptimálisabbak.

    "Emellett emelkedett fogyasztást is.", "Szerintem a fehér szűrés alacsonyabb rendű."

    Így van, csak hát egyelőre az eredmény szempontjából mégis csak ez a jobb megoldás. Majd ha a kék színkomponens élettartama a másik kettőéhez lesz fogható (és a legoptimálisabb hullámhosszakat fogják tudni), vissza lehet majd térni az eredeti tervhez.

    (#27) Slap: Szerintem valamit félreértettél. Az R/G/B színszűrők nem LCD szubpixelek, hanem simán csak színszűrők, amik az LG megoldásánál fehér fényű OLED szubpixelek előtt vannak. (Egyébként pixelenként 4 szubpixel van, a 4. előtt nincs színszűrő, így az fehér komponens lesz.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz Slap #30 üzenetére

    A #24-esben szerintem elég érthetően le van írva a hogyan és a miért. (A színszűrő nem aktív elem! Lényegében csak egy színes műanyag-hártya.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Slap #32 üzenetére

    Tudomásom szerint az egyes OLED anyagok egy adott hullámhosszon sugároznak, márpedig a fehérhez (már amit a szem annak lát, mert az igazi fehér sokkal többet tartalmaz) legalább három hullámhossz egyidejű sugárzása kell. Így hát a "fehér OLED" az pl. vörös, zöld és kék OLED anyag keveréke lehet. Bár talán megoldható másként is, pl. ahogy az egyszerű fehér LED-ek működnek (UV-közeli kék led + "fénypor" [foszforkeverék]).

    A színszűrő nélküli fehér szubpixel valamennyire kompenzálja a színszűrők miatti hatékonyság-csökkenést.

  • dezz

    nagyúr

    válasz mzso #36 üzenetére

    Itt.

    Úgy érted, fénykibocsátási hullámhosszát, azaz színét? Tudtommal hagyományos (inorganic) LED-eknél sem tudják ezt tetszőlegesen megválasztani, OLED-nél meg főleg nem.

Új hozzászólás Aktív témák