Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Ceree #53 üzenetére

    Meg azért működik a tömegtermelés, mert olcsóbb, így az alakult ki.
    Ha nem csak az ár a szempont, akkor működne másképpen is.
    Különben ha környezetbarát módon lehet szállítani dolgokat, akkor maradhatna is az a dolog, hogy megfelelő telephelyeken gyártják a termékeket. Erre írtam a next-gen vitorlás hajókat. (Az lényeges, hogy mínusz hajócsavar, stb., mert az baromira zavarja a tengeri élővilágot.)
    Nem mellesleg, helyben gyártani sem mindig érdemes, mert pont az általam használt step-down modulok, lítiumakku töltők, BMS-ek olyanok, hogy sok kis gyárat nem érdemes fenntartani miattuk.
    Nem véletlenül itthon is csak drágább elektronikák készülnek, amit már megéri (TV, hifi, ilyesmik, dolgoztam ilyen területen sokat).

    Amúgy én nagyon támogatnám azt a modellt, hogy egyedi igények alapján legyen gyártva mindenféle, annyi, amennyire szükség van, olyan konfigban, ahogy kéred, és simán menne is, csak jelen gazdaság mellett nem éri meg. (Bár mondjuk a crowdfund-os startup termékek már ehhez hasonlóan mennek.)
    Amúgy hogy a K+F lelassulna - a tömeg, mesterségesen gerjesztett igények alapján történő.
    Amikor olyasmire volt szükség (pl. űrrakéták), amire nem volt fogyasztói igény, azt is ki lehetett fejleszteni.

    "minel tobb a csomagolas, annal tobb a feleslegesen szallitott tomeg,"
    A csomagolóanyag is jön valahonnan :) Mindegy, hol pakolják bele a terméket :)

    Azért nem dívik jobban a direkt vásárlás, mert túl sok réteg épült rá, hogy dolgokat eladjon, boltokban. Ezek nyilván szeretnének ebből megélni továbbra is.
    Ráadásul pl. maradva az alkatrészes dolgoknál, pl. akarnék venni pár 1000uF 25V kondit, mert kell monitorba, akkor elmászok a boltba -> nem mászok el, mert csak munkaidőben van nyitva. Tehát van egy elég púpos modellünk, ami pazarló is.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák