Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    Végigolvasva az összes hozzászólást kicsit az a hangulat lengi körül a hozzászólásokat, mintha Kína most a spanyol viaszt találná fel, vagy belecsapna a lecsóba és mindent lesöpörne az asztalról ami eddig volt.

    AMD, NV és Intel is pontosan ugyanezt célozza meg, Intel már az első Larrabee-vel pont ugyanezt akarta megvalósítani, ugyanazon a végrehajtón ugyanolyan utasításkészlettel fusson a grafika és a programok, csak ők x86-ot választottak, mert ők abban jók. Csak aztán nem sikerült, és most Knight's Corner majd megmutatja, hogy x86 mire képes grafikában és általános számításokban.

    AMD elég régen vizionálja ezt a dolgot, csak ők is túl sok tapasztalatot szereztek egy vonalon és túlságosan benne vannak az úgymond "kereskedelmi főáramban" ahhoz hogy ennyire nagyszabású változást verjenek keresztül a piacon.

    Mondhatnám azt is, hogy ha a Kínaiak keresztülverik ezt a piacon, akkor a többieknek tesznek egy szívességet, mert már ők is ebbe az irányba fejlesztenek évek óta. MIPS architektúra szerintem senkinek sem újdonság a nagy piaci szereplők közül, úgyhogy annyira nem fognak ettől hanyatt esni.

    Szerintem ez egy jó dolog. Ha megfelelő gyártástechnológiára kerülnek ezek a cuccok, és a nagyok évtizedes tapasztalatával ötvöződik, akkor brutál dolgok fognak születni. Kínának nagyon nagy súlya van (egész addig, amíg diktatúra van náluk, de ebbe most nem megyek bele), de ha nyugaton ügyesek a többiek és jól keverik a lapokat, akkor még jobban is ki tudnak ebből jönni, mint önerejükből valaha is képesek lettek volna.

    ...szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák