Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz b. #34 üzenetére

    Mutatsz légyszi (létező, tesztelt, nem a ma bejelentett 15W-osokat amiket még nem láttunk és vélhetően jóval gyengébb gpu-val lesznek) 4 magos Intelt erős gpu-val 20W-ból?
    Vagy úgy gondoltad, hogy a mobil Ryzen kb. rádupláz az Intel mobil procikra?
    :F

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz b. #43 üzenetére

    Te vagy röhejes. Tök nulla hivatkozással beböfögöd, hogy 35W=fail.
    Mire alapoztad? Mi ellen jön? Miért fail? Ez a röhejes. Ez alapján egy 100W-os cpu+Maxwell dvga is fail mert nem 15W.
    Almát kéne almával...

    A mai 15Wos 4/8 Intel GT2 csodát írtam, hogy ne hozd. IGP-ben nem ugyanaz és a 4/8 4GHz 15W is egyelőre igencsak meseszerű. De végül is kiindulhatunk belőle. Csak akkor röhejes a 15W U sorozat is, mert van 4.5W-os Y proci is 3GHz felett.

    A lényeg: 35W is létezik, mobilban is. És még csak nem is meseszerű mert ultrabookon kívül sima ügy. Ha már ki akarsz akadni akkor a 100-150W NV 1050-1080-as csodavasaknál kellene kezdeni.

  • MZperX75

    addikt

    válasz b. #34 üzenetére

    Ez csak egy kalkuláció volt,nem tény,ráadásul a sajátom,R7-1700-ból kiindulva ,ami 65W TDP ,ha mobilba U-s prociknál 20W vagy 15W-nál más a helyzet nagyon valószínű ,a jóval alacsonyabb órajel,például I5-4200U laposom(22nm) 2 mag 4 szál 1.6Ghz alapórajelen megy turbó 2Ghzfelett azt hiszem 2.6 ,ha itt 4magra 2-2.2Ghz kijönne 20W-ból én örülnék, reális is lehet IGP-vel,de majd meglátjuk!

  • sb

    veterán

    válasz b. #49 üzenetére

    Van róla némi elképzelésem. De ezt beböfögni, hogy 20W alatt kuka felesleges ebben a topicban. Tudjuk mivel jön, hány mag, milyen gpu és TDP. Ez nem AZ a kategória. Ennyi a lényege.

    Ha ezt keresed rossz helyre tévedtél. Ahogy írtam, simán mondom ezt a bejelentett 4/8 15W Intelekre is. Majdnem kizárt, hogy onnan is jön hasonló.
    Ha 15W-ot szeretnél majd jön 2/4 Intel meg Ryzen.

    Kb. annyi értelme van mint a desktop Ryzennél beböfögni, hogy amíg nincs 35W-os addig kuka. Nem emlékszem, de volt valaki aki az összes 8-16 magos Ryzen topicba benyögte.

    Amúgy elég rég láttam AMD procit, a kedvenc gyártómnak nem nevezném. Csak zavar a fiókbóljönazúgyissokkaljobbintelproci hozzáállás sokaknál.

  • awexco

    őstag

    válasz b. #70 üzenetére

    Akor menj intel fórumra ... vergődsz itt mint ponty a szatyorba csak kutya nem kíváncsi rád ...

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • sb

    veterán

    válasz b. #70 üzenetére

    Az a gond, hogy:
    1. Gombhoz méred a kabátot.
    A 20W alatt kell maradni az alapján amit írsz egy hülyeség. Mert szar a hűtés: legyen jó. Annak van értelme, hogy adott teljesítményszintet nézel adott TDP-hez és mobilitáshoz. Ha azt mondod, hogy
    - 1.3Kg-os noti a mobil és ebbe nem megy bele 15W azt megértem.
    - Azt is megértem ha azt mondod, hogy erre van kereslet és ha piac kell akkor 1.3Kg-ost kell gyártani 15W-ból.
    - Sőt, az is világos, hogy facebookra meg egyéb általános hülyeségre elég 2/4 @3GHz egy átlagusernek. Ez is adja, hogy felesleges 35-45W sávban gondolkodni.

    De a te indokod mondvacsinált, már bocs. Azért létezik a probléma, mert létrehozták a szar hűtéssel. :)

    Fordítsuk meg: Akinek nem elég a 2/4 meg kell egy erősebb vga az mit akarhat reálisan 15W-ból? Max álmodozhat. Ki a hibás: A fizika hülye AMD.

    2. Kettős mércéd van:
    Azt írod az Intel majd úgyis megcsinálja 15W-ból a 4 magot.
    Majd azt, hogy alacsony alapfreki és magas Turbo. Ébresztő: akkor ez azt jelenti, hogy a TDP nem a max fogyi lesz hanem a szokásos megtippelt áltagfogyi. Vagyis Turbo alatt enni fog 25-30W-ot. Vagyis vagy kimúlik a fos hűtéses laptopod ugyanúgy vagy visszavesz és kapsz 2GHz-et 4 magon. Akkor most mit csinált meg az Intel?

    Hogy érdemi rész is legyen: Tuti lesz kisebb Raven, 2/4 is rémlik... te majd arra vársz, akkorra kell tartogatni a kritikát, ha szar lesz. Egyébként fentebb írtam, hogy májusi leakben 3.0-3.3 órajelek szerepeltek. Ez tök hihető 4 maggal 35W-ra. Fentebb írták a desktop 1700-ast 8/16-tal 65W-ból ugyebár.
    Másrészt ha keresel tesztet akkor láthatod, hogy 3.3 és fentebb 3.6 körül van némi megbicsaklás a lineáris órajel-fesz karakterisztikában, ami a Ryzen gyártási eljárásából adódik. Ki is mérték valahol - már nem emlékszem hol - hogy azonos magra vetítve kb. fele a fogyasztás 3.3 vs 3.7- vagy 3.9 között. Vagyis a perf/w pedig kb. 1.7 körülire ugrik. Biztos, hogy ezt fogják célozni mobilban első körben ezeknél a nagyobb TDP-s modelleknél. Ezalatt meg csak lefelé mehetnek az áhított 20W közelébe.

    Mondjuk itt a gpu is erősen bejátszik. Említettem már, hogy 2-2.4 fölé nehezen megy most IGP mellett 15W-ból 2/4 Intel is, de ezt is elegánsan elengedted a füled mellett. Ahogy azt is amikor írta vki, hogy kevés 2/4 15W i7-et látott ami ne throttlingolna.

    De ettől függetlenül még egyszer: nyugalom. Biztos jönnek majd kisebb AMD-k is, a fizikának megfelelően kisebb teljesítménnyel vagy papíron naggyal Turbóval amiből majd csak egy részét fogják tudni... ahogy az Intelek is.

  • sb

    veterán

    válasz b. #86 üzenetére

    Az biztos, hogy nem ezt értettem, mert csak ennyit írtál:
    "35 watt? akkor ennek annyi. 20 watt környéke elfogadható lenne."

    Ez pedig - a 4/8 mag + potens gpu - teljesen elfogadható, sőt mi több, egy eddig nemlétező/elérhetetlen cucc 35W-ból.
    Azóta már értem mire gondoltál, írtam is: ha 15-20W proci kell akkor 2/4, gyenge gpu jöhet. Oldaltól függetlenül.

    Kiegészítésként egyébként most ezt találtam a 4/8 15W Intelekről:

    Az órajel nincs ott, de az látszik, hogy laza 40W-tal indít full Turbo órajelen, szóval el lehet képzelni mi marad belőle 15W-ból, mikor visszaáll. A tesztek alapján a rövidebb tesztekben van 50% előnye, a hosszabbakban annyi se a fele magos 2/4 3GHz-ekhez képest. Ez is beszédes. És akkor az IGP még nincs terhelve.

    Sajnos ez a 15W 4/8 egy kicsit parasztvakításnak tűnik, főleg ha ilyen 40W-os turbókat nem fognak engedni vékony gépekben. Akkor is ha amúgy a napi használathoz azért illik ez a turbo+leszabályzott mód.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák