Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    ennek mondjuk alapvetően örülök mert ez a tartomány amúgy is a repülőgéphangár méretű bányászüzemek földje volt, nem a pár ASIC/GPU kaliberű bányászoké, akik normálisan állnak hozzá a dologhoz.

    az ilyen ipari bányásztelepek bezárását én is támogatom, pedig abszolót pro-kripto vagyok.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kamikaze75 #12 üzenetére

    ez az érvelés kezd kicsit unalmassá válni figyelembe véve hogy dollár is kb ugyanez azzal a különbséggel hogy azt még matematikai törvényszerűségek se védik...

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz tha_answer #14 üzenetére

    persze hogy ismerem, a témában alapmém.

    viszont ebben az esetben lehet hogy el kéne gondolkozni azon hogy jól van-e az a világ ahol egy fizetőeszközt a kibocsátó ország hadereje határoz meg.

    én ezzel ki is szállok ebből a lerágott csont csócsálásáról szóló parttalan vitából

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz tha_answer #16 üzenetére

    "szted engedni fogjak? vajon miert ragaszkodik minden jelentos hatalom a sajat penzhez?"

    ez egyben válasz is arra hogy egy felelős civil miért nem hagyja annyiban a dolgot.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz tomcat78 #18 üzenetére

    nem a kriptón meggazdagodni igyekvő iparosokra gondolok hanem azokra akik effektíve fizetőeszközként használják.

    szerintem egy normálisan működő rendszernek része hogy a polgárai nem engednek minden szart állami kézivezérlés alá, főleg akkor ha ezt az állam teljesen nyilvánvalóan nem a polgárok érdekében teszi, ennek meg a létező legjobb példája a pénzpiac. közvetlenül utána az élvezeti cikkek.

    mindegy ezt más offnak jelölöm mert nagyon eltér a témától.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz #92253184 #27 üzenetére

    ezek nagyrészt ASIC mining farmok. hacsak valakinek nem kell ipari mennyiségű DSHA256-ot pörgetnie valamiért akkor nagyjából csak elektromos fűtőtestnek jók, esetleg randomszám-generálásra.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz alton1978 #55 üzenetére

    örömmel olvasom hogy van még legalább egy darab fórumtárs aki nem ragadt le az anyázás és az istenítés dichotómiáján és képes értelmesen, rendszerben értelmezni a történetet.

    személy szerint rendkívül nevetségesnek tartom azt hogy a kriptónak rendre az energiafogyasztást róják fel (ami valóban probléma de a saját műfajában lényegében elvész a többi között), a szabályozatlanság kapcsán meg valahogy mindenki szemérmesen hallgat arról hogy a fiat money "szabályozottsága" valójában miről is szól.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz UnA #58 üzenetére

    az ipari farmokat nyilvánvalóan nem, egyébként azt se tartom kizártnak hogy kínában nem tiltásról van szó valójában hanem államosításról.

    ezt félretéve, kíváncsi vagyok mi a véleményed a jelenlegi bankrendszer működéséről. az is nyilván az emberek jólétét hivatott szolgálni, nem?

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz s.tamas77 #61 üzenetére

    mint írtam, nagyrészt.

    nyilvánvalóan vannak GPU farmok is de az össz áramffelvétel és hash capacity jelentősebb részét ASIC farmok adják.

    a két állítás remekül megvan egymás mellett, az államosított GPU farmok hardverei nyilván elkerülnek valahova. arra kíváncsi vagyok az ASIC-ekkel mi lesz

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz alton1978 #63 üzenetére

    ez meg a másik fele, örök vesszőparipa ez a történet, a habzó szájú gémerek viszont nem hajlandók tudomásul venni hogy az energiafogyasztás és a "gazdag gazdagabb lesz" problémái ugyanúgy foglalkoztatják a kriptósokat is, ezek valódi problémák amikről tényleg kéne érdemi vitát folytatni és nem csak a szart hajigálni.

    a BTCre mutogatni meg szerintem nettó f*szság ugyanis kb mindenki aki kicsit is épeszűen áll hozzá a kriptóhoz az belátja hogy a BTC az proof of conceptnek jó volt, praktikum szintjén viszont sokrendbelileg használhatatlan és alkalmatlan. kb digitális aranynak jó de azt is csak akkor ha a hálózat folyamatosan megy és nem hagynak teret az 50%+1 attacknak.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #66 üzenetére

    engedjük már ez ezt a "nem oda kerül ahova kitalálták" történetet. értem a frusztrációt de ne gondoljuk már azt hogy többről szól ez mint hogy valaki vegye meg és dőljön a lóvé. a számtech ipar egészen idáig fényesre nyalta a gémerek seggét az utolsó baromsággal is, most hogy ez némileg visszaesett ugyanis lett egy fizetőképesebb felvevőpiac hirtelen a négy lovasért kell visítani? ne már, ezt még nézni is kínos.

