Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olymind1

    senior tag

    válasz huskydog17 #17 üzenetére

    Én is így vagyok vele, az olcsóbb 150-200 € körüli vagy alatti procik teljesítményét nézem, meg melyikhez van olcsóbb de megfelelően felszerelt alaplap és mennyibe kerülnek összesen. Szerintem sokan vannak így. Egy 200 € körüli 6magos/12szálas Zen3-nak is örültem volna, de 350-ért köszönöm nem kell. Megvárom az új generációs nem K-s i5-ösöket, meg a teszteket róla, meg hogy az AMD mit reagál rá és utána gondolkodok, hogy maradok-e AM4-en, jelenleg a 3600-asak se valami olcsók, vagy érdemes-e átugrani megint Intel platformra.

  • olymind1

    senior tag

    Az AMD a jelenlegi generációs 8 magosait is igen magas áron adja, így szerintem aki viszonylag olcsóbb alaplapot vesz olcsóbb processzorhoz, az nem biztos hogy később 12 vagy 16 magosat fog belerakni, ha jelenlegi 6 magos Zen3 is drága, persze bővíthető, nem mondom hogy nem, de mikor fognak olyan áron menni azok a nagyon sok magosak, amit az olcsó 30-40k-s lapjába beletetegyen az ember, lehet akkor már inkább később megéri kicserélni az egészet egy új platformra.

    Ez a jövőt álló fejlesztés jó dolognak hangzik, de pár év alatt is új technológiák / fejlesztések jönnek be, pl az AMD is hozza az előző generációs 8 magosai teljesítményét az új 6 magosaival, Zen+ -> Zen2-nél is megfigyelhető volt, csak ugye most csúnyán árat is emeltek, így egyből nem lettek olyan kedvesek mint idáig voltak..

    Nekem pl B450 Tomahawk van, amibe a 2600-am lecserélhetném 3600-ra, vagy 3700x-re, de annyira nem sok értelmét látom, főleg játékban olyan hatalmas előre lépést nem látnék, olcsóbb 6 magos Zen3-asra előbb ugranék 200€/70k körüli áron, de nem igazán látok mostanában esélyt rá. Nem tudom miért, de számomra szimpatikusok ez az új 6 magos 11400 proci, főleg hogy már nem lesz RAM OC lock sem. Proci OC-val sose volt szerencsém, sok videóban mutogatják, hogy a 2600 4.2 GHz-en milyen szép eredményeket hoz, hát nekem 3.9 fölött már nem stabil, szóval innentől kezdve csak alap értékeket fogok nézni, mert OC nagy lutri, ram órajelet is, és az alapján tervezek, ne érjen csalódás, max meglepetés.

    Azért kiváncsi leszek hogy ha jönnek az új konzolos játékok pc-re, tényleg szükség lesz-e a 8 magra, vagy elég lesz 6 gyorsabb mag is.

    [ Szerkesztve ]

  • olymind1

    senior tag

    válasz gidalight #157 üzenetére

    Ár/érték arányban valószinűleg megint a legolcsóbb 6 magos lesz a legjobb vétel, jelenlegi árakat elnézve intel oldalon +2 magért a 6-oshoz képest dupla annyi pénzt kell kiadni. :N

  • olymind1

    senior tag

    válasz Balu77 #167 üzenetére

    Én is úgy vagyok, hogy nem érdemes csodákra várni már egyik gyártótól se, mert a marketinget nagyon szeretik tolni, hol azt mondják a több szálas teljesítmény a fontosabb, hol az egymagos, az AMD is előjött a gaming(re is) szánt 6 magos Zen3-aival jól megdrágítva őket, sebességét nem tagodom, csak az ára nem szimpatikus.

    Közép kategóriás vgaikra is rátoltak jó 50-150€ -t (RX480-580 GB-hoz képest).

    Egyik gyártó pénzéhesebb mint a másik, AMD is vérszemet kapott rendesen. 470€-ért nem veszek 8 magos procit, se Intel, se AMD oldalon, persze vannak akik megveszik, úgyis mindenki saját maga eldönti kinek mi kell.

    Viszont szerintem nagyon sokan úgy vannak, amikor új generációs processzorok jelennek meg, akkor az azt megelőző generációsok igen jól leakciózott 6 magos példányait veszik és jó pár évig elégedetten használják. Azért lássuk be ilyen drágább 8 magos árából bőven kijön egy 6 magos, hozzá egy alaplap, meg a 16 GB ram is.

Új hozzászólás Aktív témák