Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz arnyekxxx #28 üzenetére

    30+ vagyok és amióta van apple pay azzal tolom, családot szintén rávettem, anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik azóta nem is használták a kártyájukat. Kicsit ideje lenne felvenni a tempót, 10 éve volt 2010, jóreggelt.

    Ezen felül telefonon minden fizetést ellenőrzöl, kártyát leránthatják a rosszarcúak akik most dörzsölik a tenyerüket hogy nem 5k hanem 25k tempóval lehet lerántani a figyelmetlen plebset.

    Amúgy csúszós tepsivel tényleg szar lehet fizetni, iPhone SE viszont egy mozdulattal kint van a zsebemből és eldobni is komoly művészet ;)
    És ez nem jelenti azt hogy az egész életünket streamelnénk, egyszerűen ha valami praktikus és jól működik akkor minek ragaszkodni az elavulthoz. Kb mint a csekkbefizetés, amióta van icsekk/simple azóta kb csak az jár csekket befizetni akinek valami durva mazochista beütése van ésvagyper szeret sorban állni/unatkozik/szimpizik a postásnénivel.

  • hunluki

    senior tag

    válasz arnyekxxx #40 üzenetére

    Csak arra akartam utalni hogy a technika nem ördögtől való és a telefonnal való fizetés már bőven nem a 20-as korosztály játékszere ahogy azt felvázoltad a kommentedben.
    Lehúzott kártya egy alapvető para, eddig környezetemben senki nem szívta be de állítólag volt már ilyen is. Mindenesre ez most vonzóbb lehet mert nagyobbat lehet vele akasztani.

    A célszerszám nem feltétlen elavult, csak a telefon úgyis nálad van, akkor minek plusz egy cucc amit elhagyhatsz/ellophatnak tőled. Ha telefont viszik úgyis van rajta zár, telefon bukó de így jártál, veszel egy másikat, adataid (ha odafigyeltél rá) biztonságban vannak, felhőn át jönnek veled a következő mobilodba. Ha a kártyádat hagyod el akkor viszont jöhet az idegőrlő telefonálgatás a bankba mert csak az nem vásárol vele paypassal/neten aki nem akar.

    Tudok a tudattal élni, semmi gond nincs, arra reagáltam hogy olyan gyönyörű sztereotípiába zártad azokat akik telefonnal fizetnek hogy a fal adta a másikat, holott a valóság igencsak más. Próbálj meg ezzel a tudattal együtt élni ;)

  • hunluki

    senior tag

    válasz arnyekxxx #42 üzenetére

    Jó, akkor engedjük el a kártya elvesztés/lehúzás vonalat, bár nekem speckó nem pittyen SMS csak ha kapok pénzmagot.

    Telefon alapvetően kéznél van manapság a többségnél, ha tényleg másodpercben kell verekedni akkor a pénztárca elő, kártya előkeres és kivesz, pittyent, örül verekszik a zsebből egy kézzel telót elő hogy ujjad már rajta a touchID-n és örül-el. Kinek melyik fekszik jobban, azt használja és kész.

    60+-os anyuka magának állította be ami annyiból állt hogy:
    "jé ez mi?"
    "..google keresés"
    "hmm, ez jó"
    "kártyát lefényképez, cvc-t beír"
    "kész"

    Nem minden 50+ ember automatikusan immúnis a technológiára, őket is lehet tanítani, főleg a google használatra, ha az megvan akkor onnantól elvannak vele. Eleinte nyilván én is kaptam a telefonokat hogy ezmiezmiezmi, de a 5-6. alkalommal amikor mindig azt válaszoltam hogy guglizd ki, láss csodát, megszűntek a hívások, pedig az élet nem állt meg.

    Érdemi plusz nekem pl a biztonságérzet hogy nem hagyom el a kártyámat, illetve hogy egy dologgal kevesebb kell hogy nálam legyen, pl bulizni elég egy személyi/lakcím/telefon kombó és kész, előbbiek egy tokba pont bele is férnek a teló hátuljára.

    Amúgy peace meg minden, nem meggyőzni akarlak és tökre elfogadom hogy valakinek jobban fekszik a kártya, egyedül a 20-as korosztálybeli vonalon akadtam meg picit mert én baromira nem ezt tapasztalom.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz arnyekxxx #45 üzenetére

    anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik

    no comment

    Lehet kötekedni, de akkor figyelj, magic:

    Nézd anyuka, tudok így fizetni.
    Hogyan?
    Guglizd ki.

    A lényegen nem változtat, már rég idejétmúlt az a mantra hogy az idősek hülyék a tech-hez és nem nyitottak rá. Nyilván Józsi néni bivalybasznádpuszta alsón nem fog apple pay-el fizetni a piacon, de ebből nem kell komoly következtetéseket levonni.

Új hozzászólás Aktív témák