    azt meg bocs de gondolkodó emberként nem igazán tartom védendő helyzetnek hogy az egyszeri vérpistike találkozik valamilyen helyzettel, konstatál egy jelenséget ami nyilvánvalóan egy sokkal komplexebb történet következménye és ezen áll neki raplizni.

    nem értékítéletet szeretnék mondani és nem akarok igazsáégot tenni a kérdésben csak rávilágítani arra hogy egy lépéssel hátrébbról nézve ez az egész hiszti, mert legyünk őszinték a nagyrésze az, még ha egy valódi probléma köré rendeződik is.

    egy kívülálló (jómagam) számára tényleg teljesen ugyanaz a visszataszító entitlement mint amikor egy elkényeztetett hülyegyerek bevágja a hisztit a teszkóóban mert anyuék nem vették meg neki a legújabb bionicle-t az otthoni tizenöt másik mellé

    Én őszintén hiszem hogy ez a réteg jobb tud lenni ennél, csak egy kicsit felnőtt ember módjára kéne viszonyulni a helyzethez

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #69 üzenetére

    ezeket a videoprocesszorokat lényegében koprocesszoroknak találták ki amik viszonylag egyszerű vagy specifikus de fix műveleteket tudnak nagy hatékonysággal végezni. ennél semmivel nem konkrétabb és tökmindegy hogy te vagy bárki más személy szerint hogy vélekedik róla, a hashing is egy ilyen felhasználási terület.

    azt kéne végre felérni ésszel hogy akármennyire is nem tetszik egyeseknek, olyan nincs hogy "nem arra való". alkalmas rá, potenciális felhasználási terület, ergo arra is való. arról lehet vitatkozni és érdemes is szerintem hogy jól van-e ez a helyzet így (amire én is azt gondolom hogy nem feltétlenül) de ezen visítani hogy dehátmieznemszabaaaad, na ez csak nevetségessé teszi ennek az oldalnak az érvelését.

    tomcat78: bár a konklúzióddal nem értek egyet, abban nagyon igazad van hogy valami súlyosan félrement. a coinok eredeti célja az volt hogy egy alternatív fizetőeszköz legyen, nem pedig ilyen kvázi stock-ként működő történet. ez szerintem is probléma. Satoshi Nakamoto nem tudom mit gondol most a dologról de ha tudnánk ki az én nagyon szívesen meginterjúvolnám hogy mit gondol arról hogy ebbe az irányba ment az egész.

    a nyerészkedés részétől nekem is a hajam égnek áll, ugyanaz a gusztustalan posvány mint a stock market. az a része viszont hogy tudsz tranzakciókat bonyolítani anélkül hogy a seggedbe is feldugnának valami szondát az mindenképpen egy pozitív történet.

    "Decentralizáltság, rossz a bankrendszer, stb.... Ok, el tudom fogadni! De önmagában egy teljesen szabadon manipulálható coin piac mégis mivel teszi ezt jobbá?"

    a decentralizáltságot remélem nem kell nagyon magyaráznom, nincs a játékban egy olyan gamemaster akinek lehetősége van találomra azt mondani hogy jó akkor mondjuk ennek a júzernek a tárcáját most nullázom mert megtehetem. ez a rossz bankrendszer margóján is elfér, a jelenlegi kb arról szól hogy a nagyhalak egymás között tologatnak tényleg találomra kitalált számokat és ami ebben a képzeletbeli játékban veszteségként realizálódik azt letolják a kispolgárok szintjére. ennyit amúgy a szabadn manipulálhatóságról is.

    ha ragaszkodunk a coinok és a fiat money közötti átváltási értékek referenciaként vételére, akkor fontos kiemelni hogy a szabadon manipulálható és az erősen fluktuáló az nem ugyanaz. nyilván a jelenlegi formában ez így problémás, viszont egy blokklánc alapú rendszerben nem tudod azt megcsinálni amit egy bank hogy pl befagyasztasz egy számlát, ezzel ellehetetlenítve a tulajdonosát. ez egy fontos különbség. komoly fluktuáció viszont a stock marketen is van, szóval ezen nem kell meglepődni.

    igazából tök jó lenne ezekről a kérdésekről komolyan beszélni, de én már elengedtem hogy ez egy magyar fórumon sikerüljön.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #72 üzenetére

    a hashrate improvement az kb csak az aritmetikai illetve mártixmotorok teljesítményétől függ illetve a vRAM IO-tól. erre nem kell nagyon driver szintű improvementet csinálni. a garancia megvonása pedig egyrészt PR, másrészt jól felfogott anyagi érdek: a bányában kb a ventik szoktak kimúlni, esetleg ha kretén a bányász a vRAM. a gyártónak nem éri meg erre garanciát adni ugyanis nem veszítenek vele piacot ha nem teszik, cserébe lehet belőle jó kis reklámszöveget csinálni hogy mi aztán jól kiállunk a legnagyobb felvevőpiacunk ellen, amit a gémerek butábbik fele persze second thought nélkül benyal és örül.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák