Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milan26

    senior tag

    Nem értem, hogy fog működni ez a multi rendszer...Veszek egy új telefont windows 10-el, vagy jó esetben a Lumia 930-am frissül rá. (amit nemigen hiszek) Innentől kezdve legálisan használhatom az asztali gépemen meg a notebookomon is, vagy meg kell vennem még kétszer? Mi fog szinkronizálódni a gépek közt és mi nem? Gondolom, hogy csak a rendszer beállítások és a saját appok, külső szoftverek (mint pl Firefox) nem fognak. De akkor mi értelme van az egésznek? WP 8-as telefonok tudnak vajon majd kommunikálni vele, sőt teszem azt a nem olyan régi wp 7-ek? Nekem kezd egyre áttekinthetetlenebb lenni az egész. Az ötlet jó, hogy az asztali winre támaszkodva törjön előre a mobil platformon, de én már nehezen tudom ezt követni. Ez az alkalmazásosdi sem világos, hogy miért jó. Mi lesz a külső nagy szoftver írókkal? Mindenki írjon appot, gondolom az adobe pl. nem repesne az örömtől. Mi van mondjuk vírusirtó fronton? Asztalira kell, de windows phonera nem. A telefonra írt célszoftverekről nem is beszélve, amiknek semmi értelme asztali gépen. Így a desktop gyengül majd a telefon mellé, nem fordítva lesz. Meg eleve nem is lehetséges mindent appra írni, ami megy winen. Kesze-kusza az egész így nekem.

  • milan26

    senior tag

    válasz Ejelhar #197 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy előbb-utóbb rákényszeríti a nagy gyártókat, hogy írják át a szoftvereiket windows alkalmazásokba, ezek után pedig elérhetők lesznek mobil eszközökön is. Egy buta példa (hisz ez pont nem ér semmit csak egérrel), de nem jut más eszembe:

    Photoshop használata megkerülhetetlen. Az adobe rá lesz kényszerítve, hogy írja át a szoftverét az áruházba. Innentől kezdve az android képébe lehet vágni, hogy nálunk van igazi photoshop is, pont ugyanaz a tableten, mint a desktopon. Nektek ilyen nincs, szóval már mi vagyunk a legsokrétűbbek. Mivel a desktoptok nagy része win, így a gyártók muszáj lesznek lépni, ha életben akarnak maradni. Magyarul ez a szokásos microsoft féle termékkapcsolás és monopolhelyzettel való (vissza)élés akar lenni. Nem rossz ötlet ez az öngerjesztő folyamat, de elég sok idő, és nehéz lesz mindent összehangolni.

    Vagy tévedek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák